AngelA1 AngelA1 komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Příběh, který v mé mysli zůstane ještě hodně dlouho.
Vždycky, když dočtu knihu od Colleen, mě popadne stesk, že kniha musela skončit. Přesně u této knihy to bylo tak, že jsem si posledních 20 stránek fakt šetřila a přála si, aby kniha neskončila. Jedním slovem úžasné!

12.10.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Patřím k té, tuším, menší skupině čtenářů, které kniha nenadchla. Čekala jsem od ní daleko víc, občas jsem i některým větám nerozumněla, byly pro mě nesrozumitelně napsané. Knihu jsem nakonec dočetla, ale s přemáháním.

31.10.2019 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Než jsem se do knihy začetla, trvalo mi to poměrně dlouho, neustále jsem jí odkládala a moc se mi do ní nechtělo. Od poloviny knihy jsem ale byla tak napnutá, že jsem ji za pár hodin dočetla, nedalo mi to....super.

13.06.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Úžasný příběh, do detailu propracovaný. Zkrátka pan Bryndza nikdy nezklame :-)

07.02.2019 5 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Možná jsem moc kritická, ale kniha se mi zdála hodně slaboduchá. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy, v knize byly pomalu jen holé věty, hrůza.

14.01.2017 1 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Dokonalá kniha, u která jsem si i pěkně pobrečela. Jedna z nejlepších, které jsem kdy četla.

05.04.2016 5 z 5

Paní Marie Kondo je opravdu uklízením posedlá, až tak trochu nemocná. Její kniha by se dala shrnout do jednoho popsaného listu velikosti A4 písma Times New Roman 11, většinu knihy totiž opakuje stále to samé. Jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, jen půjčila, protože peníze bych za to utrácet nechtěla. Přesto některé rady byly užitečné a budu se jimi řídit při úklidu domu.

22.07.2019 3 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Na začátku, jakmile se v domě objevil muž se zjizvenou tváří a já byla zrovna sama doma, jsem knihu raději zavřela - bála jsem se. Nevydržela jsem ovšem a jakmile manžel přišel, oknamžitě jsem se do ní pustila znovu.
A věta ke konci knihy: "Pokud dovolíme, aby se náš život dostal do područí strachu a fobií, bude to mít fatální následky - pro nás i společnost, ve které žijeme." mě naprosto dostala.
Super kniha, mohu jen doporučit.

28.11.2018 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Od paní Moriarty jsem četla Sedmilhářky a Manželovo tajemství - obě naprosto úžasné. U Zamilované hypnotizérky jsem pořád čekala a čekala, kdy už přijde nějaký boom, ale už na straně 390 jsem si řekla, že už zkrátka nepřijde. Nudila jsem se, bohužel, kniha byla o ničem.

08.01.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mě velmi zklamala. Čekala jsem, že se od ní neodtrhnu, ale v polovině jsem ji musela odložit, protože jsem se nudila.

05.04.2016 1 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Příbeh byl zajímavý, i když mi hlavní hrdinka byla na začátku nesympatická, později se mi potvrdilo pravidlo "nesuď knihu podle obálky". Když jsem se dozvěděla, co má v životě Viola za sebou, chápala jsem její chování.
Ale těch chyb a překlepů v jedné knize jsem už dlouho neviděla!

14.06.2019 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Takhle dlouho jsem snad žádnou knihu nikdy nečetla - absolutně nezáživné, nudné, chvílemi autorka nevěděla, čím stránky vyplnit, tak psala ty samé věty dokola. Jsem ráda, že už to mám za sebou a můžu se vrhnout na nějakou jinou knihu :-)

24.01.2019 1 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha se mi líbila, dokonale vtáhla do děje, až jsem jednu chvíli, kdy prohledávali hotel a já četla večer, musela radši knihu zavřít, abych vůbec usnula :-) na Manželé odvedle to ale nemá.
Jednu chvilku jsem se i zasmála, jak mi to přišlo paranoidní, když se všichni obviňovali navzájem, to mi přišlo i trochu trapné, jako kdyby autorka potřebovala "zabít čas"...jinak se mi kniha líbila a díky za ní.

26.11.2019 4 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

Příběh oddechový, i když kňourání a neustále stěžování si paní Lenky mě několikrát dohnalo k zavření a odložení knihy. Nakonec jsem ji přečetla. V knihách paní Keleové-Vasilkové chyby, překlepy, napočítala bych jich i několik desítek.

01.07.2019 2 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Až po shlédnutí filmu jsem tak nějak pochopila souvislosti mezi jednotlivými postavami. Jinak je kniha velmi oddechová.

05.04.2016 3 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Skvělá kniha. Dnes už víme, že nic na světě není nemožné, autorka zpracovala pandemii skvěle, popis jak ženy přicházely o syny a o manžely mě donutil k slzám. V polovině knihy jsem ji musela na den odložit, abych to trochu "rozdýchala", protože sama jsem máma, která přivedla na svět dítě na začátku covidové pandemie a z popisu umírání a následné porodní péče a modlení, aby to byla holčička, se mi dělalo fyzicky špatně.
Knihu velmi doporučuji, jsou to silné příběhy (jen hodně, ale opravdu hodně překlepů, překladatel a vydavatel by si to měli přečíst ještě párkrát)

20.08.2022 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Kniha mě vůbec nebavila, ke konci už byla spíš utrpením. Žádná zápletka, žádné boom. Jedna hvězda.

01.05.2019 1 z 5