Zapomenutý zločin

Zapomenutý zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518305/bmid_zapomenuty-zlocin-65a3a416df545.jpg 4 54 19

Jiří Adam z Dobronína se při svém vyšetřování poblíž Bezdězu setká ve Stráži pod Ralskem s případem, který už před dvěma sty padesáti lety uzavřel Oldřich z Chlumu. Jenže cosi přece jen zůstalo neobjasněné. A jak se zdá, právě tahle okolnost je příčinou vražd, které musí vyřešit. Není totiž jediný, koho dávný zločin zajímá.... celý text

sloncekhk
22.04.2024 5 z 5

Hezké propojení dvou vyšetřovatelů, kteří se nemohli potkat.

Dandulka
08.04.2024 5 z 5

Dlouho jsem tuhle knihu sháněla,ale nakonec se zadařilo a mohla jsem se do ní pustit. Moc se mi líbil konec, který nebyl vůbec tradiční,ale naopak maličko tajemný.

tittanie
20.01.2024

Dobronína jsem četla, ale jenom pár knížek. Oldřicha jsem přečetla celého a měla jsem ho ráda.
Když jsem si všimla, že vyšla tato kniha, tak jsem si říkala, že je to velice zajímavý nápad, propojit dva detektivy.
Je to taková jednohubka.

alenaRDz6
16.01.2024

Ráda bych si ji přečetla, ale nemohu ji sehnat, jen audio

Any935
07.01.2024 5 z 5

Velice zajímavé. Opravdu.

hanzmb
04.01.2024 4 z 5

Taková příjemná jednohubka. Na těch pár stránkách se toho nedá moc dokázat. Ale ani zkazit. Měl jsem strach z duchařiny, ale autor se s tím dokázal vyrovnat s přehledem, aniž by sklouzl na úroveň brakové literatury.

zbysek2676
13.12.2023 1 z 5

Hodně slabé a hodně krátké. Nápad na spojení dvou literárních postav je zajímavý, ale tohle se vážně nepovedlo.

babystar
12.11.2023 4 z 5

Milá jednohubka, v níž se setkají mí oblíbení hrdinové Oldřich a Jiří Adam. Bylo by to krásné, kdyby na příběhu bylo něco pravdy a člověk by mohl vidět náhrdelník královny Kunhuty. Vyřešení jeho ztráty bylo docela originální. Posloucháno jako audiokniha.

animovanej medv
01.11.2023 3 z 5

Mě to přišlo slabé

Misabi
29.10.2023

Miluji obě série - Oldřicha z Chlumu i Jiřího Adama z Dobronína. Tato kniha byla milým spojením obou. Přečteno jedním dechem, i na slzičky skoro došlo. Kniha se moc povedla a doporučuji si ji přečíst.

martineknatasa
16.10.2023 5 z 5

Krása, dočetla jsem právě celou sérii a hned tato kniha. Moc se povedla, přečtěte si.

Modrina
19.09.2023 5 z 5

Jo! Tak přesně tohle jsem teď potřebovala - milou jednohubku se starými známými. :) Moc pěkné. Vlastně nevím, kdy naposledy jsem četla knihu, které jsem neměla co vytknout. :)

kuruteku
13.09.2023

Správně. Díl jen pro opravdové čtenáře. A pro radost. I když byl trochu jiný - duchařský (ne moc), se zločiny, které spolu nesouvisely (ale stejně byly vyřešeny). Dárek autora autorovi i čtenářům. Radost.
A ještě mi to připomnělo povídku, ve které se setkal Kurt Wallander a van Veteeren, snad je píšu správně. Ano, Poirot a Holmes svých věků.

MirrorIsis
07.09.2023 5 z 5

Dobře zkombinovaný příběh s oběma hlavními hrdiny Oldřichem z Chlumu a Jiřím Adamem z Dobronína. Rychlé, příjemné čtení, ostatně jako vždy...

pidalka777
03.09.2023 5 z 5

Miluju tvorbu VV a tento bonusový příběh byl super. Zbožňuju Oldřicha z Chlumu a docela se mi líbí teď i Jiří Adam z Dobronína.

vladislav6610
03.07.2023 4 z 5

Rychlá prázdninová detektivka, spojení dvou románových postav.

Le Chat
02.07.2023 5 z 5

Mně se tato jednohubka líbila. Za závěrečné setkání Jiřího Adama z Dobronína a Oldřicha z Chlumu přidávám pátou hvězdičku. Už se těším na Černou lilii i Katův odkaz. :-)

SSTknihy
29.06.2023 4 z 5

Jiří Adam z Dobronína se pouští do pátrání po ztraceném šperku dávno zesnulé královny Kunhuty, zatímco duch Oldřicha z Chlumu obchází hradby jak Hamletův otec a 250 let starý zločin mu nedává spát. Udělal někde chybu? Přehlédl něco důležitého? Nechal pachatele na svobodě? Královský písař se navíc musí potýkat hned se dvěma podezřelými úmrtími. Souvisí to nějak s dávným zločinem? Kdo ví...
Je to asi jako by se do společného pátrání pustil Sherlock Holmes a Hercule Poirot. Rozsahem spíš povídka, žádná velká záhada, ale jako nápad super. Ve sbírce mi tahle bonusovka prostě chybět nemohla. Hezky jsem se u toho bavila :-)

kolacky
26.06.2023 4 z 5

Nebylo to špatné. Jednohubka na letní odpoledne.