Anie.M Anie.M komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

velmi rychle přečteno, děj tak nějak plynul sám, líbily se mi dějové linie jednotlivých postav a ta šílenost s ptačím peřím dobře sedla do severského prostředí. nicméně první díl mě oslovil více.
SPOILER ..... když jsem se dočetla, že se bude opět zachraňovat někdo od Muncha, říkala jsem si "nééé, to není dobrý tah" a pak na konci vlastně nevím, jestli jsem chtěla, aby Miriam zemřela nebo ne.

to Smardik17: úplně jsem čekala, kdy to tam přijde :D Pojď Mio, pojď.....

07.09.2018 4 z 5

moc hezky napsaný příběh o tom, jak každý z nás se snaží být dobrý a čestný, ale někdy ta touha být někdo jiný, může být až nebezpečně silná.

03.09.2018 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

jsem naprosto unešená. trošku jsem se bála, že to nebude ono bez Joony, ale to je omyl. velmi nevšední téma zpracované do detailů, stránky mizely jedna za druhou, až je mi trochu líto, že jsem na konci. jak to celkově zhodnotit - super super a ještě jednou super.

"Nesmíme se času bát, říkala si v duchu. Musíme ho milovat, objímat ho. Je to právě běh času, co potvrzuje, že žijeme. Dokud stárneme, je v nás opravdový život. Čas nás nezavádí blíž ke smrti - čas nás od smrti drží dál."

31.08.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

od první chvíle mě thriller zaujal, začalo tam několiv dějových linií, které spolu zdánlivě nesouvisejí a pak se postupně proplétají a zaplétají. na konci jsem byla lehce zaskočená, jak je náhoda a štěstí důležité a může vše změnit o sto osmdesát stupnů.

27.08.2018 4 z 5

Haló, paní Láryfáry Haló, paní Láryfáry Betty MacDonald

příjemné čtení o jedné takové "kouzelné babičce" z vesnice, která má spoustu rad na neposlušné děti.

25.08.2018 3 z 5

Návrat Návrat Victoria Hislop

Kniha mě až neskutečně pohltila. je tam vše, co do knihy patří. zprvu jsem ji hltala jen pro tu španělskou energii, pro café con leche, pro tanec a odpolední siestu. poté jsem se čím dál víc zajímala o osudy hlavních hrdinů, jak to muselo být těžké pro každého jinak a co vše válka dokáže. I přes to, že u nás byla válka taky zrůdná a knih i filmů je všude až moc, stejně to velmi silně zasáhne. Řekla bych, že to je i tím, jak obratně to autorka dokázala napsat. také styl "příběh v příběhu" mě velmi zaujal.

Celkové mám z knihy pozitivní pocit. člověk musí být vděčný za to co má. každopádně večer to vidím na nějaký klub se španělskou hudbou a další dovolená bude rozhodně v Andalusii.

24.08.2018 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Písečný muž jako paperback mi přistál v kabelce, jako skladná knížka na dlouhou cestu metrem. A s první kapitolou se ze mě stala závislačka na severské krimi. co víc dodat, celá kniha i s postavami, prostředím, nápadem je pro mě mistrovské dílo a všem mohu jen doporučit. více méně, všechny knihy tohoto rázu po přečtení srovnávám s Písečným mužem a málo která dosáhne na tento level.

Historička Historička Elizabeth Kostova

jedna z mých nejoblíbenějších knih. už od samého začátku jsem si pomalu vychutnávala každou stránku. staré příběhy, hrabání se v minulosti, napětí a cestování, to je moje. určitě musím říct, že to není rychlovka na tři večery - vzažda, záhada, vyšetřování, vrah odhalen. je to dlooouhý román s tou správnou mystery atmosférou, která nás zavede do trošku jiného světa.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Romány pro ženy, historické romány, červená knihovna ? nic pro mě !
nicméně Cizinku mi podstrčila babička, že je z ní naprosto unešená, a že rozhodně si jí musím přečíst. a tak jsem si řekla, že někdy je prostě potřeba ponořit se do knihy, kde láska je to nejsilnější, kde je ten dokonalý Jamie, pro kterého udělám cokoliv a on pro mě položí i život. Díky babi, tahle knížka mi sedla. Skoro sedmiset stránkovou bichly jsem přelouskala co by dup. nadchl mě hlavně vypravěčský um, spousta historických detailů, zajímavé postavy, propojení s trochou scifi.
dávám nejvyšší možné hodnocení. po nadšení z knihy jsem chtěla vidět seriál, musím ale říct, že to na mě bylo až moc sladké a umělé, zvládla jsem asi 3 díly.

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

akce, napětí, wau. tuhle jízdu bych si klidně přečetla znova.

tak jo, možná je Michelle, až moc dokonalá, jednu chvíli je to roztomilá a sexy žena, po které prahne každý chlap a na druhé straně má jizvy z drsného mládí a dovede splynout s africkým prostředím plným grázlů, ale je to jen knížka a já si jí představila tak, aby zapadala do všech nej, které v knize má. líbil se mi popis prostředí, krátký vhled do její minulosti a cesta k té Michelle, kterou je nyní, dokonce se tam vešla i střízlivá love story.

Memento Memento Radek John

knihu jsem četla někdy v šestnácti, je to neskutečně silný příběh, který jsem doslova hltala a oklepávala se z ní nějaký ten čas. pro knihu mám velké uznání, ale nikdy už jí znova číst nebudu.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

krásné čtení na dluhé zimní večery, kdy se nechci bát, ale chci se tiše usmívat.
ještě lepší dojem než kniha na mě udělala audiokniha vysílaná čro, rozhodně stojí za poslech.

17.08.2018

Zlodeji labutí Zlodeji labutí Elizabeth Kostova

jak shrnout ? Melancholie.
ani nevím jak bych zhodnotila styl psaní, příběh nebo postavy. spíš mám velký zážitek z toho, jak na mě kniha dýchla jako celek, celá atmosféra je jakoby zahalená do mlhy, tajemství a stavu, když se dá jen přemýšlet. i když upřímě řečeno knihu jsem četla snad půl roku, vždy kousek a pak jsem nemohla a pak se k ní zase vrátila. jsem ráda, že jsem se prokousala a prosnila až do posledníh stran.

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

na Tuesday jsem narazila přes knihu Lovkyně informací. rozhodně to byla dobrá volba. knížka mě bavila, není to story rozepsaná na 700 stran a čte se velmi rychle. občas mi některé věci přišli až moc, ale vlastně proč ne. není to takový ten klasický thriller, který ráda čtu, ale Tuesday mi přišla sympatická a tak jsem se těšila, jak to dopadne.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

další parádní krimi od oblíbeného autora. přečtená jedním dechem, funguje tu napětí, psychologie postav, strach, chvílema je to taková rychlost, že pomalu přeskakuju věty a někdy potřebuju pořádně projít detaily. rozhodně doporučuji, jako všechny díly. čtyři hvězdy protože pět může mít jen Písečný muž.

17.08.2018 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

hezky zpracované, nápad i postavy mi sedly. nenašla jsem nikde hluché místo, při kterém bych zkoumala kolik teda ještě musím dočíst.
nejvíc oceňuji ten konec, který se pořád vyvíjel a vlastně měla jsem tušení, ale stále jsem si nebyla jistá detaily.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

super detektivka, která má nápad a jak se říká, rychle odsejpala. ale. dávám jen tři hvězdy, protože tato knížka spadne do škatulky "jooo to jsem kdysi četla, bylo to o tom a tom, ale už si moc nevybavuju jak to přesně dopadlo".

Game Game Anders de la Motte

celkově mě příběh nijak neohromil, přišlo mi, že taková game není reálná ani omylem.
vadil mi i styl psaní - sprostá slova a až moc anglickýh výrazů - neviděla jsem v tom význam, nejsem nějaká upjatá ale ostřejší slova do děje musí padnout a pokud je na každé stráce fuck, kurva, do hajzlu je to nuda a spíš to ukazuje, že autor neumí vygradovat napětí jinak než těmito výrazy.
SPOILER
asi jediný moment, který mě zaujal a vzbudil naději, že bych to měla dočíst bylo, když Rebecca uvidí u svého přítele stejný mobil jako u bratra.

16.08.2018 1 z 5

Případ Vincent Franke Případ Vincent Franke Christoffer Carlsson

knížka se mi četla veli dobře, jedna stránka za druhou, příběh měl hlavu a patu, napětí a spád. taková "krimi oddechovka" :)

13.08.2018 3 z 5

Psi v lásce nikdy nelžou Psi v lásce nikdy nelžou Jeffrey Moussaieff Masson

z této knížky jsem si mnohé odnesla. četla jsem jí velmi dlouho, protože jsem se kolikrát zastavila a vyhladávala další informace o zmíněných lidech, o dalších publikacích, o různých teoriích. historie psů, vlků a obecně přírodní zákony a to, jak člověk zasahuje do přirozenosti mě jako téma velmi zajímá - hodnotím tedy 5 hvězdičkami.

"jakmile emoci naplno prožijí, najednou je pryč, co je, to je a oni jsou otevřeni dalšímu zážitku. Psi patrně neztrácejí čas přemítáním nad minulostí nebo úzkostným očekáváním hrůzyplné budoucnosti. Jsou neustále v přítomnosti."

07.08.2018 5 z 5