Anie94 Anie94 komentáře u knih

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Příběh sledujeme v mých oblíbených dvou časových rovinách - v minulosti a současnosti, a tak pomalu přicházíme na kloub tomu, co se vlastně stalo. Knížka se dobře četla, stránky ubývali pod rukama. Hodně oceňuji to, že byl do příběhu zasazen problém - duševní zdraví dospívajících a to se mi moc líbilo. Také oceňuji to, že tento "problém" byl v popředí celého příběhu a nebyl rušen romantickou linkou, která nám krásně zůstala v pozadí a jen celý příběh vhodně doplnila. Knížka to je krásná, citlivá a najdete tam spoustu krásných myšlenek. Takže určitě doporučuji všem k přečtení.

21.02.2024 5 z 5

Historky ze tmy Historky ze tmy * antologie

Povídky mi nepřipadali moc strašidelné. Chápu, že je těžké vtěsnat všechno napětí do pár stránek povídky. Co se mi hodně líbilo bylo velmi povedené grafické zpracování knihy. Kdybych měla přesto vybrat některé povídky, které se mi nejvíce líbili, tak to byli určitě povídka Prasklina a Muž na zdi.

04.02.2024 3 z 5

Příběhy od Alison Weir mám strašně ráda. Neméně tak sérii o tudorovských královnách. I když tato se mi líbila ze všech zatím asi nejméně. Nutno ale uznat, že autorka odvedla skvělou práci když napsala takhle rozsáhlý román i přesto, že o této královně se toho ví tak málo. V této části příběhu už není Jindřich žádný mladý jura a možná i proto kniha postrádá vášeň, intriky a zvraty dvorského života jako předešlé díly.

07.01.2024 4 z 5

V této knize je zpracované velmi zajímavé téma a hlavně velmi důležité téma pro nás pro všechny, a to je spánek. Autor nám přibližuje proč je důležité spát, co dělat když nemůžete spát, jaké jsou fáze spánku, čeho se před spaním vyvarovat a mnoho dalších užitečných informací. Co mi ale vadilo bylo to, že se knížka docela těžce četla. Hodně pasáží a hodně informací tam bylo vědeckých. V druhé půli knížky už autor obsah hodně, až na sílu natahoval, a některé informace, které byli jasné, se vícekrát opakovali. Jinak to je velmi povedená knížka plná informací o našem spaní a co pro nás může mít (ne)dostatek za následek.

23.12.2023 4 z 5

Tráva Tráva Keum Suk Gendry-Kim

Grafické romány moc nevyhledávám a navíc tenhle je fakt pořádná bichle, což mě ze začátku dost vyděsilo. Přesto knížka dokáže předat příběh snad mnohem silněji než klasický román. Úplně se vžijete do příběhu Okson, která vyrostla v chudé rodině v jedné z mnoha korejských vesnic. Její rodiče jí z nedostatku prodali pěstounům. Ty ji využívali na těžké práce a nakonec sloužila jako sexuální otrokyně japonským vojákům. Moc dialogu a textu v knize není, ale i přesto na vás dýchne opravdu silný příběh.

15.12.2023 4 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Romány, které se odehrávají ve dvou časových rovinách mám moc ráda. Můžeme tak přesně zjistit co rodinu dovedlo tam kde jsou. Je to kniha hodně ze života, každého z nás může něco takového potkat. Hodně se mi líbil pohled autorky, že děti, které pocházejí ze šťastných manželství rozhodně automaticky také nemusí být šťastni. Všechny dívky se touží se svými životy vyrovnat rodičům, ale ve skutečnosti je velmi těžké toho dosáhnout. Je to čtivý román, každá z postav má výborně vykreslenou osobnost. Jako se střídají linky časové, tak se střídají i vypravěči a vy tak máte komplexní a dokonalý přehled o tom, co se v rodině děje.

15.12.2023 4 z 5

Jako fanynka HP jsem tuto knihu rozhodně musela mít. I když jsem postavu Draca Malfoye neměla ráda, po dočtení knížky jsem dost změnila názor. Bylo to hořkosladké čtení, kdy nahlédneme pod pokličku celému procesu natáčení filmu. Co se mi hodně líbilo byla i grafická úprava knihy doplněná osobními fotografiemi Toma. Knížka uběhla ani jsem nevěděla jak, je to velmi krásně a čtivě napsané a máte pocit jako byste seděli s Tomem v kavárně a povídali si u kafe. Pro všechny fanoušky i nefanoušky HP je to rozhodně must have.

15.12.2023 5 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Ja jsem u knizky snad ani nedychala, jak to bylo napinave. Pribeh je hodne ponury. Je tam hodne postav, ktere vypravi svuj pribeh, ale nemusite se bat, ze byste se v postavach ztraceli. Kazdy ma nejake tajemstvi, nejakou bolistku co si s sebou odnasi. Pribeh je to velmi spletity a jeho rozpletani me velmi bavilo.

Autoruv styl psani a jeho pribehy me dlouhodobe bavi a vzdycky si musim precist kazdou knizku, ktera vyjde, takze tentokrat si pobezim do knihkupectvi pro Rty s prichuti vina. Jo a jeste mam restik v knizce Dokud dycham. Nemuzu se dockat.

01.09.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Autorku miluji a i kdyz tohle je jeji 2.knizka, kterou jsem precetla, tak opet nezklamala. Cist tuhle knizku bylo pro me jako splnit si svuj sen - take by se mi libilo mit takovou chatu ve Svycarsku. Nekomu muze prijit pribeh prilis klidny a az pres miru romanticky, ale ja jsem byla spokojena. A to i presto, ze jsem presne vedela jak to dopadne.

Uplne jsem hltala atmosferu horske chaty a laskavou povahu Mininy kmotry a pri cteni me vzdycky tak zahralo u . A jako obvykle doporucuji mit u sebe neco k jidlu, pri cteni vas bude honit mlsna. Vrele doporucuji k precteni.

01.09.2023 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Co se mi libilo bylo to, ze i kdyz se jedna o pribeh pro mlade, tak autorka tam nezapomnela zahrnout i zavaznejsi tema, jako je duvera a jeji krehkost, slozitejsi rodinne vztahy a znovuhledani cesty k pratelstvi.

Knizka byla velmi ctiva, autorka krasne popisuje lidi, krajinu i emoce. Pribeh to neni nijak zapeklity, ale cteni dava smysl. Takove idealni cteni k letnimu taboraku.

Kaligrafie zlomu Kaligrafie zlomu Emily Itami

Do tehle knizky jsem se nemohla vubec zacist. Lakalo me tema o stereotypech japonske spolecnosti. Cekala jsem lepsi psychologii postav i pribehu. Od milostneho pribehu jsem cekala vice vasne. Ale tak treba to tak v Japonsku proste maji.

Je to sonda do moderniho zivota, kde se stale misi velmi tradicni hodnoty. A jazykovou strankou knizky je to o dost tezsi. Styl psani mi moc nesedl a premira japonskych vyrazu tomu take nepridalo a opravdu me furt nebavilo listovat do slovnicku.

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

S Emilkou se seznamujeme jako s malou holcickou a zijeme s ni jeji zivot na pozadi udalosti - krize, svetove valky, elektrifikace, atd. Sledujeme jeji vyvoj od prosteho devcatka po velmi cilevedomou zenu. Vsechny postavy jsou krasne vykresleny. Co mi vadilo bylo znacne mnozstvi vedlejsich postav, ktere bylo obcas trosku horsi si priradit. Dej krasne plyne, a to alespon do dospeleho veku Emilky. Dale pak dej zacina trosku drhnout. Co bylo super byl popis realneho zivota v dobe, kdy Emilka vyrustala.

Vánoční seznam Vánoční seznam Beth Garrod

Tuhle knizku jsem si vybrala v ramci sve "tradice" kdy vzdycky kazdy rok pred Vanoci ctu knizku s tematem Vanoc abych nacerpala vanocni atmosferu. A tahle knizka se mi fakt hodne libila. Sice uz nejsem davno cilova skupina, ale byla to super oddechovka a musim rict, ze z tehle knizky jsem tu atmosferu nacerpala poradne. Ke konci uz to bylo trosku naivni, ale pro ctenarky dane vekove skupiny to urcite bude super cteni.

06.08.2023 4 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Autor ma specificky styl psani. Spise poeticky a nemusi sednout kazdemu. Pribeh nam vypravi Marek, Sarka a i otec Jan. I presto, ze je kniha ponura a smutna tak se opravdu dobre cetla.

Tri dejove linky se nam nakonec spoji, byt rozuzleni pribehu pro me bylo velmi ocekavane. Byl to krasny a silny rodinny pribehy ktery urcite stoji za precteni.

06.08.2023 4 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Od teto knihy jsem cekala rozhodne vic nez jsem dostala. Potencial tematu byl dobry, nicmene jsem se u cteni trosku nudila. Kniha a hlavne jeji dej nemeli zadny spad. Cela kniha byla hodne prekombinovana a prolinani dejovych linej nedavalo smysl. Chovani postav take nemelo moc logiku. Celkove jsem nebyla s knizkou moc spokojena.

06.08.2023 3 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Tohle bylo me prvni setkani s autorkou a musim rict, ze nebylo moc povedene. Najdeme tam 7 povidek, ktere se nijak dejove neprotinaji. Je to velmi silna kniha, ale troufam si rict, ze ne kazdemu sedne. Urcite ji nedoporucuji lidem, kteri maji nejake psychicke problemy.

I presto, ze se kniha zabyva opravdu vaznym tematem, tak styl i vyzneni knizky neni tak emocni jak by clovek u knizky s takovym tematem cekal. Ani po eocteni vas nepichne u srdce. Jedine povidka "Vratis se?" ve me neco malo zanechala. Asi si zanr povidek neoblibim, jelikoz me rozciluje, nutnost zpracovat cely zivot na par strankach. A pritom zrovna tohle tema si zaslouzi o dost hlubsi zpracovani.

Kniha se mi dost spatne hodnoti, jelikoz na to tema musite byt "naladeni".

06.08.2023 3 z 5

Princ Philip, jak ho neznáte Princ Philip, jak ho neznáte Ingrid Seward

Musim se priznat, ze jsem postavu prince Philipa nijak vyrazneji nestudovala a donutila me k tomu az jeho smrt. Hodne me jeho osobnost zaujala a to hlavne proto, ze i presto, ze byl po cely zivot nucen prebyvat ve stinu sve zeny a to jiste pro chlapa nebylo jednoduche, tak i tak byl pro svou zenu neutuchajici celozivotni podporou.

Co mi u knizky vadilo bylo, ze autorka vse nekolikrat opakovala a shrnovala, coz je dozajista nesvarem novinaru. Ale ocenuji jeji komplexni zpracovani vevodova zivota a vytvoreni jeho realne osoby tak, jak to novinove clanky a televizni vysilani nedokazou zachytit.

S nekterymi jeho zasadami ci nazory nebo pohledem na vychovu deti jsem nesouhlasila, ale kdo z nas vi, jak by vychovaval cleny kralovske rodiny a budouciho krale. Vlivem sveho osudu nedaval najevo sve emoce, ale verim, ze v jadru to byl velmi laskavy clovek. Super byla i fotograficka priloha knihy.

03.07.2023 4 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Tvorbu Alese Novotneho mam strasne rada i kdyz uz davno nejsem cilova skupina. Autor me vzdy vtahne do pribehu a nepusti, dokud nezjistim jak to cele bylo. V pocatcich jsem byla z deje zmatena, ale casem se to krasne poddalo.

Dostala jsem presne to, na co jsem od autora zvykla - akci, napeti, super dej, uveritelne postavy. Ocenuji i citlive zarazeni LGBT problematiky do knih. Vetsinou knihy s LGBT tematikou nectu. Jako vzdy musim ocenit zpracovani dulezitych temat do deje, jako je napriklad sikana. Uz se nemuzu dockat dalsich knih!

03.07.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

enhle pribeh me vubec nenadchnul. V navaznosti na neotrele prostredi i vcelku zajimavy namet nakonec pribeh vyplynul do ztracena. Hlavni hrdinove se chovali jako pubertaci na skolnim vylete a pribeh byl dost cernobily. Zadnou z postav jsem si nedokazala oblibit.

Kniha se dobre cetla, to jo. Rekla bych, ze nema ani vyhraneny zanr, neni to ani detektivka, ani thriller. V pribehu je prilis mnoho "nahod" na to aby to bylo uveritelne. Vypraveji z pohledu prilis mnoha ucastniku na me pusobil velmi zmatecne a neprehledne. Zaver byl prilis zidealizovany.

22.06.2023 3 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Treti polovicka je bravurne napsany roman,kdy si s vami autorka hraje - tedy hlavne s vasi mysli. Pribeh vypravi hned tri osoby, cimz mate hodne prilezitosti prokouknout jak to bylo. Zapletka je opravdu dobre vystavena a me trvalo opravdu dlouho, nez jsem ji rozpletla. Co bych oznacila jako minus bylo to, ze kniha byla ponekud rozvlacna a chybel ji vetsi spad. Presto kniha nebyla chuda na zvraty a prekvapeni.

Co bylo super bylo vykresleni toho, jak muze vypadat zivot s obsedantne kompulzivni poruchou a jak moc dokaze tato nemoc ovlivnit kazdodenni zivot jedince, jeho praci a vztahy s okolim. A to nejen ty partnerske.

22.06.2023 4 z 5