alnahu alnahu komentáře u knih

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Čtivá kniha od ,které se nemůžete odtrhnout. Již druhý příběh s detektivem Kate Marshallovou a jejím asistentem Tristanem, Harperem -opět vyšetřují zapeklitý případ ve kterém záhadně mizí mladí lidé .I když nás autor postupně v kapitolách seznamuje s psychopatem ,který v tom má prsty ,přesto jeho pravá tvář zůstává až skoro do konce utajena. Opět nás autor zavede na falešné stopy ,aby byl příběh záhadnější a nakonec nás překvapí rozuzlením.

05.04.2021 5 z 5

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Psychologický temný příběh z kterého vás mrazí. Bratři ,kteří nemají od dětství lehký život, po rozchodu rodičů se jim hroutí svět. Příběh vypráví svým jazykem mladší z bratrů a provede nás hrůzami co s bratrem prožívají. Docela náročné čtení podle událostí, které se opravdu staly.

03.04.2021 3 z 5

Dokonalí sousedé Dokonalí sousedé Rachel Sargeant

Zlákala mě ke čtení obálka této knihy -ale byla taková nijaká. Děj se odehrává mezi podivínskými sousedy v jedné ulici, stále jsem čekala ,že se děj trochu rozjede ,ale bohužel se to nestalo. Takže za mne oddechovka, kterou rychle pustíte z hlavy.

01.04.2021 2 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Moje první kniha s kriminalistou Martinem Servazem i když tentokrát případ přímo nevyšetřuje ,protože je suspendován, přesto pomáhá Irene Zieglerové najít sériového vraha. Případ je pro něj hodně osobní ,žena se kterou před osmi lety žil a která zmizela ,se mu náhle ozve a potřebuje pomoc a proto se vydá do tajemného údolí ji vyhledat. Rozluštění případu je opravdu šokující. Určitě si přečtu i další díly s Martinem Servazem. Kniha se mi četla velmi dobře, byla napínavá a styl psaní mě sedl.

30.03.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Toto rodinné drama se četlo dobře ,ale neoslovilo mě .Příběh je psán z pohledu dvou osob Livie a Adama manželů ,kteří chystají oslavu -napovrch ale začnou vyplouvat věcí ,které tito dva mezi sebou mají a musí řešit dilema - pravdu říct či neříct .

27.03.2021 3 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Příběh ze života -podnikový večírek-alkohol a jak to dopadne je již v obsaženo v názvu knihy .Nezávazný románek z večírku ,který se změní v noční můru. Kniha je psána v krátkých kapitolách ,takže se čte velmi dobře. Já bych ji doporučila k přečtení i mužům

25.03.2021 5 z 5

Čas předminulý Čas předminulý Danielle Steel

Tentokrát duchařský příběh se zvláštní atmosférou ,která na nás s tohoto příběhu dýchne. Po té co si Sybil a Blake pořídí starý viktoriánský dům, který dříve, asi před sto lety obývala rodina Butterfieldových , kteří starý dům nikdy neopustili. Mezi oběma rodinami vznikne prazvláštní přátelství.

24.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Další díl románové kroniky odehrávající se mezi lety 1921 až 1945 nás opět zavede do Karviné a Těšínska , kde se setkáme opět s Barkou, Ludwikem a Julkou z minulého dílu.-příběh plynule na minulý díl navazuje. Do každého časové období jsou zasazeni různí hrdinové té doby, prostřednictvím jejich osudů nás kniha vtáhne do děje. Příběh je psán podle skutečných událostí ,které se odehrály během 24 let. Kniha čtivá ,ale přeci jen se mi líbil a četl první díl lépe.

23.03.2021 4 z 5

Matkou na půl úvazku Matkou na půl úvazku Věra Řeháčková

(SPOILER) Velice smutný emotivní ,psychologický román ze života. Příběh Ivany ,které donutí biologické hodiny ,aby měla dítě ,ale nechce se vzdát své kariery. Narodí se jí dcera a ona přehodí své mateřské povinnosti na manžela a hospodyni .Jak děvče roste čím dál víc jí chybí láska matky ,tu ale od ní marně očekává. Touha po mateřské lásce končí tragicky a ani to matku nijak nezmění. S této knihy opravdu mrazí.

19.03.2021 5 z 5

Zvěrolékař z Yorkshiru Zvěrolékař z Yorkshiru Julian Norton

Po této knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a nezklamala mě. Knihou nás provede Julian Norton-veterinář naprosto oddaný své práci -pomoci zvířatům . Popisuje nám své nelehké začátky ,ale i ty humorné, které ve své praxi zažil .I to ,jak se setkal v praxi se slintavkou a kulhavkou na farmách, kde působil. Julian není jen veterinář ,ale také milovník hor a horského kola .Hory byly jeho vášní do roku 1993 než se vypravil se skupinou na Matterhorn, kde zemřel jeho přítel Dave Payne. Od té doby na hory zanevřel a věnoval se o to víc veterinářství.
Tuto knihu věnuje památce tomuto příteli horolezci Davemu Payne ,který na Matterhornu v srpnu 1993 zemřel.
Ale také jeho manželce Ann, která je neméně skvělou veterinářkou.

18.03.2021 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Tentokrát jsem sáhla po odpočinkové knize a vrátila se do světa introvertů- kde i já se cítím dobře. Tento komiks nám představí ,jak se dokáže introvertka popasovat s manželstvím-vše dopadne dobře ,protože teď již její manžel Jason dokáže uvařit naprosto skvělé čaje.
Děkuju. Za co? Za to ,že jsi.

16.03.2021 5 z 5

Klinická smrt Klinická smrt Markéta Harasimová

Za mě spíš psychologický příběh s velice smutným koncem. Postava Marie s kterou nás autorka seznámila v tomto příběhu -je zaměřená pouze na sebe a na své požitky, to se jí stane osudným. Po smrtelném úrazu upadne do klinické smrti ,to Marii zcela změní život -času má ale velmi málo aby napravila chyby ,kterých se v životě dopustila .Opět další čtivá kniha.

16.03.2021 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Detektivní příběh z vesničky Klokočí -příběh je velmi čtivý. Eliška se vrací po letech do míst kde se narodila .Její babička jí předá rodinnou kroniku a ona začne díky ní rozkrývat dávno zapomenuté rodinné tajemství. Opět příběh ,který vás vtáhne nenásilně do děje.

14.03.2021 5 z 5

Jejich příběh Jejich příběh Jitka Prokšová

Smutný příběh ze života ve kterém jeden muž ovládá dvě ženy -sestry a těží z toho ,že prožívaly těžké mládí a zoufale touží po lásce.

Pokud chceš duhu, musíš se smířit s deštěm. John Green

11.03.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Po této knize jsem sáhla náhodně i když tento žánr nečtu. Ale tato duchařina se mi četla dobře -byla to taková docela čtivá jednohubka.

09.03.2021 4 z 5

Hortensie de Beauharnais Hortensie de Beauharnais Izabela Michlian Straková

Působivý historický román z období Velké francouzské revoluce a napoleonských válek. Příběh Hortensie dcery Josefíny de Beauharnais ,která po té co její manžel Alexandre je popraven za vlastizradu se provdá za generála Napoleona Bonaparta. A tak se stane Hortensie jeho nevlastní dcerou, ten ji provdá za svého chladného bratra Louise, čeká ji vzletná kariéra a po boku manžela se stane Holandskou královnou. Kniha je proložena autentickými dopisy té doby ,hlavně mezi Hortensií a jejím bratrem Eugénem.

08.03.2021 5 z 5

McAlistairovo štěstí McAlistairovo štěstí Alissa Johnson

Další čtivá milá historická romance s dějem- je to taková svěží a zábavná oddechovka.

06.03.2021 4 z 5

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

Pokračování obsáhlé ságy šlechtického rodu Lejongardů . Hlavní hrdinkou v tomto díle je Mathilda ,která ztratila matku ,její poručnicí se stane hraběnka Agneta Lejongardová ,která ji vezme sebou na panství Lejonard. Hraběnka zná její rodinu a prozradí Mathildě pravdu o jejím původu. Opět pěkné čtení s krásnou lákavou obálkou.

05.03.2021 4 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Další čtivá rodinná sága ,která nás zavede na staré venkovské sídlo Suffolk, které se dědí z generace na generaci. Posledním potomkem tohoto starého anglického rodu je již stará paní- jejím nejoblíbenějším místem v domě je motýlí pokoj ve které je obrovská sbírka motýlů ,kterou s tatínkem nachytali .Stárnoucí paní musí řešit co s rodinným sídlem na jehož správu již nestačí. V ději se střídá současnost s minulostí a odkrývá staré tajemství minulosti, ale i znovu nalezenu lásku.

03.03.2021 5 z 5

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Dojemný melancholický příběh stárnoucí osamělé ženy, která zůstala sama se svým psem ve velkém domě pouze se svými vzpomínkami. Ke knize mě nalákala pěkná obálka a nelituji ,že jsem si ji přečetla i když je docela smutná.

01.03.2021 4 z 5