AndreaP. AndreaP. komentáře u knih

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Na prvních stránkách jsem měla trošku problém se začíst a hlavně "uchopit", o jaký žánr se vlastně jedná, a zda je to opravdu kniha pro mne. Ale už za pár okamžiků toto pominulo, slova mě vtáhla a už nepustila. Je to tak zvláštní kniha, která ale pohladí na duši. Kniha o lásce ke knihám, o přátelství, o pravých hodnotách. Hřejivý příběh o krásné lidské duši.

09.09.2022 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Druhá mnou přečtená kniha této autorky a opět jízda. Skvělé prolínání přítomnosti a minulosti, které se nakonec spojí v celistvý příběh. Autorka prostě opravdu umí. Dojemný příběh o neskutečném talentu, tajemných houslích a těžkých časech hlavních postav. Skělé čtení.

30.08.2022 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Tak tato kniha byla opravdu jízda, u které mi i slza ukápla. Nádherný, dojemný a místy velmi smutný příběh, který chytí za srdce. Prolínání minulosti (matky) a přítomnosti (dcery), které se v jedné chvíli střetne, to je styl, který mě moc baví. Moc doporučuji a určitě zkusím další knihy autorky.

20.08.2022 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

No jak to kulantně napsat. Kniha byla milá, oddechová, zasazena do krásného prostředí zimní vesnice s milými lidmi, nicméně už zhruba na 30 straně bylo jasné, jak kniha dopadne. Vánoční schůzky pak jako takové byla jedna velká katastrofa, ale to nebudu prozrazovat.

13.08.2022 3 z 5

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

Pro mě osobně je tato kniha objevem roku, jelikož její děj je vepsán do místa, kde jsem se narodila a kde celý život žiju. Něco mě k ní v knihovně přitáhlo, a nebyla to ani nenápadná obálka, ani autorka, o které jsem dosud neměla ponětí. Kniha si mě prostě našla a já autorce děkuji. Ač tady žiju téměř 50 let, dozvěděla jsem se mnohé o tom, co jsem zatím ani netušila.

10.08.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha z lékařského prostředí, které ač píše žena autorka, tak hlavní postavou je muž. Lékař Hynek mi byl sympatický, nebál se ukázat své slabosti, byl si jich vědom a já mu celou knihu držela palce.

08.08.2022 5 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Krásný název knihy a úžasná obálka, kombinace, která mě, jako zarytého knihomola, prostě nalákala po této knize sáhnout. Tím ale asi chvála jako taková končí. Zajímavý námět, který byl ale natažen do tolika stran, že se z něj stala nuda. Snažila jsem se, fakt ano, přečetla jsem asi třetinu knihu a pak, což jsem ještě snad nikdy neudělala, poslední dvě kapitoly, abych věděla, jak to dopadlo. A nejlepší na tom celém je, že i když jsem vynechala podstatnou část knihy, myslím, že jsem o nic zásadního nepřišla. Hlavní hrdinka nesympatická, sebestředná, krapet bezcitná a hloupá. V rámci jedné kapitoly střídání času děje, že jsem občas nevěděla, co vlastně sakra čtu a kde se zrovna nacházím. Ne, opravdu si myslím, že kniha šla udělat lépe.

14.07.2022 2 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Kniha v základu má obrovský potenciál, který ale dle mě autorka nevyužila, což mě mrzí. Odkládám jako nedočtenou. Hvězdičku dávám právě za ten námět a druhou za úžasný popis přírody.

11.07.2022 2 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nádherný příběh. Po celou dobu jsem si představovala, jak to v které dané zemi vypadá, celostránkové ilustrace na začátku každé "země" mi to vše jen dokreslovaly. Místy je to dosti smutné, místy zase strašidelné, nejsem si jistá, zda kategorie od osmi let je úplně ideál, nicméně já jako dospělá jsem se začetla a dala na jeden zátah.

11.07.2022 5 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Nenáročná oddechovka, ve které se zas až tak moc neděje, a u které se občas i zasmějete. Na letní dny ideál. Určitě to není kniha, která ve mě zanechá dlouhodobý dojem, ale jako relax je ideální.

09.07.2022 3 z 5

Pohlednice z Itálie Pohlednice z Itálie Alex Brown

Přemýšlím, jak tuto knihu hodnotit. Nebyla špatná, na druhou stranu se nekonalo ani takové to převratné wauuu. Průměrná romantická oddychovka, kde bohužel největší problém jsem měla s hlavní hrdinkou, která se chovala tak nějak ušlápnutě před svou matkou a vlastně před všemi a pak najednou bum bác obrat, vysněný princ - takto to v životě prostě nechodí. Nicméně na letní večery dobrá kniha. Příběhová linie Connie se mi líbila velmi, ač je velice smutná. Za mě celkové hodnocení 3,5*

08.07.2022 3 z 5

Jasmínové nebe Jasmínové nebe Sita Brahmachari

Až když jsem měla doma knihu z knihovny, tak jsem zjistila, že je to druhý díl a navíc kniha pro náctileté, což mě trošku zmátlo. Ale říkala jsem si, má krásnou obálku, ještě krásnější název, zkus to. A dobře jsem udělala! Bylo to moc milé čtení plné hukoty a tepla Indie, čtení o rodině a tradicích, a to vše protkané tajemstvím. Vypadá to, že snad poprvé budu číst v opačném pořadí a zpětně si dočtu i díl první. Doporučuji nejen pro náctileté.

06.07.2022 4 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Nalákala mě překrásná obálka a zajímavá anotace, která naznačovala, že to je přesně můj styl knih, které miluju. A dostala jsem díky tomu úchvatný příběh s trochou tajemna. Záhada, která se line celou knihou a jak to bylo se dozvíte až doslova na posledních stránkách. Krásná příroda, tajemné rozpadající se sídlo, sympatická hlavní hrdinka i lidé kolem, nechybí ani padouši, skvělé jídlo a jako bonus toulající se kočičáci. Skvělé skvělé, kniha mě nadchla.

04.07.2022 5 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

Taková oddechová kniha s krásným popisem australské přírody. Ze začátku mi hlavní hrdinka lezla na nervy, připadala mi jako taková fňukna, postupně jsem si ale tak nějak zvykla. Konec na můj vkus takový moc zázračný, těch šťastných náhod tam bylo trošku moc, nicméně když to shrnu, tak autorka předkládá nenáročnou romantickou, nicméně nepřeslazenou, oddechovku z krásné krajiny. Za mě tak 3,5 *

27.06.2022 4 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Ceá tato série se mi nesmírně líbí a musím říct, že tento díl byl pro mě zatím nejhezčí, a ani netuším proč. S další každou knihou se vracím do nemocnice ke svým kamarádkám, hltám jejich přetěžké osudy,, občas nadávám nad nespravedlností osudu, občas ukápnu slzu smutku. Prostě dokonalá sága, kdy se vždy modlím, ať se nečeká dlouho na předklad dalšího dílu.

22.06.2022 5 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Knihu jsem vzdala po první třetině. V okamžiku, kdy nesympatická hlavní hrdinka do sebe naháže na jeden zátah šest zákusků a již v další větě o tomto mluví jako o předkrmu a uvažuje, co si dá k obědu a defacto nemyslí na nic jiného, mi způsobuje spíše nevolnost než požitek z četby. Je neskutečně pitomá a chová se jak puberťák a ne zralá žena, celkově je absolutně mimo mé chápání, ač jsem věkově stejně stará. Čtení takové knihy já osobně považuju za ztrátu mého času. Někomu se jistě líbí, já nejsem cílová skupina. Humor pochybný, někdy až na sílu. S bídou dávám jednu hvězdičku, aby se neřeklo.

21.06.2022 1 z 5

Sága rodu Hardacrů Sága rodu Hardacrů C.L. Skelton

Jelikož miluju historické ságy celkově, i na tuto knihu jsem se těšila. Možná by bylo ale lepší, kdyby kniha byla propracovanější co se postav týče, jsou tam zbytečné skoky v letech, a tím pádem by klidně mohla být ve více svazcích (třeba ve třech, jelikož samotná tato kniha stejně je dělena na tři díly). Byla velmi pěkná, taková nereálná pohádka pro dospělé, aneb jak "Popelka ke štěstí přišla" v jiné podobě, nicméně tím, že některé postavy tam byly velmi plytce popsány, tak zejména v poslední části jsem měla velký problém zařadit, kdo je kdo, což mě nejen že rušilo, ale doslova štvalo. Je to škoda, jelikož to knize ubírá.

19.06.2022 4 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Dojemný a těžký příběh statečné Pii, která se pere s osudem. Zajímavé téma knihy, které vás nutí číst dál a dál.

14.06.2022 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Právě jsem dočetla tuto knihu, která mě od první stránky zarazila hluboko do křesla a už nepustila. Cloumají se mnou emoce doprava i doleva. Říkám si, že to snad není ani možné, ale vzápětí mi dojde, že je to realita, že takto to kdysi opravdu fungovalo, takové „ústavy“ opravdu byly a taková zvěrstva vydávaná za léčivé procedury se tam opravdu děly. Mrazí mě z toho a je mi úzko. Příběh Clary, začínající jako obyčejný lehký vzdor otci měnící se během chvíle v hrůzu. Její přetěžký osud, nezměrná síla a vůle. Jsi žena, o které otec prohlásil, že jsi blázen, nemáš právo na nic. Bože díky za to, že žiju v 21.století. A do toho prolínající se příběh Izzy, která tuto dějovou linku doplní svým příběhem. Během čtení této knihy se u mě vystřídaly téměř všechny pocity. Děs v očích, kdy jsem měla strach otočit na další stránku s tím, co mě tam čeká. Neskutečný vztek na lidi, kteří se chovali k druhým lidem jak zvířata. Zrychlené dýchání, kdy jsem byla tak napjatá, že jsem měla na sebe zlost, že neumím číst rychleji a naopak chvíle, kdy jsem měla pocit, že nedýchám. Slzy, které jsem u čtení polykala, a že jich nebylo málo. Jediné, co opravdu nebylo, tak je smích. Ten v této knize nečekejte. Je to těžká kniha, depresivní, smutná, šťastný konec nepředstavitelný….i když?? Smekám před autorkou a tuto knihu řadím mezi ty, na které nikdy nezapomenu. Kdybych mohla, dám minimálně 10 hvězdiček.

06.06.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Tak tato kniha je pro mě osobně pecka. Přitáhla si mě hned na prvních stránkách a už nepustila. Krásné prostředí děje, nádherná čeština, spoustu zajímavostí o houbách. Prolínají se dvě časové osy děje, které se nakonec spojí. Čím více jsem se blížila na konec, tím více jsem hltala děj s myšlenkou, bože jak to dopadne, bude to mít šťastný konec, i když jak takto smutný příběh může mít šťastný konec, že ano? Ale to co následovalo? NE NE NE, nesnáším otevřené konce, jak mi to autorka mohla udělat? :-)

04.06.2022 5 z 5