alnahu - Příspěvky

Sběratel trofejíSběratel trofejíS. Flint

Tak toto je zdařila detektivka -drsná a napínavá až do konce. Detektiv konstábl Charlie Staffordová pátrá v Londýně po brutálním vrahu i ona sama se stane skoro obětí. Zápletka je velmi zajímavá. Napínavé čtení.

včera

NenalezenáNenalezenáR. Mróz

Kniha začíná velmi slibně -láskou ,zasnoubením ,až do té doby než je Damian a Ewa přepadena .Damian je zbitý a Ewa znásilněná a unesená a tím se rozvine příběh pátrání po zmizelé dívce na kterou Damian nemůže ani po deseti letech zapomenout a začne rozplétat co vlastně byla jeho snoubenka zač. Příběh trochu překombinovaný ,ale čtivý.

předevčírem

Štěně jménem MikešŠtěně jménem MikešK. Lefebvre

Další malá humorná knížečka o psím miláčkovi tentokrát se jmenuje Mikeš štěně border kolie. Čtivé veselé příběhy( tedy pro nás né pro jeho páníčky) ze života tohoto svérázného pejska.
část z knihy:
Dneska jsem se dočetla ,že jméno Mikeš pochází z Mikuláše a znamená to "vítěz nad lidmi". Možná ,že je čas ho přejmenovat.

Otázka je zda je to jen ve jméně...........

Milenec na úvěrMilenec na úvěrD. Hlavatá

Čtivá detektivka od slovenské autorky by mohla mít úplně jiný název "chlap na zabití ",protože přesně tak se Marián Kvetan choval, což se nakonec vyplnilo. Dobře se četla.

Můj manžel má jinou, no a co?!Můj manžel má jinou, no a co?!J. Ludvíková

Oddechovka ze života, kterou ihned vypustíte z hlavy i když je to příběh ze života na docela vážné téma. Příběh Evy Fialové, kterou opustí manžel se sekretářkou a její snění a vzpomínky mi moc humorné nepřipadaly. Ale i tak dávám tři hvězdičky-dala se číst..

Než nastanou deštěNež nastanou deštěD. Jefferies

Také já jsem čekala od této knihy trochu něco jiného,kniha byla čtivá příběhu Elizi a prince Džajema přeci jen něco chybělo.

Sbohem, IrskoSbohem, IrskoA. Moore

Další pokračování ze života Gracelyn , která je nucena opustit Irsko a odcestovat za svým bratrem do Nového světa, který všichni vychvalují jako skvělý začátek pro žití, ale na vlastní kůži se přesvědčí ,že pravda je úplně jiná. Ve vysněném New Yorku vládne chaos a zločinnost a bezpráví. .Příběh je plný emocí a odvahy zapojit se do zrušení otroctví. Dobře se četla.

Lvice z MarokaLvice z MarokaJ. Drosten

Krásný román- ve kterém se dozvíte něco z historie ,ale nechybí v ní ani dobrodružství a romantika . Začtěte se do příběhu Sibylli ,kterou uchvátilo exotické Maroko a zdejší kultura. Knihu doporučuji.

Až se zamilujuAž se zamilujuM. Viewegh

Malá povídková kniha od deseti autorů mi nijak nenadchla. Ze všech povídek se mi líbila pouze jedna od Hany Lasicové-Láska prochází žaludkem - jak vyzrát na manžela a jak oživit dlouholeté manželství-ta mě pobavila.

Zapomenutá královnaZapomenutá královnaD. L. Bogdan

Krásné čtení-kniha velice čtivá -nabitá dějem . Příběh anglické princezny Markéty, která je provdána za skotského krále Jakuba IV.,kniha nás provází jejím životem. Celý život usilovala o to ,aby se spojilo království Anglie a Skotska, což se stalo až za vlády jejího pravnuka .Který se stal skotským králem Jakubem VI. a také anglickým králem Jakubem I. Knihu doporučuji .

Dotkni se hvězdDotkni se hvězdB. Cartland

Docela ráda jsem po čtení napínavých i když skvělých detektivek sáhla po jiném žánru -tentokrát po odpočinkové romantice a kniha mne nezklamala. Dobrodružná cesta Justine do Indie za účelem se výhodně provdat. Dobře se četla.

Noční lovecNoční lovecC. Carter

Letošní rok jsem začala čtením detektivek, kniha Chladnokrevně mě připadala dějově brutální ,ale to jsem nevěděla ,že sáhnu ještě po drsnější knize. Ale i přesto byl pro mě Noční lovec velice čtivý a napínavý od začátku až do konce.

Pryč s kyselostí - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkostiPryč s kyselostí - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkostiK. Tepperwein

Odkyselení- tajemství dlouhověkosti-jaký dodržujeme životní styl-podle toho také předčasně stárneme a umíráme. Tato malá knížečka nám pomůže ,abychom něco pro sebe udělali, protože překyselení organismu je důvodem většiny nemocí. Poučná kniha ,jak si vylepšit své zdraví.

ChladnokrevněChladnokrevněR. Bryndza

Již pátá kniha s šéfinspektorkou Erikou Fosterovou a detektivem Kate Mossovou ,opět nezklamal. Tentokrát je příběh trochu brutálnější -nalezené kufry s naporcovaným lidským tělem ,byl trochu drsnější ,ale i tak je kniha velmi napínavá a čtivá. Kniha je psána ve dvou časových rovinách ,které se střídají . Líbí se mi ,že autor vkládá do děje také něco ze soukromého života Eriky. Knihu doporučuji všem milovníkům dobrých detektivek.

Pokrevní poutaPokrevní poutaA. Marsons

Tentokrát musí vyřešit Kim Stoneová opravdu zapeklitý příběh - proč byla zavražděna bezúhonná sociální pracovnice, rozuzlení případu je velice zajímavé. Kniha se četla dobře ,ale předchozí díly se mi líbily víc.

Bojíš se tmy?Bojíš se tmy?S. Sheldon

Sice dobré čtení ,ale také jsem hledala nějakou logiku v tomto příběhu. Příběh náhlých vdov Kelly a Diany ,které spolu uzavřou spojenectví ,aby vypátraly proč zemřeli jejich manželé.

28.12.2018

Maléry něžných romantikůMaléry něžných romantikůJ. Hůla

Povídky o zamilovaných , četli se dobře, ale kniha mě spíše připadala ,jako reklama na Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníkách.

28.12.2018

Sisi - Osamělá císařovnaSisi - Osamělá císařovnaA. Pataki

I já jsem nebyla z této knihy příliš nadšená, čekala jsem od ní víc. Příběh císařovny Sisi-výjimečné ženy, mi příliš neoslovil.

27.12.2018

ManželkaManželkaA. Burke

Tento psychologický thriller je plný zvratů. Manželství Angeli a Jasona vypadá ze začátku šťastně než je Jason obviněn ze sexuálního obtěžování. V ději se střídá přítomnost s minulostí ,což moc nemusím.

27.12.2018

SlibSlibL. Kleypas

Slib -taková jednohubka na jedno odpoledne nechybí v ní láska a napravený hříšník.Taková jednoduchá oddechovka.

24.12.2018

Tři vánoční přáníTři vánoční přáníA. Stainforth (pseudonym)

Tři příběhy s Vánoční tématiku od tří různých autorů,jsem si nechala v tento předvánoční čas.Četli se dobře.

TřískyTřískyI. Pekárková

Tento román ze života podle skutečné události,byl smutný .Tentokrát dávám ,ale pouze tři hvězdičky, tak na mě také působil styl psaní rušivě.

24.12.2018

Sítě z pavučinSítě z pavučinT. Keleová-Vasilková

Příběh Blanky ,který je dramatický již od jejího dětství a zamotává se čím dál víc a přesto najde v sobě velké odhodlání se z těchto sítí ,co jí život připravil vymotat. Kniha se mi četla dobře ,pro mne to byl další čtivý příběh ze života od mé oblíbené autorky.

21.12.2018

Ten, kdo tě milovalTen, kdo tě milovalM. Poledňáková

Z této knihy jsem tak trochu zklamaná a to jsem se na ni těšila. Tak snad film na který se chystám to vylepší.

20.12.2018

DietnikumDietnikumB. Hošková

Životní příběh tří žen –kamarádek- věčných dietářek ,se kterými se život nemazlí. Rády by zhubly a tak zkouší různé diety a stanou se z nich pouze věčné dietářky ,ale pouze řečmi. Vtipně napsaná kniha o věcech všedních a o životě. Četla se mi dobře.

19.12.2018

Mrtvá ve voděMrtvá ve voděA. Granger

Typicky anglická detektivka, která ani nenadchne ,ani neurazí. Příběh mrtvé dívky nalezené ve vodě, byl pro mne trošku zdlouhavý. Autorka nám v této knize poodhalí něco ze soukromí Cartera a Campbellové. Tentokrát je v knize spousta postav, takže je trošku těžší se zorientovat-tedy pro mne, ale podařilo se utajit vraha až do konce.

19.12.2018

Kvásková kuchařka: Chleba - pečivo - sladkosti - vařeníKvásková kuchařka: Chleba - pečivo - sladkosti - vařeníJ. Berková

I já jsem se dala na pečení s kváskem ,nejdřív jsem si knihu půjčila a pak i koupila a ještě kalendář pro příští rok s dalšími úžasnými recepty -právě z kvásku. Kniha o kvásku a recepty z něj jsou psány srozumitelně pro každého- jsem z ní nadšena, akorát mě mrzí., že jsem si ji koupila u knihkupce a nebyl součástí sušený kvásek, tak , jak ho posílá ke knize autorka. Kniha je pro všechny ,kteří se snaží žít alespoň trochu zdravěji a pečou si doma chléb sami.

19.12.2018

Léto divokých květinLéto divokých květinK. Taylor

Příběh Zoe ,která se nemůže vyrovnat se smrtí bratra ,který přišel tragicky o život a proto se rozhodne vrátit na místo ,kde k této tragédii došlo a bude tam hledat odpověď proč. Kniha se mi četla dobře.

17.12.2018

Mlhy SerengetiMlhy SerengetiL. Attar

Romantický příběh z Afriky i když poznamenaný tragédií se četl dobře.

17.12.2018

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaE. Boček

Další příběh o Marii Kostkové z Kostky ,který mě pobavil a vylepšil jedno odpoledne.

15.12.2018

1 2 3 4 5 6 ... 38