alnahu alnahu komentáře u knih

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Výborný thriller,který vás drží v napětí až do konce.Příběh Jules dívky,která hledá nové zaměstnání i ubytování-to ji zavede do Bartolomějské ulice ,ze které záhadně mizí zdejší nájemníci.I Jules se dostane do obtíží ,když zde začne pátrat kam zmizela její kamarádka.Závěr je opravdu překvapivý a děsivý.

24.11.2020 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Příjemné čtení-krásný vánoční příběh vhodný akorát do této předvánoční doby.Z každé stránky na nás dýchne vánoční atmosféra.Příběh se rozvíjí pomalým tempem ve kterém nás seznamuje s Emmí,která miluje vše co se týká vánoc a Grantem,který její nadšení nesdílí.Tu pravou vánoční atmosféru a i něco víc prožije Emmí, až ve Vánoční vísce ,kam odjede prožít tu pravou atmosféru vánoc.

23.11.2020 5 z 5

Otevřená náruč Otevřená náruč Dorothy Garlock

Příjemný odpočinkový příběh s detektivní zápletkou,samozřejmě v ní nechybí romantika,tak jako to bývá v knihách od této autorky.

21.11.2020 3 z 5

Báječné časy Báječné časy Maeve Haran

Oddechová kniha vhodná pro starší čtenářky.Kniha nás provede příběhem čtyř stárnoucích přítelkyň ,jejich radostmi i starostmi.

21.11.2020 4 z 5

Vaříme s dětmi Vaříme s dětmi Enkhuizen Minkowski

Inspirace ,jak zapojit i děti ,aby pomáhali při přípravě pohoštění pro své kamarády.

20.11.2020 4 z 5

Velká škola pečení Velká škola pečení neznámý - neuveden

Spoustu neodolatelných receptů od jednoduchých,svátečních dortů ,bábovek ,rafinovaných koláčů až po drobné pečivo a pikantní pamlsky.Úvod knihy je určen začátečníkům a jsou v ní informace o kuchyňských přístrojích,pečících formách a různých druzích těsta od třeného přes křehké až po piškotové a listové. Na konci je kapitola o vánočním cukroví.

20.11.2020 5 z 5

Slunce v dešti Slunce v dešti Mária Ďuranová

Román ze života ,který se čte velmi dobře.Příběh Laury ,která sní o šťastném životě ,tak jako ženy v jejím věku.I když její panovačný otec by chtěl ,aby se podřídila jeho plánům -ona si postaví hlavu a jde si za svým štěstím.Provdá se za bohatého okouzlujícího muže a začne žít svůj sen.Vše vypadá skvěle než mezi ně vstoupí její kamarádka.
Ale i Laura věří ,že po dešti vždy zasvítí slunce a doufá že i v jejím životě.

17.11.2020 5 z 5

Svedu to na tebe Svedu to na tebe Lucie Šilhová

Tuto knihu bych shrnula ,jako odpočinkovou vtipnou oddechovku .zpověď padesátnice nad věcí.Tato kniha mě pobavila.

15.11.2020 5 z 5

M jako máma M jako máma Eleanor O'Reilly

Příběh dojemný,smutný,který nás zavede do rodiny s autistickým dítětem,který mluví velmi tiše ,ale jeho rodiče mu rozumí.Je v podstatě krásné,že i přes tento hendikep si rozumí.Mají svůj vlastní způsob komunikace.Nemusí mluvit a dokáží si říct: "Mám tě rád maminko.Já vím hošíčku."Příběh je vyprávěn třemi osobami,každá ze svého pohledu.

15.11.2020 3 z 5

Být sama sebou Být sama sebou Veronika Vieweghová

V knize nás provede autorka jejím životem -od dětství,které neměla jednoduché-po dospívání,kdy prožívala období zvratů,emočních výkyvů,touhu po lásce a uznání.Prožila třináct let provdaná z Michala Viewegha,její sen o šťastném manželství nevyšel.Ale nevzdala to až po čtyřicítce konečně našla i ona svou láskou a porodila třetí dítě.A konečně našla sama sebe .

15.11.2020 4 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Psychologický román ,který vás vtáhne do děje.Příběh dvou sester,které jsou povahově naprosto odlišné Hana-citlivá ,zodpovědná a o jedenáct let mladší rozmazlená,bezohledná Ester. Jejich vztah není zrovna nejlepší ,až do doby ,kdy obě otěhotní a to je spojí.Ester otce svého dítěte musí před Hanou utajit ,aby ji nadosmrti neztratila.Životní příběh o zradě,nenávisti ,ale i lásce a odpuštění.A tak si i Ester uvědomí .že pokrevní svazek mezi sestrami nemůže nic na světě nahradit.Pěkné čtení,ale obálka této knihy se mi nelíbí.

11.11.2020 5 z 5

Přišla třetí blondýna Přišla třetí blondýna Alena Jakoubková

Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky ,která mě pobavila.Příběh všetečných sester z malého městečka Vlčice .Jedna zde vlastní květinářství a druhá kavárnu,kde se odehrává všechno místní dění a tak mají o všem přehled,ale také jsou ochotné každému z městečka pomoct.V této knize autorka vystihla,jak to na malém městě chodí. I druhý díl série Klára a Gábina se mi líbil a četl dobře.

06.11.2020 5 z 5

Valčík pro mrtvé Valčík pro mrtvé Veronika Černucká

Čtyři přátelé majitel pivovaru,autor detektivek,primář onkologie a malíř se vrací v podroušeném stavu z vánočních trhů , cestou narazí na plakát madam Concetty ,která vykládá budoucnost a rozhodnou se vstoupit .Ani moc se nepodivují nad tím ,že o nich věštkyně všechno ví a předurčí jim jejich osud. Tím se rozvine příběh záhadných vražd-až do konce netušíte kdo je vrahem a jaký má motiv.

04.11.2020 4 z 5

Šamanský bubínek Šamanský bubínek Jarmila Pospíšilová

Další čtivá detektivka i když ze začátku se musíme seznámit se spoustou osob tohoto příběhu.Několik žen středních let se schází v klubu se stejnými zájmy.Odjedou společně na chalupu ,aby se zde blíže vzájemně poznaly.Jedna z členek spolku nedorazí -je nalezena mrtvá.Zde jim jedna z nich rozdá šamanské bubínky a poví jim o šamanském bubnování .O tom ,že buben je velmi osobní předmět a provází každého šamana na jeho pouti a právě tento bubínek uzavírá celý příběh.

02.11.2020 4 z 5

Vražda v nemocnici Vražda v nemocnici Petr Bým

Čtivá odpočinková detektivka z nemocničního prostředí.Případ vraždy primáře dětské chirurgie vršovické nemocnice zařadili kriminalisté do kategorie komplikované i proto ,že dojde k dalším dvěma vraždám nezvyklou vražednou zbraní .Kapitán Brandl ,aby odhalil vraha musí zapátrat až do daleké minulosti.

30.10.2020 4 z 5

Mrcha jemně uzená Mrcha jemně uzená Hana Švejnohová

Příběh Heleny od jejího dětství ,kdy ji tatínek zasvětil do života dospělých ,byl na ni velmi pyšný a přál si aby byl vyspělejší než její vrstevníci-což mu splnila ,ale jinak než si představoval.Byla velmi zvědavá a svou první sexuální zkušenost prožila již ve čtrnácti letech .A její život pokračoval v dalších divokých vztazích ,které jsou popsány v podstatě vtipně -vždy u ní vítězily emoce před rozumem.I když je kniha ze života ,tak mě pobavila.

29.10.2020 5 z 5

Jak jíme zdravě na podzim Jak jíme zdravě na podzim kolektiv autorů

V této kuchařce najdeme kromě klasických receptů také rady,jak jíst pestrou a vyváženou stravu.Kniha je rozdělena na to co jíst k snídani k hlavnímu jídlu a co si dát do krabičky k svačině.Kniha je určena i pro vegany a vegetariány a nejdeme zde i bezlepkové recepty.

27.10.2020 4 z 5

Háčkované motivky Háčkované motivky Heather Lodinsky

Další velmi pěkná inspirativní kniha o háčkování -tentokrát háčkované motivky.V knize najdeme podrobné návody na 100 různých háčkovaných motivků.V knize jsou seskupeny podle tvarů a podle obtížnosti.Také zde najdeme rady o výběru příze,základy háčkování-návod ,jak různě tvarované motivky spojovat.Na tomto háčkování je báječné to,že se nám vejde klubíčko i háček do kabelky a můžeme háčkovat kdekoliv.

27.10.2020 5 z 5

Háčkování – Tradiční i netradiční Háčkování – Tradiční i netradiční Jan Eaton

Půjčila jsem si tuto skvělou knihu háčkování ,která obsahuje základy i pokročile techniky -pro inspiraci.A po letech jsem sáhla po háčku a pustila se do háčkované vesty a doporučuji toto báječné odreagování- teda samozřejmě také pěkné knihy.

26.10.2020 5 z 5

Drzá líná neschopná Drzá líná neschopná Tereza Límanová

Čtivé, vtipné,svěží čtení ,jak se vyrovnává Tereza se svým životem-vše výstižně vyjádřené.

26.10.2020 4 z 5