andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Knihu jsem četla až potom, co jsem viděla film a musím říct, že to byla lepší volba než naopak. Byla bych zkamaná. Jak už to tak bývá, film se ani zdaleka nepřibližuje ke knize.

12.08.2020 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Miluju Stephena Kinga.....tedy......milovala jsem Stephena Kinga. Svého času jsem jeho styl psaní porovnávala s ostatními, ale postupně mi jeho další a další knihy nepřišli nijak převratné. To se ale nedá říci o této knize, ta ještě patří mezi zlatá léta umělcova. Příběh zajímavý, samozřejmě tam nechybí nějaké to nereálné tajemno. Celkem podařený psycho příběh.

23.07.2020 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Knihu záměrně nebudu hodnotit hvězdičkami, protože hvězdičky jsou v tomto případě nedůležité. Tento příběh se mi četl velmi, velmi, velmi špatně. Kniha mě naprosto šokovala. Vědomí, že je to skutečný příběh člověka, dítěte (!), mě provázela po celou dobu čtení. Od první stránky až do té poslední je člověk v šoku. Tolik lidí, kteří věděli a nepomohli. Nevěřili, nebo nechtěli. Naprosto šílené. Celou dobu jsem měla na mysli, že čtu o malém klukovi, který nemá z ničeho z toho rozum, nerozumí tomu, co a proč se mu děje. Kapitolu o znásilňování 8-letého dítěte jsem v podstatě jen prolistovala, protože jsem na to neměla žaludek. Nedovedu si ani na chvíli představit, co musel chlapec prožívat. S autorem souhlasím v tom, že o takových věcech by se mělo vědět, lidi by před tím neměli zavírat oči. Klobouk dolů před ním, že v dospělosti v sobě našel tolik síly, že se o to podělil a napsal svůj příběh.

25.02.2020

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Po shlédnutí filmu, jsem si to prostě musela přečíst a jedno je jasné.... kniha je kniha... a to dobrá.

19.02.2020 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Kniha není tak emotivní a šokující, jak by se dalo čekat. Nicméně ji to nijak neshazuje. Líbí se mi, že je psaná pohledem dítěte, ale zase se neubráním pocitu, že i přesto je z ní cítit, že to psal člověk, který už si postupem času vytvořil jiný náhled na situaci a do stylu psaní je vdechnuta zkušenost dospělého člověka. Jednoduše řečeno, Eva, se při psaní neubránila tomu, aby do příběhu vnesla poznatky, které si myslím, že v době, kdy se toto všechno dělo, nemohla mít.

17.02.2020 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

U téhle knihy jsem měla trochu problém.... není špatná, ale osobně mi dělalo problém jí přijít na chuť, což ovšem neznamená, že tím ztrácí na kvalitě. Rozhodně stojí za přečtení.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se četla celkem dobře, ale musím říct, že příběh nebyl tak strhující, jak jsem předpokládala. Na to, jak byla kniha vychvalovaná, jsem od ní čekala přeci jen o něco víc.

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Knihy této autorky se čtou samy. Příběh nepředvídatelný, skoro až do konce je čtenář v napětí jak to všechno ve skutečnosti je.

13.02.2020 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Strhující čtení a musím říct, že ze série o Tomu Douglasovi snad nejpovedenější kniha. Napínavé, strhující.

13.02.2020

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Kniha se četla dobře. Sice trochu trvalo, než jsem se do toho začetla, ale pak už to mělo spád.

13.02.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nezklamalo. Sice jiné knihy autorky jsou promyšlenější, ale rozhodně to není špatné. Zvraty bylo možné předvídat a konec trochu přitažený za vlasy, ale četlo se to dobře.

Dokonalý vzhled Dokonalý vzhled Blake Pierce

Čtu jen pro to, že chci mít sérii z krku, ale začínám mít pocit, že je mi jedno, jestli to dočtu nebo ne.

Dokonalá aféra Dokonalá aféra Blake Pierce

Už to není ničím zajímavé. Chtělo by to nějaký originální prvek protože je to předvídatelné až běda.

Dokonalá lež Dokonalá lež Blake Pierce

Asi nejslabší díl ze všech. Ne, že by to nebylo zajímavé, ale jaksi to postrádá "koule". Trochu mi vadí, jak je Jessie "nezničitelná". Nějaký ten "lidský" rys by jí neuškodil. Stejně tak příběhy mi začínají připadat jak přes kopírák. Už to není originalita, ale každý další díl je vykrádačka sebe sama.

Dokonalý úsměv Dokonalý úsměv Blake Pierce

(SPOILER) Linie rodinného příběhu je to, co mě u série drží a popravdě řečeno jsem zklamaná z úmrtí padoucha. Snad to bude gradovat i nadále v dalších dílech. Tohle je pro mě zatím nejlepší část.

13.01.2023 5 z 5

Moje frnda Moje frnda Věra Dumková

Vlastně ani nevím, proč jsem tuhle brožuru brala do ruky. Zvědavost je mrcha. Nejsem nijak prudérní, jadrná mluva mi nijak výzmamně nevadí, sex a sexualita už vůbec ne, ale čeho je moc.... Jisté výrazivo, respektive označení, nemám prostě ráda, hnusí se mi, nepoužívám je (ale respektuju, že jiní ano - každý to máme hozený jinak, že?), ale tady je toho tolik, že je to až nechutné. Vlastně celý sty, ať je to výrazivo nebo styl popisu, mi přijde nevkusný a odporný.

25.02.2022 odpad!

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Přiznám se, že jsem čekala trochu něco jiného a nevím, jestli byla lepší moje představa nebo to, co jsem v reálu četla. Čekala jsem asi trochu jiný styl psaní a to mi až tak moc nevadilo. Více mi vadilo (za což autor nemůže) narážky na víru v Boha a ezo styl. Není to můj vkus, na knihu jsem se těšila a vlastně jsem od ní čekala nějaké prokouknutí, jakési uvědomění si, ale to se nestalo. Asi to nebude úplně chyba autora, ale spíš moje. Nicméně odkládám a myslím, že víckrát již neotevřu.

03.01.2022 3 z 5

Super koťata Super koťata Lenka Lanczová

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, které v té době nemělo konkurenci. To, že byly všechny knihy "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D

09.09.2021 3 z 5

Panna nebo Blíženec Panna nebo Blíženec Lenka Lanczová

Četba z dob puberty :-D Jak já tyhle knihy hltala na ex :-D

09.09.2021 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Zatím asi nejslabší dílo. Vadí mi nemastný neslaný, emočně nulový Raker a tím pádem se do děje nemůžu úplně ponořit. Nevím, jestli půjdu do dalších částí série....... asi ne.

29.06.2021 2 z 5