amanek amanek komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Příběh který v člověku utkví na dlouho.
Bohužel věřím, že ve skutečnosti to opravdu takhle chodí. Dítě věří těm nejbližším, neví co je správné a co není, i když tuší, nemá se komu svěřit, dokonce se bojí promluvit, pod pohrůžkou dětského domova. Neví, že ve skutečnosti by mu tam bylo líp. Co má dělat? Zapadá do toho hnusu víc a víc. V takovém prostředí nemůže vyrůst někdo, kdo v dospělosti bude žít normální život.
Strašný příběh, ale skvěle napsaný.

02.05.2023 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Jeden den, jedné obyčejné rodiny. Kdo by řekl, že o tom jde napsat celá kniha a ještě tak, že to člověka baví číst. Mě to rozhodně bavilo.

26.04.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tenhle styl psaní mě fakt baví. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Snad každý se v ní musí najít.
Člověk si myslí, že má fungující rodinu a ze dne na den je všechno jinak.
Hlavní hrdinka měla jednu důležitou výhodu a to chápajícího a hodného manžela, když už s rodiči to růžové nebylo.
Jen ten konec byl moc rychlý.

03.04.2023 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Mám prostě ráda, tyto příběhy "obyčejných" lidí.

27.03.2023 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Krásný, smutný příběh obyčejných lidí. Tolik jsem všem přála štěstí, ale život je nevyzpytatelný. A v této době ho nikdo neměl lehký.

05.03.2023 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

(SPOILER) Jako spousta čtenářek, i já jsem na Lanczové vyrostla. Ale tady musím říct, že malinko zklamání. Knížka se sice četla hezky, ale ten konec mě zklamal, vůbec si nemyslím, že je to šťastný konec, jelikož život se žarlivcem, jako je Max, nebude jednoduchý. Naopak myslím, že se jeho žárlivost bude zhoršovat.
O puberťácích to umí paní Lanczová lépe. I tak ale doporučuji.

28.01.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Tak tohle jsem nečekala. Opět silný příběh, který budu mít dlouho v hlavě.
Co může takový člověk dělat? Nikomu neublížil a přesto má život v troskách. A opravdu by se nic nestalo, kdyby se s Luckou dál stýkal?

18.01.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Uf, silný příběh. Jak těžké břímě musí všichni členové rodiny nést? A přitom by stačilo málo, komunikace. Nebo možná ne? Kdo ví.
Přečteno jedním dechem.

23.12.2022 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Silný příběh. Člověk si myslí, že když válka skončila, bylo už dobře. Ale jak už zde bylo psáno, nic není černobílé.

14.12.2022 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

První půlka napínavá, druhá půlka spíše červená knihovna. Ale četlo se to celé hezky.

30.11.2022 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už nešlo knížku odložit. Jen ten konec byl nějak moc rychlý.

10.11.2022 5 z 5

Život na houpačce Život na houpačce Martina Kulhánková

Nemám slov. Pro mě nepředstavitelné, co lidé s touto poruchou prožívají.
Bohužel jednu osobu která sepsala svůj příběh, znám trochu osobně a až do teď jsem neměla vůbec představu co to obnáší a jak šílené to je.

08.10.2022 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Příjemné oddechové čtení. Na konci i trocha napětí.

15.09.2022 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Ano, opravdu měli neuvěřitelné štěstí, ale i neskutečnou odvahu.

11.08.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Na toto téma jsem přečetla spoustu knih, ale stejně mě ta hrůza vždycky znovu překvapí.

25.07.2022 5 z 5

Pán hor 3 Pán hor 3 Hana Marie Körnerová (p)

Takový stále dokola opakující se odsud jedné rodiny a dalších potomků. Oddechové čtení.

19.07.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Za mě zklamání. Většinu knihy se nic neděje. Konec moc překombinovaný.
Na prázdninové čtení, asi OK.

28.06.2022 2 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Třetí kniha od této spisovatelky a z mého pohledu trochou slabší. Silný příběh, ale ze začátku jsem se nemohla začíst a i dále mě některé pasáže bavily více, jiné méně.
Každopádně jsem se dozvěděla něco o historii Španělska.

02.06.2022 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ani já jsem o této tragédii nikdy neslyšela.
Tisíce šílených příběhů....

12.05.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Docela mě překvapilo nízké hodnocení. Mě se knížka líbila. Taková oddechovka. Ač to hlavní hrdina určitě neměl jednoduché, tak byl minimálně dobře zajištěný finančně a už jen to mu život s dvojčaty ulehčilo. Po psychické stránce to musel být na začátku fičak.
Doporučuji!

02.05.2022 5 z 5