andrea0221 andrea0221 komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Moc dobře se četla, zhltla jsem ji za víkend. Je zvláštní jak si člověk dokáže zkomplikovat život a přitom z toho vytěží tolik dobrého.

12.03.2022 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Nádherná kniha, dlouho jsem ji odkládala, ale pak se nemohla odtrhnout. Dojemný příběh, příjemné nakouknutí do cirkusového světa. Moc se mi líbila.

09.03.2022 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Miluji knížky, miluji jejich vůni, miluji Skotsko takže pro mne úžasné čtení, hned bych to chtěla prožít taky a vidět ta místa.

26.02.2022 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Asi se mi tato líbila víc než Báječný krámek s čokoládou. Možná to bylo tím, že jsem ji četla jako první a s hrdinou jsem se dokázala víc ztotožnit.

26.02.2022 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Lehké, nenáročné čtení.

26.02.2022 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Právě jsem ji dočetla a myslím, že splňuje to co od ní člověk očekává, odpočinek od všedních starostí, trošku červená knihovna, víte jak to asi dopadne, pokud od toho neočekáváte intelektuální smršť, tak oddechovka je to dobrá.

19.02.2022 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Tak slibné dvě třetiny knížky, až to začlo drhnout a nakonec naprostý blábol ve vysvětlení. Škoda, vypadalo to dobře.

03.01.2022 1 z 5

Skryté pravdy Skryté pravdy Mathilde Aloha

Kniha se mi četla dobře, bohužel jsem netušila, že není jednodílná a, že autorka má druhý díl teprve rozepsaný, kdybych to věděla, tak ji nečtu, protože než se člověk dostane k druhému dílu uběhne několik měsíců možná i let a kdo ví, jestli ji naše knihovna vůbec vezme, takže pro mne zklamání, protože nic se člověk nedozví, žádné vysvětlení všech záhad a tajemství nikde :-( Proto dávám míň hvězdiček, dokud nebude vydaný druhý díl tak nečíst, budete zklamaní.

29.12.2021 1 z 5

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

Deset malých černoušku pro mladý někdo tu píše, že se to nedá srovnávat, ale bohužel je to to první co každého hned napadne, Agatha Christie je lepší.

25.11.2021 1 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Dobře se to četlo, jen mi dlouho trvalo než jsem pochopila, jak to je s její matkou :-) pořád jsem si říkala proč si to nechá líbit, proč jí vůbec ty telefony bere.

25.11.2021 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Kniha se mi líbila, až slzy jsem měla v očích. Je to trilogie tak doufám, že bude nějaké pěkné pokračování.

25.11.2021 5 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Za mne dobrá knížky, dobře se četla, bylo to napínavé, neřešila jsem zda je to věrohodné, ale až po přečtení jsem zapátrala a dohledala si informace o SOE ,byl použit příběh Very Atkins, úplně vycucané z prstu to není. Jdu si půjčit další knihu autorky, protože se dobře čte.

08.11.2021 5 z 5

Ágnes ve skleněném městě Ágnes ve skleněném městě Ivana Peroutková

Četlo se to dobře, ale tak jak u filmů funguje otevřený konec, který dává prostor pro fantazii, tak tady tedy to nevyšlo, konec tomu prostě chybí, nikdo nechápe proč se to děje, takže je to vlastně o ničem.

26.08.2021 odpad!

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Knihu jsem přelouskala během dvou dnů, moc se mi líbila, nedokázala jsem se od ní odtrhnout, příběh těch dvou byl tak krásně stavěný a rozbalovaný, dnes jsem koukla na film a trpěla, jak dokážou takový příběh totálně zazdít, předělat a s knihou už nemá nic moc společného, jestli jste ho neviděli nekažte si dojem.

25.08.2021 5 z 5

Krása, která přetrvá Krása, která přetrvá Ashley Woodfolk

Kniha mě zaujala obálkou, pak tématem, je to hodně zajímavé téma jak se vyrovnat s odchodem milovaného člověka, zvlášť v mladém věku, ale musím vytknout, to neustále přeskakování ze jednoho příběhu do druhého, dá se to zvládnout, ale to množství a postav se časem začíná plést a je to deprimující. Vydržela jsem do stránky už ani nevím, ale bylo to skoro 200 a pak ji zahodila, protože to je zmatek nad zmatek, netuším proč bylo 5 kamarádek, kdo s kým jak. Autorka to překombinovala, zahltila postavama. Bohužel pro mne zklamání.

09.10.2020