Anastazie0810 Anastazie0810 komentáře u knih

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Sam Holland opět nezklamala. Její první knížka nastavila laťku poměrně vysoko, stále však umí autorka skvěle pracovat s narůstajícím napětím a s neočekávanými konci.
Objevilo se zde pár postav, které jsme mohli potkat i v knize "Kopírák".
Opět neskutečně čtivé, kratší kapitoly mi vyhovují a stránky jsem obracela jednu za druhou.
Pachatele jsem neodhadla a na konci koukala jako blázen.
Zajímalo by mě jestli autorka neplánuje propojení postav z obou knih, to by totiž byla jízda.
Opět super, opět přečteno jedním dechem, opět nádherné zpracování a ořízka.

25.05.2024 5 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Série smrtka je stále mistrovské dílo, proto jsem se neskutečně těšila že se opět vrátím do daného universa. Maličko jsem ale zklamaná. Povídky byli fajn, ale úplně mě nenadchly.

08.05.2024 3 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Stále mě to bavilo a stále žasnu nad zvraty a čím dál překvapivými detaily. Stále čtivé.
Věřím tomu, že spousta kapitol kdyby tam nebyli byla by kniha o mnoho kratší. Ale věřím i tomu, že tak to autorka chtěla a všechny kousky skládačky mají své místo.
U některých kapitol jsem jen čuměla a měla takovej "wtf" moment a ne vždy v dobrém (viz.spojení)
Pořád se ale těším jak to dopadne a rozhodně si přečtu pokračování.
Těším se až si přečtu i Sarah J. Mass, protože mě zajímá srovnání autorek.

15.08.2023 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Nemůžu si pomoct, ale mě to prostě baví! Ano některé kapitoly jsou dle mého zbytečné, ano neustálé opěvování jak je hlavní hrdinka statečná a silná a atd je někdy až otravné. Ale víte co? Stále je to dobré.
Dlouho se mi nestalo abych hltala díl za dílem a nemohla se od toho odtrhnout. A Zajímá mě jak děj aktuální tak se snažím i příjít na to, co se stalo v minulosti. Takže ty zvraty jsou neuvěřitelné.
Nemůžu se dočkat jak tohle dopadne.

13.08.2023 5 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Magie Havranů - co k ní říct.
Začnu asi klady. Krásná obálka, zajímavý námět, tím bohužel mé klady končí....
Přišlo mi to odbyté. Kouzla rodu Thornů byli za mě geniální, o to víc jsem se těšila na další knihu od autorky. A o to víc jsem zklamaná...
Hlavní hrdinka mě vůbec nenadchla, projevy lásky či náklonosti tam vůbec neseděli a prostě jsem jim nevěřila. (Nikdo se nezamiluje tak rychle)
Prostředí a svět v této knize by si zasloužil více prostoru, více nějakých vysvětlení. Bylo to všechno takový hrrr, hlavně rychle rychle..
No, jako odpočinkové čtení dobrý (1*), obálka (1*), kvuli Kouzlum Rodu Thornu (1*)

23.07.2023 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

B. A. Paris - od této autorky mám snad všechny její knihy. Čte se to dobře a svižně, jedná se o povedený psycho thriller.
Musím ale říct, že mě strašně "vytáčela" hlavní hrdinka, až na konci se dozvíme vlastně jak to vše bylo. Ne vše je totiž tak jak se zdá.
Ten konec byl rozhodně zajímavý - za mě ne moc reálný aby se vše takhle zničeho nic vymyslelo zvlášť po tom, co celou dobu čtete.
Stále je to však super čtení.

21.07.2023 3 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Další příjemná oddechovka. Skvělé grafické zpracování, ty konerzace viz chat mě hodně baví.
Příběh je taková klasická středoškolská idylka. Námět muzikálu a jeho téma skvěle sedí k létu. Pořád ale je to krásně napsané, filmové a seriálové a knižní hlášky jsou za mě super a vždy mě rozesmáli.
Takže pohodové čtení, při kterém má člověk chuť se vrátit na střední ! :)

13.07.2023 4 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

V první řadě bych chtěla vyzdvihnout nádhernou obálku. Jak u prvního tak i druhého dílu. Knížka je čtivá, stránky Vám ubývají sami. Příběh na těchto stránkách však není úplně veselý. Líbí se mi originální pojetí času a toho světa jako celku. Líbí se mi tam důležitost lidské krve. Navíc odkrýváme staré tajemství minulosti.
Měla jsem však místy problém s hlavní hrdinkou. Nevím, ale někdy jsem její chování malinko nechápala. Ale může to být moje vina (mého 29letého já).
To však nemění nic na tom že to bylo velice čtivé a odpočinula jsem si u toho :)

03.11.2022 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Hodně mě to bavilo. Až jsem z toho byla překvapená :) Užívala sem si narážky na filmy a seriály, které mám sama ráda. Líbilo se mi to provázání s messengrem a grafické zpracování celé knížky. A v neposlední řadě chci vyzdvihnout příběh a postavy samotné. Na jednu stranu se může zdát, že opravdu někdo přepsal "HighSchool Musical", ale pamatuji si ještě dobu ( jo už jsem tak stará), kdy jsem snila aby se podobný příběh stal mě. A to je na té knížce asi to nejhezčí. Je to sladký, milý, a ne zas tak neuvěřitelný (ikdyž v dnešní době.. )
Autorku znám z Humbook Teamu a vždy jsem ji obdivovala za to jaká je. A je skvělé, že si splnila svůj sen a troufám si říct že může být pyšná na svoji prvotinu.
Ano, není to nějak vážná literatura faktu, či životopisný příběh. Je to však stejně krásné čtení a na odreragování skvělé.

22.04.2022 4 z 5

Oddechové čtení, zvláště na ty dlouhé předvánoční večery. Povídky jsou milé a dobře se čtou. Jsou sice určeny pro young adult, ale myslím, že si jejich čtení může užít i trošičku starší čtenář. Některé povídky byly až malinko přitažené za vlasy, pořád však u čtení můžete vypnouta naladit se na nadcházející svátky.

08.12.2021 3 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Za krásnou obálkou a tajemným názvem se skrývá originální příběh, který jsem ještě nikde nečetla ani neviděla.
Příběh je čtivý a rozhodně unikátní. Přesto však za mě je průměrný. Oceňuju autorku za zcela nový svět, ale chybělo mi tam něco co by mě vcuclo do příběhu.
Proto hodnotím 3*

17.07.2021 3 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Nevím, co k dané knize napsat. všechny své pocity a myšlenky se opakují v daných komentářích pod knihou. Každopádně si myslím, že je to napsané dobře. Někdy zábavné, někdy šokující, někdy až za hranicí humánnosti. Ale stále čtivé. Proto za mě 4*.

19.03.2021 4 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Musím říct, že se mi to četlo lépe než první díl. Bylo to napínavější a tajemnější. Líbil se mi až prekvapivy vývoj postav. Kniha má velice originální námět. Výhoda je i to, že se jedná o dualogii. Knihy mají nádhernou obálku a jsou napsány velice prijemnym a čtivým jazykem. Rozhodně se mi to líbilo více jak první díl. Pohodové a příjemné čtení.

14.03.2021 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Tak co si budeme první věc co Vás upoutá je dechberoucí obálka a záhadný název.
Co se tyče děje jako takového tak je hodně o popisech jak světa tak i postav a hlavně o snech a emocích.
Přiznám se že hlavní postavy se mi líbily a přišel mi i krásný námět knihy.
Co mě však nekonečně zklamalo bylo to jak sem se do toho nedokázala ponořit. Netvrdím že ty zdlouhavé popisy jsou špatné, ale díky nim mě to asi úplně nepohltilo.
A ten konec?!!! Ten mě tak strašně naštval,..no těžko jsem ho zpracovávala.
Dám druhému dílu šanci, ale tento i přes svůj obrovský potenciál, mě spíše zklamal.

23.01.2021 3 z 5

Řeky Řeky Peter Goes

Nádherné. Krásné. Zábavné a naučné. Poklad mé knihovny

17.01.2021 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Druhý díl od Jaye Kristoffa. Popravdě ..a to si myslím, že mu nikdo nemůže upřít..tenhle chlap umí psát!! Opět to bylo napínavé, stránky ubíhaly samy, styl psaní mi hrozně sedl. Poznámky pod čarou se mi už četly lépe jelikož jsem na ně už byla připravená.
Líbílo se mi že čerpal opravdu z prostředí Říma, gladiátorů a celkově z té doby. Připomínalo mi to trochu seriál "Spartacus" (ten sem zbožňovala)
Nevím co k tomu napsat abych nevyzradila příliš z děje. Hlavní hrdinka se vyvíjí a pomalu odkrývá tajemství, která okolo ní byla zdá se odjakživa. Bylo tam neskutečných "wtf" momentů kde mi až spadla brada..a ten konec ?...
Těch "sexuálních" scén tam tolik až nebylo dle mého názoru. Jsou fantasy autoři který jich ve svých knihách mají podle mě rozhodně víc.
Chápu že pro někoho se to může zdát natáhlé a možná plné zbytečných popisů, ale upřímně jak chcete popsat prostředí a vše co se kolem děje jednoduše?? Díky těm popisům, jsem si mohla více představit prostředí a atmosféra děje mě pohltila. Vše se plynuĺe na sebe navazovalo.
Rozhodně je to skvělý druhý díl, a nikoho asi nepřekvapí, že po jeho přečtení, musím hned začít ten další!!!!!

"Když je všechno krev, je krev všechno"

15.11.2020 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Opět vtipné, trefné, nejlepší.!! Zatím však dle mého nejslabší z její tvorby

05.11.2020 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Musím říct, že se mi čím dál líbí knihy, které kombinují vesmírný svět a fantasy. Příběh Akose a Cyry je protkaný tajemstvími od začátku do konce. Líbí se mi námět i svět vytvořený autorkou. Je napsána ze dvou pohledů hlavních postav, což je super podle mě. Nabízí nám to si udělat názor na příběh ze dvou pohledů. Cyra a její vývoj se mi však zdá na celém příběhu nejvíce zajímavá. Pořád je to však skvělý první díl. Jsem zvědavá na pokračování.

21.03.2020 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tahle kniha je naprosto úžasná. Je čtivá a rozhodně po jejím přečtení vám uvízne v hlavě na hodně dlouho. Postavy jsou propracované a sympatické, přesto naprosto originální. Přátelství, láska, a hrozné tajemství, které Vám dá odpověď na mnoho otázek.
Filmové zpracování se mi také velmi líbilo, herci byli vybráni dokonale. A vřele doporučuji jak film tak knihu.!

12.01.2018 5 z 5

Nefertiti - dcera věčnosti Nefertiti - dcera věčnosti Michelle Moran

Kniha mě upoutala názvem, jelikož mě Egypt vždy fascinoval. Tématika Egypta je zde značná. Postavy jsem některé nesnášela... jiné milovala... Je to můj první historický román jaký jsem četla takže nemám moc srovnání. Mně se osobně však knížka moc líbila. Byla čtivá, oddechová a moc krásně napsaná kniha.

02.01.2018 5 z 5