amanek amanek komentáře u knih

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Ležím doma s Covidem a tak mě bolí hlava, že ani není nálada na čtení. Tohle tedy byla moje první audiokniha a působila na mě poněkud depresivně. Ale určitě zajímavé čtení.

04.12.2020 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Myslela jsem, že Hanu od Mornštajnové jen tak něco nepřekoná, ale stalo se. Nádherný, krutý příběh, plný lásky, nenávisti. Nejvíce mě zasáhla poslední část.
Zajímavý styl psaní, pro mě nový.

17.11.2020 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Poněkud přitažené za vlasy. Nevadí mi číst neuvěřitelně příběhy, ale tady jsem tomu vůbec nevěřila.

05.11.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nejprve mě příběh bavil tak na půl. Přišlo mi, že se nic moc neděje. Nakonec mě to ale chytlo a moc se mi to líbilo.
Jsem ráda, za relativně dobrý konec.

04.11.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moje druhá kniha od této spisovatelky a řadím si ji mezi oblíbené.

22.10.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Já bych to nepřežila. Ta šílená a stála zima... Konec mě překvapil.

18.10.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přesně takové příběhy mám nejradši. Příběh "obyčejné" ženy, dívky, s kterou se život nemazlil a přesto byla šťastná.

08.10.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Nikdi nevíte, co se děje za zavřenými dveřmi a není vše, tak jak se zdá.
Mě se knížka líbila.

04.10.2020 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Předvídatelný, romantický příběh. Četl se hezky, ale konec byl uspěchaný a některé věci nevysvětlené.

27.09.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Uf, opravdu silný příběh.
Pro mě úplně nepochopitelné, jak matka může milovat/nemilovat rozdílně své děti.
Já sama jsem v dětství nezažila ani náznak něčeho takového a snad se mé děti takhle nikdy necítily a cítit nebudou.

18.09.2020 5 z 5

Ztracená v Galábii Ztracená v Galábii Marie Formáčková

Vůbec se hlavní hrdince nedivím, že už nemá chuť pomáhat dalším ženám. Některé jsou prostě nepoučitelné!

10.09.2020 5 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

I když jsem od začátku tušila, jak to bylo, knížka se mi četla dobře. Nejvíce mě bavil pohled Franka, moc jsem mu přála uzdravení.
Jen jsem čekala šťastnější konec.

28.08.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Opravdu nečekaný konec. To mě fakt vůbec nenapadlo.

21.08.2020 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Napínavý příběh. Velice mě zaujal Turek a jeho pohled. Je to šílený, jak jak jsou lidé plní nenávisti i to, co je k tomu vede. Mlátit lidi bez důvodu, ať už černé, nebo gaye? Nepochopitelné.
Na druhou stranu, mi byl Turek sympatický tim, jak miloval svou ženu. Bylo vidět, že nemůže být skrz na skrz zlý, možná proto ten konec, kdy je z něj jiný člověk
Konec tedy trošku přitažený za vlasy, ale nevadí.

18.08.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha. Několikrát jsem měla slzy v očích. Velmi silný příběh. Opět si uvědomuji, jak se nyní máme dobře.
Těším se na další knihy od této autorky.

08.08.2020 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Čekala jsem, že to bude jedna z těch knížek, která se dobře čte, ale dopředu víte, jak to bylo. Omyl, nevěděla jsem vůbec nic. Napínavé čtení, doporučuji.

02.08.2020 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Jak už zde bylo psáno, začátekt byl utrpení. Knížku jsem dokonce odložila a přečetla dvě jiné. Nakonec jsem ji dala ještě šanci a cca od 50 stránky, se začal odvíjet hezký příběh.

29.07.2020 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Ač člověk tuší, jak je to ve skutečnosti, stejně musí číst dál a dál. Hodně čtivé.

19.07.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Napínavé čtení, kdy má člověk pocit, že ví, jak to bylo, ale nakonec je všechno jinak.

12.07.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Zajímavé myšlenkové pochody. Jsem ráda, že se s nimi neztotožnuji.

07.07.2020 5 z 5