Anie.M Anie.M komentáře u knih

O koních a lidech O koních a lidech Monty Roberts

zajímavé a poučné, dobré se nad jednotlivými myšlenkami zamyslet a třeba je zkusit přenést do našeho života, podívat se na věci jinýma očima - možná lepšíma ?

"hodně lidí se dívá, avšak jen málo lidí vidí"
"násilí je posledním útočištěm neschopného člověka"

07.08.2018 4 z 5

Na této knize mě velmi lákalo prostředí samoty, Šumavy a styl života, který vedou tito lidé. Naopak jsem se bála stylu psaní, rozhovory mě nikdy nebavily a nevtáhly do děje.
Po prvních řádcích jsem se nemohla odtrhnout a u některých příběhů jsem chtěla vědět víc, co bylo dál a jak to dopadlo.

Úžasná kniha, která na jednu stranu vyzdvihuje krásy přírody a jak je důležité jí porozumět, na druhou stranu se dozvídám o režimu, jak s ním lidé nesouhlasili a jak to ovlivnilo jejich životy. Zajímavé je i přemýšlet nad psychikou postav a i když to není žádné psychologické drama, dávají rozhovory spousty podnětů k přemýšlení.

Má původní představa o knize byla, že si přečtu příjemnou oddychovku o ideálním životě na samotě, který bych sama jednou chtěla.
Po přečtení se názor otočil o 180°. ne proto, že už bych netoužila žít v lesích, ale proto, jakým způsobem se tito lidé ocitli sami, ať už chtěně nebo ne; co všechno předcházelo v jejich životě, a že to vlastně není žádný med.

07.08.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

rozhodně 5 hvězdiček.
zprvu mě nadchnul námět; staré příběhy, které možná jsou pravdivé a možná ne, magické rituály, které možná fungují. Kouzelné jádro pravdy a okolo příjemně tajemná atmosféra. velmi mě bavilo prolínání dohledatelných dokumentů s vyprávěním pamětnic. celý příběh jsem vnímala jako krásné povídání, i když fakticky má smutný konec.

26.07.2018 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

nejvíce na knize oceňuji tu atmosféru, která vtáhne do děje a navodí tu správnou náladu pro odhalování dávno zapomenutých příběhů. líbily se mi ty skoky v čase také to, že příběh se odhaloval postupně a zároveň do poslední kapitoly není úplně jasné, jak to tedy bylo. určitě se chystám na další díly.

06.07.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Na Počátku se mi nejvíce líbil námět. To jak se věda rozpíná čím dál více do našich životu, ať už chceme nebo ne, ať už s dobrým či špatným záměrem. Knížka u mě nepředčila Ztracený symbol, ale za přečtení rozhodně stála :)
Z knihy jsem si musela zapsat toto: "Nic nelze vynalézt, protože všechno už je zapsáno v přírodě. Originalita neznamená nic jiného, než návrat k počátkům" - Antonio Gaudí

27.06.2018 4 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Nádherná knížka, ke které mě zavedla až čtenářská výzva. Ale o to víc jsem si jí užila a zavzpomínala. Možná i slzička ukápla, jak moc se mi stýská po Šumavě :)

24.05.2018 5 z 5

Bestie Bestie Jeffrey Moussaieff Masson

Pro mě úžasná kniha, jedna z mých nejoblíbenějších. Řekla bych, že kdyby se zařadila do povinné četby do škol, nebylo by to úplně od věci.
A ano, opakují se myšlenky (reakce na komentář níže), ale mě to vůbec nevadilo. Má to být populárně naučná kniha, tedy ne nic vědeckého, pro široké spektrum lidí, které si napoprvé neuvědomí, že je něco špatně a musí se jim vysvětlit, že zabíjení pro nic za nic je špatné, že ochrana přírody je důležitá, atd .... a třeba na popáté to někteří pochopí :)

22.08.2017 5 z 5