andrea0221 andrea0221 komentáře u knih

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Kniha se mi četla dobře, zajímavý příběh, zajímavé rozuzlení, jen jsem nechápala, že ten člověk, který se odstřihl a nekomunikoval přes 20 let měl sám máslo na hlavě ,kdyby on tu akci nevyprovokoval nic by se nestalo a přitom o tom autorka nezmínila ani slovo.

14.06.2022 5 z 5

Jeskyně Aspergerů Jeskyně Aspergerů Blanka Holzäpfelová

Já dám plný počet, mám doma dceru, které AS zjistili taky až v 21 letech, má jen mírnou formu, přesto ji to dělalo v běžném životě problémy a nevěděla proč, nebyla divná, jen nesnáší hluk, velký kolektiv, pláč dětí, nepotřebovala se účastnit holčičích blbostí, problém při pohovorech o nové zaměstnání, díky tomu zjištěna vyšší inteligence, když byla diagnostikována, tak jsme my jako rodiče ledacos pochopili a přestali řešit, vztahy se zlepšily. Takže za mne přečíst si tuto knížku taky hodně dalo i když jak říkám, dcera běžný život zvládá naprosto v pohodě a spousty problémů, které má autorka ona nemá.

14.06.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi moc líbila, četlo se to dobře, mělo to spád a i ráda jsem pak koukla na film.

06.06.2022 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knížku jsem četla nadvakrát, napoprvé jsem ji do knihovny vrátila, protože totální chaos v postavách, pak se mi dostala náhodou do ruky podruhé, tak jsem jí dala druhou šanci, no zmatek v postavách byl stejný, ale přelouskala jsem ji nakonec celou, podle mne by ji člověk musel číst 2x, aby v tom měl trošku jasno. Bylo to náročné čtení, žádné pohodové, které vás unáší dějem a vy hltáte vlastně detektivku. Takže nic moc.

06.06.2022 2 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Zamilovaný s předvídatelným koncem. Taková oddechovka. Taky mi strašně vadí čím dal častěji nekvalitní kontrolu tisku chybějící písmenka, opakující se slova a uvozovky, když tam není přímá řeč. Nečetla jsem v poslední době jedinou knížku, ve které by se tento nešvar neobjevil a v této jich je tedy zatím nejvíc.

30.05.2022 2 z 5

DJ DJ Ray Kluun

Bohužel jsem nedočetla asi nejsem cílová skupina, snažila jsem se prokousat začátkem, nakonec mě odradilo spousty anglických vět, které jsou vkládány do textu bez překladu, pro mne, která maturovala bohužel jen z ruštiny a angličtina mě minula není zábava neustále na překladači překládat a i tak nějak celkově to byla nuda.

19.05.2022 1 z 5

Jak ti zmizet ze života Jak ti zmizet ze života Katherine Center

Krásně se to četlo, jak se život dokáže zamotat, jak poznat lidi? V těžkých chvílích.

16.05.2022 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Za mne dobře napsaný, děj připoutá ke knize, kdy chcete vědět jak to vlastně všechno bylo, dům, který by mě osobně naháněl hrůzu. Takže můžu jen doporučit.

09.05.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Po přečtení Dopisů ztraceným jsem samozřejmě musela sáhnout po další a musím říct, že zase skvěle napsaná o mladých pro mladé a nejen pro mladé. Těším se na Na co slova nestačí.

05.05.2022 5 z 5

Hledání Sylvie Lee Hledání Sylvie Lee Jean Kwok

Mě se to líbilo, i když jsem si tu přečetla dopředu nějaké kritické hlasy, tak za mne se to čte dobře.

02.05.2022 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Takový průměr, pohádka z prostředí pilotů a letušek, prachy, prachy, prachy, kdy neřešíš peníze.

21.04.2022 2 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

(SPOILER) Mě osobně se to četlo dobře, téma je zajímavé, trošku detektivní a zase potvrzující, že oddanost sektě a pravidelné vymývání mozku funguje.

21.04.2022 5 z 5

Já a moji muži Já a moji muži Eva Dolejšová

Knížka, kterou jsem přečetla skoro na jeden zátah, dobře se čte, některé ženy prostě dokáží natrefit na všechny voly v okolí a neudělají s tím vůbec nic.

18.04.2022 5 z 5

Pichlavá láska Pichlavá láska Jane O'Connor

Musím jen souhlasit, první půlka mě prudila, že je zamilovaná 15 let do někoho a nepozná, že on o ní nestojí? Až tak od půlky se to začalo konečně trošku vyvíjet a dávat tomu tak nějak řád a lidskost, četlo se to docela dobře.

18.04.2022 4 z 5

Neviděla jsem tě přicházet Neviděla jsem tě přicházet Hayley Doyle

Jak se dva hledali až se našli? Asi bych to líp neokomentovala, vůbec se neřeší kde slečna bere peníze na to lítání z Anglie do Dubaje, zda ji živí papínek, kterému nemůže tak trošku přijít na jméno, klučina co žije pravděpodobně ve skromnosti a sedl by si s rozmazlenou holčinou z Dubaje? No pohádka, že by jí nevpálil, že mu zrušila auto co právě vyhrál?

18.04.2022 2 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Mám ráda, tento typ knížek, pro mladé o mladých, seznámení je opravdu nevšední a já bych určitě pátrala kdo je ten druhý.:-) Hezky napsané a dobře se to četlo.

12.04.2022 5 z 5

Láska v troskách Láska v troskách Oddný Eir

Bohužel mě nebavilo a po asi 20 stranách jsem odložila. Docela by mě zajímal názor ostatních co už to četli.

12.04.2022

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Taková ztřeštěná knížka o vážné věci, dobře se to četlo a i když už je mi víc jak -sát tak jsem si ji ráda přečetla a kupodivu mi ji doporučila moje 74 letá tchýně :-)

30.03.2022 4 z 5

Cestou k tobě Cestou k tobě Emily Houghton

Knížka tak trošku průměr, dalo se to číst, ale iritovalo mě ty pokoje dohromady, nechce se mi věřit, že to tak v některých nemocnicích mají, zvlášť v Anglii ne, navíc, furt se řeší jak blízko měli postele, že se mohli držet za ruce, ale když šla na vyšetření tak museli všichni zalézt za své plenty , aby ji nikdo ani okem nezahlédl, co na záchod, to jako vůbec nechodila na záchod? To se tam vůbec neřeší, akorát furt, aby jí někdo neviděl. Prostě love story, ale docela přitažené za vlasy, mamka na plastice byla, brali jí kůži ze stehna a žádné obr operace, aby u toho krvácela to tedy nebyla, takže ani u Alice nemohla být. No jak říkám dá se to číst, ale jsou tam nesmysly.

22.03.2022 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Musela jsem si na knihu přes rok počkat než se na mne dostala v knihovně tak velký zájem o ní byl a je pravda, že se od ní těžko dokážu odtrhnout. Důkaz, že žena zvládne víc než kůň a je to i skvělý náhled do doby po druhé světové válce,když se komouši dostávali k moci.

12.03.2022 5 z 5