Super koťata

Super koťata https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95218/mid_super-kotata-2jQ-95218.jpg 3 365 24

Katka Stejskalová je obyčejná holka. Devátá třída se blíží k závěru, jistota školních lavic končí a Katka se má rozhodnout, co bude dál. Jenomže - neví. A také si moc nevěří. Pak se všechno nějak zamotá. Táta s mámou jsou samé tajnosti, kamarádka Pavla se začne stranit kolektivu, je tu spolužák Marek, výstřední Vanesa, lukostřelec Majk a kluk od benzínky, Lukáš. Román o starostech a radostech třech kamarádek, Katky, Pavly a Vanesy. Patnáctileté slečny končí povinnou školní docházku a navíc jim život uchystal krom drobných trápení i skutečně dramatickou zkoušku.... celý text

Kristy.Seb
25.03.2023 4 z 5

Potřebovala jsem něco na odreagování a tohle zaručeně pomohlo. V dnešní době by nad tím všechna mládež kroutil hlavou: jít hrát vybíjenou na hřiště, nahanět kluky, pomáhat rodičům na zahradě.. Vrátila jsem se do svých mladých let, kdy svět byl ještě normální.

Květinka008
10.01.2023 3 z 5

Souhlasím s Elulilinka1. Každopádně jsem se pobavila eskapádami dospívajících slečen, které naháněly chudáka kluka od sousedů a dělaly mu naschvály, protože jsem si vybavovala, jak jsme stopovaly kluky v dospívání my, nechávali v jejich schránkách vzkazy s básničkami nebo zasypaly v noci jejich auto okvětními plátky růží, nakradenými v celé části města... :-D :-D :-D

Elulilinka1
01.01.2023 3 z 5

Za mě trošku slabší díl, ale taky s fajn příběhem.

andrea7191
09.09.2021 3 z 5

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, které v té době nemělo konkurenci. To, že byly všechny knihy "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D

Amneris
11.08.2021 4 z 5

Příběh tří kamarádek, které končí základní školu a prožívají veselé i smutné okamžiky. Katka mi byla velmi sympatická, hlavně jsem ráda za ten konec, i když byl opět otevřený... Jako čtení na letní dny naprosto ideální knížka.

nikikostadinova
17.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Jako letní čtení se to dá. Příběh je rozmanitý, jazyk čitelný.

SPOILER
Jen teda Vanessu jsem nemusela. Je fajn, že na všem vidí pozitivní. Je pro ní dobře, že si myslí, že vše je řešitelné (začarovaný kruh Pavly). Ale nakonec mohla být svědkem toho, že některé věci nejsou tak jednoduché jak by si přála. Že vše nebude podle ní. Navíc oporou Pavle byla jak pro nás Anglie a Francie v roce 1938.

Doubravka1975
12.08.2020 5 z 5

Pěkný příběh tří spolužaček, která končí základní školu. Moc pěkný konec, protože jsem myslela, že maminka má úplně jiné tajemství...
Pavly mi bylo moc líto. Smutné....

Aknel26
21.08.2019 5 z 5

Výborná knížka pro holky, které s dívčími románky začínají. Láska tu není tak podstatná, mnohem větší důraz je kladený na to, zaznamenat, jak se ze školačky stává slečna, jak se hledá a poznává svět. Musí se taky srovnat s tím, co potkalo její kamarádku – a co se bohužel stává i ve skutečnosti. Jen v tom „tajemství“ rodičů byla Katka trochu naivní.

Knihomolka582
15.07.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Příběhem jsem byla úplně pohlcena a děj se mi moc líbil.

Pejuška
08.04.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem zase zabrousila do knih od Lenky Lanczové a musím říct, že mě dokáží pohltit stejně jako před časem. Úžasně poutavá knížka. Vím, že jsem ji zkoušela číst již jednou, ale nedočetla jsem ji, protože mi to nešlo přes to domácí zneužívání, ale čas pokročil a knížka je pokořena :)

Vendula39
04.01.2019 3 z 5

Super knížka ve které se dějí dost zajímavé věci.

Esmeralda168
12.08.2017 4 z 5

V patnácti mě tahle knížka úplně nadchla a i dnes musím říct - na to, že je to "jenom" dívčí román, je to kniha ze skutečného života, kde sice nechybí první láska a romantika, ale neomílá se pořád dokolečka "miluji-nemiluji", ale řeší se i rodinné problémy, přátelství i jeden dost závažný problém, a je to i poučné.

Lilinecka
19.06.2017 4 z 5

Knihu jsem začala číst pouze kvůli čtenářské výzvě. Moc se mi do ní nechtělo- hlavně kvůli obálce, která působí strašným dojmem. Ve výsledku čtení nebylo zase tak strašné, prostě klasická česká zamilovaná knížka. Určitě bych si ji sama od sebe nepřečetla, ale nakonec toho ani nelituji.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Ano, knihu jsem přečetla už dávno. Takže si moc nepamatuju tuhle konkrétní, ale jedno vím. Že nebyla ani jedna kniha od této autorky, která by se mi nelíbila.

PeťkaW.
28.03.2017 2 z 5

Bohužel, nedá se svítit - jedna z nejslabších knih, které jsem od této autorky kdysi dávno četla. Vadila mi především její snaha, působit za každou cenu "světově". Ať už kvůli použitým jménům, které dnes jsou sice běžná, ale v té době působily mezi zbytkem "domácích" jmen jako pěst na oko, nebo kvůli ději, který se taky v určitých směrech snaží napodobit americké seriály pro teenagery.

MíšaK.
25.09.2016 3 z 5

Jak už je to u Lenky zvykem, knížka se dobře čte, přestože děj není nijak výstřední, dokáže upoutat. Hodně mě zaujal příběh Pavly, to jednoznačně. Určitě bych o ní četla radši, i když chápu, že to by nebyla zrovna optimistický příběh na celou knížku. Ale tím, že děj nebyl ničím zajímavý, volím střední cestu.

pavlinkaa
28.06.2016 3 z 5

Tak tohle bylo hodně ze života.......

Ann98
21.06.2016 5 z 5

(SPOILER) Díky této knize jsem se vrátila o 3 roky zpět, kdy i já jsem prožívala to samé (přijímačky na střední školu, loučení s lidmi, kteří se hodně zapsali do mé paměti, ...). Nechápu Pavlinu matku, proč ho za zneužívání vlastní dcery neudala!

Mi-šu-le
20.02.2015 4 z 5

Moje první kniha od Lenky Lanczové, je super. Tenkrát jsem ji četla jedním dechem,

1v8na
07.08.2014 5 z 5

tenhle příběh se mi líbil a hodně mi toho dal. Je hodně poučný. Ostatně jako snad všechny knihy od Lenky.