alnahu alnahu komentáře u knih

Setkání v soumraku Setkání v soumraku Renáta Navrátilová

Nenáročná romantická oddechovka ,která mi sedla. Příběh Rebecci, která se odstěhuje na anglický venkov do tajemného starého sídla, ve kterém ji ve snech navštěvuje duch zemřelého šlechtice, který zde dříve žil. Kniha je čtivá a napínavá ,celý příběh je vyřešen na posledních stranách.

17.01.2021 5 z 5

Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová Petr Macek

Tentokrát tak trochu jiná kniha o této mé oblíbené herečce, vydaná k jejím nadcházejícím kulatinám ,které oslaví v květnu letošního roku. V knize se dozvíme spoustu zajímavosti z jejího bohatého života o kterém se rozpovídají její přátelé .Tuto herečku obdivuji , její celoživotní optimismus s kterým vystupuje, ač je to v divadle ,ve filmových rolích nebo dříve v zábavných pořadech a scénkách s Vladimírem Dvořákem ,či pořadech o vaření. Nenahraditelná je též ,jako vypravěčka večerníčků pro nejmenší Rákosníčka, Pohádky z mechu a kapradí, Pohádky ovčí babičky ,Broučci a další .Pro mě je to "PANÍ HEREČKA." Přeji jí do dalších let ať je stále taková ,jak ji známe -vždy upřímná.

17.01.2021 5 z 5

My, holčičky v Osvětimi My, holčičky v Osvětimi Andra Bucci

Příběh Tatiany a Andry dívky ,kterým se podařilo ,jako jedněm z mála přežít vyhlazovací tábor v Osvětimi. I takovéto knihy je třeba číst, abychom nezapomněli, jaké hrůzy přináší válka.

16.01.2021 3 z 5

999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu 999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu Heather Dune Macadam

Zajímavá kniha i když plná bolesti ,strachu ,krutostí a umírání.Přečetla jsem již několik knih na toto téma ,ale netušila jsem že Slovenský stát od svého vzniku v roce 1939 byl pod značným vlivem nacistického Německa. V té době rady židovských obcí neměly žádnou moc ,aby hájily své komunity. Üdaje o počtu obyvatel se jménem a adresou posloužila nacistům proti slovenským židům. Police nemusela dělat nic než se dostavit do domu a dívku na adrese zatknout ,zatčených dívek a žen bylo 999 ve věku 16 až 36 let. Netušili ,že slovenská vláda zaplatila nacistickému Německu za jejich deportaci do koncentračního tábora k postupné likvidaci. Jejich osudy mapuje právě tato kniha.

16.01.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Příběh napsaný podle skutečných událostí i když je to tak vážné téma, tak jsem se nějak nemohla do knihy začíst-nesedl mi styl jakým je kniha napsána. V příběhu se dočteme o porodní asistence Stanislawě Leszcyňské -přezívané ženami v táboře" Máma", která ač sama prožívá nelidské zacházení v koncentračním táboře ,měla v sobě tolik síly aby pomáhala těhotným ženám a jejich novorozencům v táboře Osvětim.

12.01.2021 2 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Čtivý psychothriller psaný ve třech dějových liniích-ta hlavní je z pohledu Elle. Příběh úspěšné spisovatelky Elle Fieldingové ,která si koupí krásný dům s výhledem na moře. Touto koupí se zadluží a proto svůj dům na čas pronajme -po návratu opět do něj nic není jako předtím. Někdo odemkl její minulost a ona ho pozvala dál a dala mu k ní klíč. Příběh je napínavý plný zvratů a mrazivé atmosféry.

12.01.2021 4 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí Dominik Dán

Pomalu se rozvíjející příběh s korupční aférou ,začíná vraždou okresního prokurátora a dva dny potom vraždou kandidáta na starostu .Nejdříve vůbec není jasné ,zda tyto dvě vraždy spolu souvisí, vyřešení případu kazí i nedostatek stop z místa činu. Kniha nepostrádá dánovský humor, akci i opět výbornou zápletku.

09.01.2021 4 z 5

Vášnivé touhy Vášnivé touhy Elizabeth Hoyt

Tak toto byla skvělá romantika, prodchnutá jemným sexem. Dalo se to čekat již podle názvu. Četla se výborně, doporučuji všem ,kdo má rád historickou červenou knihovnu.

07.01.2021 5 z 5

Svatební plán Svatební plán Sophia Farago

Docela čtivá nová série z Anglie odehrávající se v roce1811.Po delší době jsem sáhla po romantice a příběh Frederici ,která hledá pro svou sestru ženicha a přitom i ona propadne kouzlu lásky.

05.01.2021 4 z 5

Moje vánoční řecká svatba Moje vánoční řecká svatba Samantha Tonge

Pokračování Řeckého snu ve kterém jsme se seznámili s Pippou ,Henrikem a Nikem.V tomto díle se chystá velká svatba Pippy a Nika ,která se má konat právě v období vánoc. Jejich přípravy naruší bývalý snoubenec Henrik. Před Pipou je životní rozhodnutí a musí se správně rozhodnout zda volit velkoměsto či život v malé vesničce. Kniha je plná příprav na svatbu ,romantiky i vánoční atmosféry.

01.01.2021 4 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Příběh v této knize na nás dýchne vánoční atmosféru. Zdá se ,že je vše v pořádku z pekárny Pollyiny pekárny se linou vůně chleba a pečiva, ale i zde číhají problémy a rodinná tajemství .A dotýká se to všech Polly ,jejího přítele Huckla i jejích kamarádů. Kniha se četla dobře ale ostrov s vůní čerstvého chleba se mi líbil víc.

30.12.2020 3 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Vánoce období ,které trávíme se svými nejbližšími ,ale jinak to má Kate ,kterou tíží samota. A proto se rozhodne pro netradiční akci ,najít svého vyvoleného do Vánoc -ve dvanácti schůzkách. I když kniha obsahuje trochu vulgarismu ,četla se dobře. Kniha má pěknou obálku.

28.12.2020 4 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Nalákala mi krásná vánoční obálka ,těšila jsem se -ale příběh na mě vánočně nepůsobil i když romantiky v něm bylo tak akorát.

28.12.2020 3 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Mě tato kniha zápisků mladého lékaře příliš nenadchla a ani mi nepřipadala humorná. Kniha je rozdělena do šestero vánoc a v každé části si přečteme lékařovi zápisky s tématem vánoc.

28.12.2020 2 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

Objevila jsem tuto knihu ve své knihovně byla vydána v roce 1956, ani nevím kde jsem k ní přišla. Příběh se odehrává na samotách v Beskydech a je psán ve valašském nářečí ,tak mi chvíli trvalo než jsem se začetla. Je to velmi silný, smutný příběh ve kterém si přečteme o nelehkém údělu žen v tehdejší době -ale nějak mi uniklo ,proč je kniha pojmenována zrovna Advent. Autorka skvěle vystihla tehdejší těžký život.

23.12.2020 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Krásná obálka -krásný příběh s nádechem vánoc -protože letošní svátky budou šťastné a zamilované.Tak ,jako je to v tomto vánočním příběhu .

21.12.2020 5 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Příjemné čtení v toto předvánočním čase s buldočkem Hugem ,kterého jeho páníčkové zapomenou doma a odjedou slavit Vánoce do Francie.Ještě ,že se najdou dobří lidé a o milého Huga se postarají než se páníčkové vrátí.

19.12.2020 4 z 5

Dědictví intrik Dědictví intrik Ilona Pospíšilová

Příběh velice čtivý od začátku je opředený tajemstvím lží a intrik.I když je konec trochu divoký,ale nějak jsem ho čekala -přesto dávám celých pět hvězdiček za čtivost.Odpočinková kniha.
S minulostí se musíme vyrovnat,ale přítomností musíme žít,protože je daleko důležitější.

16.12.2020 5 z 5

Poslední milenka Poslední milenka Petra Nachtmanová

Také se mi příběh manželů Ivety a Heřmana četl dobře. I když je to takové vážné téma -nevěrný manžel,který má koníčka střídat milenky-jejich život změní jeho poslední milenka ,která je těhotná. Je to příběh napsaný docela humorně je čtivý ,ale neuvěřitelný

15.12.2020 4 z 5

Štěstí Štěstí Jana Benková

Příběh Natálie ,která miluje knihy a stane se editorkou ve velkém knižním vydavatelství.Napíše knihu a je sama se sebou spokojená,ale její šéf ji překvapí nejenže její román nevydá ,ale také ji vyhodí z práce a do toho všeho přijede ještě její bláznivá sestra.Nakonec se vše krásně poskládá a i ona najde v životě své štěstí.Román je za mě takový průměr.

15.12.2020 3 z 5