andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem kolem této knihy kroužila, ale počet stoupajících recenzí mě přesvědčil a šla jsem do toho. Nakonec jsem z důvodu časové nedostatečnosti zvolila audio verzi a udělala jsem dobře. Takže se řadím do stáda nadšenců.

07.07.2021 5 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Co to jako má bejt? Nejsem jeho příznivcem, proto tomu odpovídal můj přístup a samozřejmě vyhrála zvědavost nad zdravým rozumem. Během čtení se mi opovážlivě zvedalo obočí nad neuvěřitelností, kterou čtu, že při výčtu, co všechno pro republiku udělal už nebylo ani vidět a po části, kde děkuje všem ženám (!!!!) a bla bla bla....s hlasitým prásknutím do klávesnice jsem četbu ukončila a poslala do hlubokého zapomnění.

19.07.2021 odpad!

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Po letech jsem si to pustila jako audio a za ty roky, kdy jsem ji četla, neztratila nic z toho hezkého. Jsou knihy, které upadnou v zapomnění, ale knihy, jako je tato, kterou snad držel v ruce každý, se to stát nemůže.

16.08.2021

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ke knize jsem se dostala náhodou a vlastně jsem jí otevřela jen na základě hodnocení, které bylo skvělé. Musím říct, že jsem byla překvapená, s jakou lehkostí a přímočarostí je psaná. Velmi mě trápil celý děj a problém, který představoval. Plíživá eskalace, která mohla dopadnout úplně jinak, kdyby..... Smutné na tom je, že tento příběh není jen tak nějakým smyšleným výmyslem, ale najde se v něm velká spousta lidí. Líbil se mi styl psaní, který mi normálně není blízký, ale bylo uvěřitelné číst myšlenkové pochody Báry a velmi znepokojující číst myšlenkové pochody matky.

09.03.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Přestože české autory moc nečtu, na tohle jsem se těšila. Autorku jsem do této doby vůbec neznala a kdybych náhodou nenarazila na nějaký rozhovor s ní, kde popisuje témata, kterým se v knihách věnuje, asi bych se k ní ani nedostala. Popravdě řečeno mě ke knize přitáhlo i místo děje. Jako člověk, který na Šumavě vyrostl (dokonce jen kousek od místa, kde je v knize chata (:-D) a v Plzni jsem bydlela v ulici, kde měla být vila, kde hlavní hrdinka vyrůstala. Velmi se mi líbil styl psaní. Téma, které je společensky citlivé je parádně zpracované. Určitě si přečtu i další knihy autorky.

02.02.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Audiokniha. Je to styl literatury, kterou nevyhledávám a když už, je pro mě styl psaní "neuchopitelný", hůře se mi koncentruje na děj, protože nejsem zvyklá na vyjadřování, které k té době patřilo, dávám přednost poslechu.
Od téhle knížky jsem nevěděla co čekat a tím pádem jsem byla otevřená všemu. Ale jsem ráda, že jsem do toho šla. On náhled do dalece nedaleké minulosti není nikdy na škodu a vlastně je to ku prospěchu. On ne každý si uvědomuje, jak to bylo dříve, čemu lidé tenkrát čelili, s čím se museli vypořádat, jak trpěli nedostatkem toho, čeho je dnes nadbytek a neuvědomujeme si, že ne vždy to bylo tak samozřejmé a snadné, jako dnes. A pokud je to zpracováno tak pěkně, mile a rozhodně ne nudně, je to jedině dobře.

15.09.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Audiokniha. Pokud by to měl namluvit někdo jiný, než autor sám, bylo by to plitké, šedé a zbytečné. Na Marka Ebena jsem si musela počkat, než mu přijdu na chuť. Jeho smysl pro humor je tak zásadně milý a jedinečný, že ne každému se líbí. Ale co je naprosto nevyvratitelné je to, že to SAKRA umí. Nikdo jiný nemá takový "hodný" humor, jako on.

20.09.2021 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Kdo nečetl, jako by nebyl.....

16.08.2021 5 z 5

Tohle je tak milé a hezké, že o tom snad nejde napsat nic ani trochu negativního. Celý příběh je plný tak pěkných, i když většinou smutných myšlenek, které nejsou ani trochu nereálné. Jak to musí být krásné, milovat někoho takhle silně po celý život, že i po letech odchodu milované osoby, to člověk cítí tak hluboce.

20.09.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

To je prostě klasika, kterou by měly znát i dnešní děti a jejich děti a děti jejich dětí...

19.02.2020 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Konečně kniha ukazující důležité skutečnosti kolem této osoby. Měla jsem velké problémy orientovat se ve jménech a datech jednotlivých kauz a událostí, ale ve finále to pro čtenáře není tak důležité. Důležitý je fakt, v čem všem měl a má namočené prsty. Je až neuvěřitelné, kde všude se vyskytuje tato figurka, kam až dosahuje jeho vliv a co všechno díky němu za ty roky udělal, co ovlivnil. Klobouk dolů před autorem. Přestože jsem už pár kauz od něho četla, nikdy jsem neměla potřebu číst jeho knihy, to se teď změní. Nejsou to pohádky typu "jedna babka povídala", ale podložené důkazy a pokud pro něco důkaz není a je to jen domněnka, je na to čtenář upozorněn. Po přečtení musím konstatovat, jak je možné, že tento člověk je stále tam kde je?

26.07.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přelouskáno rychle a jedním dechem. Není to komplikované čtení, ani nic, u čeho si člověk bude lámat hlavu nad zápletkou, ale nad psychologií příběhu kroutit hlavou. Smutné na tom je, že takových dětí a matek jsou na světě mraky. A ruku na srdce, kdo z nás nezná nikoho, kdo by si podobným dětstvím neprošel ......

11.06.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kniha mě překvapila svojí otevřeností ze strany uprchlíků. Obecně se ví, jak to v KLDR vypadá nebo aspoň existuje povědomí o tom, jak to tam chodí, ale ve výpovědích zaznívají věci, nad kterými zůstává rozum stát. Rozumím tomu, že pokud v takovém prostředí člověk vyrůstá a nic jiného nezná, je to pro něho jednodušší, ale z pohledu "západního světa" je to naprosto rozumu se vymykající záležitost. Ano, ví se o tom, že KLDR je jakási bublina, do které se nesmí nic dostat a nic se nesmí dostat z ní. Všudy přítomná "strana", která dokáže hlídat vše a všechny a také to dělá. Nedovedu si to představit. Všichni pořád nadávají na to, jak se jim něco nelíbí a co je špatně, ale v porovnání s tímhle, si většina světa žije jako v bavlnce. Nejvíc mě asi zasáhla výpověď důchodkyně, na které je víc, než krásně, vidět, že to, v čem vyrůstala, ji velmi ovlivnilo a ani útěk ze země to nijak nezměnil. Kdo by si při útěku ze země nevzal nic jiného než přání od vůdce a doufal, že s ním jednou zemře?

16.02.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čteno i viděno a jak to tak bývá, kniha předčila film, několikanásobně. Film měl oproti knize přeci jen větší spád a grády, zatímco kniha byla lehce vleklá a místy nicneříkající, ale když se člověk prokousá začátkem a začnou mu docházet souvislosti, je to už paráda až do konce.

24.06.2021 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

No tak tohle ano, to je prostě klasika dětských let.

21.07.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Čtivé, smutné, silné......ze života....

14.07.2021 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Nemám slov, jestli jsem předtím měla k nějakému dílu výhrady, tady zmizely všechny. Pár věcí k vytknutí se tady najde, ale kdo by bazíroval nad prkotinama, když ve finále celek je perfektní.

13.02.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nezapomenutelný, silný příběh...

19.02.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

(SPOILER) Audiokniha.
Dobrý. Hodně dobrý. Nečekala jsem, že mě to tak pohltí, ale stalo se. Musím uznat, že propracovanost příběhu byla perfektní. Knihu jsem koupila i v tištěné verzi, ale audiokniha tomu dala trochu něco víc. Při konfrontaci s pachatelem tomu audio dodalo atmošku. Vlastně i popis situací, kdy pachatel páchal to, co páchal mi víc vyhovovalo to poslouchat, než číst. Přemýšlela jsem, jestli jsem někdy četla hrůznější popis činů, ale nemůžu si vybavit nic, co by se tomuhle vyrovnalo. Autor má velmi bujnou fantazii.

18.03.2022 5 z 5

Milé a vtipné. Místy to bylo celkem ze života, ale střídalo se s místy, které byly velmi přitažené za vlasy.

22.07.2021 4 z 5