Psi v lásce nikdy nelžou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Emocionální svět a citový život psů Na základě soužití se psy odhaluje autor tajemství a složitost jejich citů. Publikace se snaží proniknout do citového světa našich nejvěrnějších druhů. Ke svému studiu psů autor využívá znalosti ze srovnávací psychologie. Provází čtenáře širokým spektrem emocí, jakými jsou vděčnost, soucit, radost, smutek, samota, zklamání, zloba a také láska. Dále uvažuje o tom, co je náplní psích snů, jak psi vnímají příslušníky jiných druhů (včetně lidí) či například, jak jejich silně vyvinutý orgán čichu určuje vnímání reality. Kniha je napsána zajímavou a poutavou formou a potěší každého milovníka psů. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/18587/psi-v-lasce-nikdy-nelzou-18587.jpg 4.542
Žánr:
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Rybka Publishers
Orig. název:

Dogs Never Lie About Love (1997)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Psi v lásce nikdy nelžou

Přidat komentář
JaninaK.
13. ledna

Kniha si mne získala už v knihkupectví přebalem a po otevření první citací: "Pes je jediný tvor, který Vás miluje víc, než milujete sami sebe." A celá kniha je napsána se stejnou neuvěřitelnou hloubkou (nejen) psích emocí... Vřele doporučuji.

Anie.M
07.08.2018

z této knížky jsem si mnohé odnesla. četla jsem jí velmi dlouho, protože jsem se kolikrát zastavila a vyhladávala další informace o zmíněných lidech, o dalších publikacích, o různých teoriích. historie psů, vlků a obecně přírodní zákony a to, jak člověk zasahuje do přirozenosti mě jako téma velmi zajímá - hodnotím tedy 5 hvězdičkami.

"jakmile emoci naplno prožijí, najednou je pryč, co je, to je a oni jsou otevřeni dalšímu zážitku. Psi patrně neztrácejí čas přemítáním nad minulostí nebo úzkostným očekáváním hrůzyplné budoucnosti. Jsou neustále v přítomnosti."

VAnna
18.07.2018

V knize se dozvíte plno nových a zajímavých věcí, ale občas jsem se při čtení nudila. :D

Peťulka3
12.07.2017

Moc hezká knížka. Určitě doporučuji všem milovníkům psů.

princesse
29.12.2016

Zajímavá kniha. Četla jsem kdysi, když jsem měla bassetí fenku a musím říci, že jsem si mnohá tvrzení z této knihy opravdu potvrdila.

Mercatino
11.09.2016

Velkou výhodou při čtení této knihy je být v přítomnosti pejska a potvrzovat si vše co autor píše, přímo na vlastní oči. Člověk a pes to je dokonalá synergie za příznivých okolností. Konečně už vím, kdy a jak se pes usmívá :) Chápu přibližně, že pes žije takovým životem k jakému by se člověk měl přiblížit(ŽÍT V PŘÍTOMNOSTI) a proto si myslím, že je víc než-li prospěšné mít jej za společníka.

kejty91
26.06.2016

Je velmi dobromyslné, že se někdo zabýval tím, jací jsou psi, aniž by na nichž zkoušel nějaké experimenty apod. Autor vycházel z informací, které získal svým pozorováním své smečky a z jiných zdrojů - kamarádů, cizích lidí mající psy, apod.
Kniha je navíc doplněna kresbami psů - což přispívá na její atraktivitě.
Pes je zkrátka velmi kvalitní přítel člověk, který miluje bez podmínek a nezradí z vlastní vypočítavosti.
V knize najdete mnoho popisů příhod s pejsky ať už těch, kdy se k nim lidé nezachovali hezky ale i ty z druhé strany.
Najdete zde spoustu faktů o psech.
Najdete prostě odpovědi na své otázky - resp. najdete odpovědi na to, na co byste ani nepomysleli, že byste se měli zeptat.
Na psy se můžete spolehnout - cítí a slyší i to, co my ne.
Jsou prostě nepostradatelní.
Nejhorší, co pro ně můžete udělat je, že je opustíte. Dáte jim domov a pak je neopečováváte a když jsou staří dokonce se jich zbavujete. Největší psí strach je samota a opuštěnost a i o tom si můžete v knize přečíst.
A jak se uvádí v knize: "Náš vstup do nejvnitřnějšího světa psů je jednou z největších záhad přírody."

mirca5
14.04.2014

Tato kniha je pěkně napsaná,moc se mi líbí.