alnahu - Přečtené 2048


Tatér z Osvětimi
prosinec 2018 (06.-10.)
Tatér z Osvětimi 2018, H. Morris

Za mě silný příběh .I když jsem již četla mnohem dějově lepší knihy z této hrůzné doby ,přesto ji dávám plný počet hvězdiček.Tyto knihy na mě velice emočně působí .


Tatínku, máme tě rádi
prosinec 2018 (04.-07.)
Tatínku, máme tě rádi 2018, M. Petiška

Kniha od syna spisovatele Eduarda Petišky o tatíncích a o tom ,jaké je štěstí pro děti mít tatínka ,ale i o tom ,jak být dobrým tatínkem. Četla se mi dobře, některá vyprávění byla velmi milá.


Kočka se špatnou povahou
prosinec 2018 (04.-06.)
Kočka se špatnou povahou 2005, M. Formáčková

Další z velmi čtivých knížek o domácích zvířátkách-tentokrát o perských kočkách. Žena ,která vypráví v knize o soužití s perskými kočkami a retrívrem ,začínala nejdříve rybičkami, které dostala do opatrování od kamarádky. A jak to dopadlo? Přesně jako u nás ,když jsem dětem odsouhlasila rybičky ,tak jsme jednou přišli domů akvárko bylo prázdné-rybičky spáchaly hromadnou sebevraždu, tak jako ty v tomto příběhu. U nás jsme skončili u morčete ,které se mělo královsky. V příběhu si pořídí rodina perskou kočku ,potom psa a koťátko. Humorně vyprávěný příběh soužití rodiny se zvířátky se mi četl velmi dobře. V knize najdeme i fotografie zmíněných zvířátek. Moudra o kočkách Kočku -vychovávat nemůžete. Kočka není falešná-jak se říká. Kočky mají vkus. Kočka se nikdy zbytečně netrápí. Kočka nás naučí větší toleranci- Kočka je šelma. Kočce nikdy pořádně neporozumíte. Kočka je polyglot-domluví se úplně s každým. Kočka je kamarádka. Kočka vás podrží a bude vaším psychologem.


Růžový altán
prosinec 2018 (04.-05.)
Růžový altán 2018, E. Bešťáková

Příběh růžového altánu ,který se odehrává za první republiky a během druhé světové války a pak je na několik let přerušen emigrací hrdinky a dál pak pokračuje po jejím návratu do vlasti. Hrdinka příběhu vzpomíná na blažený čas dětství, který byl spojený s letním domem prarodičů a jejich rozlehlé zahrady v které byl právě altán. Altán byl postaven začátkem dvacátého století -komusi pro radost, byl ve skutečnosti bílý a po něm se pnuly růže a proto ho pojmenovaly růžový altán. Příběh se mi velmi líbil.


Příběhy na lehátko
prosinec 2018 (04.-05.)
Příběhy na lehátko 2018, D. Šárková

Tato tenká kniha mě zpestřila cestu do práce a docela mě pobavila. Krátké příběhy ze života některé humorné a některé i smutné. Příběhy o Osudu, Životě, Lásce a Nevěře- to jsou témata této knihy .


Léto na vodě
listopad - prosinec 2018
Léto na vodě 2018, P. Martišková

I když je dávno po létě docela s chutí jsem si přečetla tento dívčí román ,který mě zvedl náladu.


Láska v řadě 27
prosinec 2018 (03.-04.)
Láska v řadě 27 2018, E. Shortall

Tak tato srdcovka byla pro mě zklamáním. Víc se rozepisovat nebudu abych nekazila dojem z knihy ostatním čtenářům.


Kompost snadno a ekologicky
říjen - prosinec 2018
Kompost snadno a ekologicky 2017, P. Pears

Tato kniha o ekologickém kompostování mě velice zaujala měla jsem ji půjčenou, ale již si ji jdu koupit. V knize si přečteme proč vůbec kompostovat ,dozvíme se rady co kompostovat a jak kompost na zahrádce využít. Za mě výborný rádce pro zahrádkáře.


Nechci lásku nebeskou
prosinec 2018 (02.-03.)
Nechci lásku nebeskou 2018, C. Bennetto

Oddechová kniha ve stylu B. Jonesové. Příběh Emmy - jejího neplánovaného těhotenství a dalších katastrof v jejím životě a přísného zákazu se znovu zamilovat a přesto je vše jinak. Četla se dobře .


Anežka
listopad - prosinec 2018
Anežka 2015, V. Hanišová

Zvláštní příběh Julie ,která přijde o své nenarozené dítě a velice touží být matkou a proto se rozhodne adoptovat romskou holčičku Agnes .Jenže vše je jinak než si představovala a vysnila, jejich vztah je narušený od samého začátku. Smutný příběh k zamyšlení.


Markéta Přemyslovna
listopad - prosinec 2018
Markéta Přemyslovna 2012, M. Denková

Další krásný příběh z naší historie, tentokrát o Markétě nejmladší dceři Václava II. Která nakonec našla štěstí v šestnácti letech vedle svého vysněného prince.Pěkné oddechové čtení.


Bludiště lásky
? - listopad 2018
Bludiště lásky 2011, M. Denková

Tentokrát jsem sáhla po trochu odlehčeném žánru a tato kniha mi to splnila. Odpočinkový romantický příběh.


Pád do tmy
listopad 2018 (27.-30.)
Pád do tmy 2018, K. Janečková

V podstatě smutný román ze života opět ze zajímavou zápletkou, četla se dobře a má pěknou obálku.


Oběd v Paříži
listopad 2018 (26.-27.)
Oběd v Paříži 2018, E. Bard

Příběh Američanky Elizabeth se přestěhuje do romantického města Francie a začne zde nový život a jak se pomalu sžívá s místní kulturou ,kterou je okouzlena. Kniha je proložena i recepty, na konci knihy je jejich seznam. Není to žádný zázrak ,ale četla se dobře.


Konec krásné prostitutky
listopad 2018 (23.-26.)
Konec krásné prostitutky 2011, k. autorů

Čtivě napsaných 22 případů od různých autorů, podle skutečných událostí. Kniha má název "Konec krásné prostitutky "-podle příběhu od Miroslava Kučery.


Zmizelá
listopad 2018 (23.-26.)
Zmizelá 2013, G. Flynn

Zajímavý napínavý psychologický příběh jednoho zdánlivě ideálního manželství.


Roman
23. listopad 2018
Roman 2018, M. Loskotová

Autorka v této malé knížečce vypráví o své lásce k labradoru se jménem Roman o utrpení a radostech ,které si s tímto pejskem užívá a přesto ho miluje a milovat bude takového jaký je. Pejska sebevědomého,aktivního,vychytralého,tvrdohlavého,sebestředného,přítulného,věrného,stále toužícího po vřelém objetí a nekonečné lásce a přesně takový Roman je.


Tajemství tří žen
listopad 2018 (21.-23.)
Tajemství tří žen 2018, M. Ďuranová

Příběh ze života tří žen-matky a jejích dvou dcer ,každá z nich má své malé ženské tajemství. Kniha se mi četla dobře.


Podivné povídky
listopad 2018 (21.-22.)
Podivné povídky 2018, D. Kovářová

Tenká knížečka, tak akorát na cestu. Obsahuje opravdu krátké povídky- černého humoru.


Pohár císařovny Sisi
listopad 2018 (20.-21.)
Pohár císařovny Sisi 2018, J. Slavíček

Zajímavý příběh,který se stal kdysi dávno- o poháru císařovny Sisi ,která navštívila lázně Bardějov na Slovensku v roce 1895 ,tehdy tato část patřila k Uhrům. Údajně se zde měla Sisi zotavovat z úmrtí syna Rudolfa. V lázních měla strávit tři týdny. Po tu dobu pila z lázeňského pohárku, který pak věnovala, jako upomínku na svůj pobyt zde. Pohárek byl vystaven v Lázeňském domě, ale po jejím odjezdu se ztratil. Nikdo nedoufal, že je ještě někdy najde .Ale po třech letech po její smrti se opět pohárek záhadně vrátil na své místo. Po příběhu ztraceného pohárku pátrá pan Karel-bývalý policista ,který přijede se svou manželkou do lázní Bardějov na léčebný pobyt a společně s místním knihovníkem a archivářem rozkrývá postavu této neobvyklé ženy. Pěkný příběh ,dobře se četl ,ale některé části se zde opakovali.


Kumánska princezná
listopad 2018 (19.-20.)
Kumánska princezná 2017, J. Pronská

Příběh uherského rytíře Juliána a krásné Kumánky Damary , které rozděluje jejich víra a postavení o jejich dlouholetém utrpení. Další krásný příběh od této mé oblíbené autorky ze slovenské historie.


Náhradní řešení
listopad 2018 (16.-19.)
Náhradní řešení 2018, V. McDermid

Opět výborná detektivka z pera této autorky ,napsaná velmi čtivě ,napínavě s dokonalou zápletkou. Samozřejmě opět s vrchní inspektorkou Carol Jordanovou a Tony Hillem ,kteří jdou po stopě rafinovaného vraha.


Podělaným navrch
listopad 2018 (16.-18.)
Podělaným navrch 2018, B. Albertalli

Tato kniha mě nebavila, byla jsem ráda, že jsem ji dočetla.


Záhadná smrt na venkově
listopad 2018 (16.-18.)
Záhadná smrt na venkově 2018, T. E. Kinsey

Detektivka tentokrát z anglického venkova 20. století -dobře se četla . Připadala mi dost podobná příběhům od M.C.Beaton.


Hotel Pastis
listopad 2018 (16.-18.)
Hotel Pastis 2018, P. Mayle

Příjemné čtení opět z jižní Francie, pohodová kniha .


Hvězda nad arabským peklem
listopad 2018 (13.-16.)
Hvězda nad arabským peklem 2018, M. Wurm

Tak tohle je opravdu šokující kniha. Příběh Fatimy ,která pracovně vycestuje do Saúdské Arábie ,kde je uvězněna .V této ženské věznici si prožije naprosté až neuvěřitelné peklo o to víc se snaží dostat pryč a vrátit se do svobodné Francie. Příběh o krutostech prováděných na ženách a dětech narozených v arabských zemích o to hroznější je ,že se to děje v našem civilizovaném světě.


Střípky
listopad 2018 (14.-15.)
Střípky 2018, T. Keleová-Vasilková

Další smutný životní příběh z pera této mé oblíbené autorky. Příběh Ivany ,která žije spokojeným životem a bohužel si myslí, že je to navždy a z tohoto omylu ji manžel vyvede. Kniha o lásce, emocích a nevěře se mi i tak četla dobře.


Lži, dokud můžeš
listopad 2018 (13.-14.)
Lži, dokud můžeš 2018, M. Kubica

Další kniha, kterou jsem teď dočetla je o spokojeném manželství tentokrát Clary a Nika .Clara se pár dní po narození syna dozví ,že Nik zemřel při autonehodě. V příběhu se autorka vrací v kapitolách do minulosti a v těch se dozvíme ,co předcházelo osudnému dni. Některé části mě připadali přehnané, za mě tři hvězdičky.


Nejúžasnější den
listopad 2018 (13.-14.)
Nejúžasnější den 2018, K. Rouda

Mrazivý thriller napínavý až do konce.Milující manžel ,krásná manželka ,zdraví synové prostě idylka. Ovšem ,jak se příběh rozvine bych nečekala -šokující příběh.


Zahrada nových začátků
listopad 2018 (08.-13.)
Zahrada nových začátků 2018, A. Waxman

Příjemný román ze života. Příběh Lilian ,která se těžko vyrovnává se smrtí manžela ale musí se díky svým dvěma holčičkám vypořádat s touto skutečností a tak se věnuje zahradničení.Za každou kapitolou najdeme tip na to co a jak pěstovat na zahradě.


Taková ženská jako já
listopad 2018 (09.-12.)
Taková ženská jako já 2018, U. Donátová

Tato zvláštní kniha i když je o smrti a nevěře ,tak se mi četla dobře.


Královský návrh
? - listopad 2018
Královský návrh 2018, L. Meacham

Příběh Deborah ,která upřednostní karieru, před láskou, nakonec sama na to doplatí ,když se objeví muž, který ji rozerve srdce na kusy. Dobře se četla.


Rebelka
listopad 2018 (06.-08.)
Rebelka 2016, J. Pronská

Výborný historický román od mé oblíbené spisovatelky se mi četl dobře. Příběh komtesy Cecílie, která vládne mečem ,jako muž a účastní se turnajů .Otec by ji již rád provdal a tak mu slíbila ,že si vezme toho ,kdo ji v boji porazí. Nakonec potkala muže svého života, milovala ho a byla šťastná. Krásná romantika.


Vyznamenání
listopad 2018 (05.-06.)
Vyznamenání 2018, D. Steel

Tentokrát nás autorka zavede do Francie v období války .Příběh Gaële od jejích šestnácti let až do stáří, jaké hrůzy si musela za války prožít ,za to dostala na sklonu života medaili za statečné činy ,které v životě vykonala. Emociální příběh krásně napsaný.


Milenka
? - listopad 2018
Milenka 2018, D. Steel

Další čtivý román z pera mé oblíbené autorky. Příběh krásné Nataši ,která okouzlí ruského miliardáře a ten ji obklopí bohatstvím a luxusem za to platila ovšem vysokou cenu –svou svobodu. Život ji změní až malíř Theo , pro kterého je ochotna se všeho vzdát a žít obyčejný život. Krásný romantický příběh ,jako z pohádky.


Křehký slib
listopad 2018 (02.-05.)
Křehký slib 2018, I. Andrews

Docela pěkná romantika i přes skryté tajemství nakonec dopadne dobře a končí navléknutím zásnubního prstenu.


Strážkyně domácího krbu
říjen - listopad 2018
Strážkyně domácího krbu 2018, D. R. De Jong

Příběh Eriky a Bey líčí vztah dvou žen o jejich přátelství ,které se mění v lásku. Mě se kniha vůbec nelíbila a měla jsem problém ji dočíst.


Spala jsem s vrahem, pane štábní!
říjen - listopad 2018
Spala jsem s vrahem, pane štábní! 2018, L. Beran

Tak tyto detektivní příběhy z Písecké galérky 30 let minulého století mohu doporučit, všem kdo mají rádi tento žánr. Četnická pátračka pod velením štábního kapitána Votruby se nejednou zapotí při vyšetřování případů. Podle příběhu zavražděného zastavárníka ,který byl zamordován a zrzavá Marika se vyspala s vrahem, což na sebe prozradil ze spaní. A tak pomohla vyřešit Marika tuto vraždu, když prohlásila „Spala jsem s vrahem , pane štábní!“ pokřižovala se a hned do sebe kopla rum.


Dívka odnikud
říjen 2018 (30.-31.)
Dívka odnikud 2018, R. Zadinová

Docela pěkný dívčí román .Příběh šestnáctileté Niny- odloženého miminka, která se s toto skutečností nikdy nesmířila. Kniha je o lásce ke koním ,přátelství i první lásce a prvních polibcích. Dobře se četla.


Střípky z žití
říjen 2018 (30.-31.)
Střípky z žití 2018, A. Čtveráková

Tato tenká knížečka mi zpestřila cestu do práce. Nějak jsem na vážkách v hodnocení , příběhy ze života a cestování byly některé vtipné, ale dost mi kniha připomínala autorku Marcelu Mlynářovou a její cestování .Taková oddechovka. Citát z knihy Až ti bude úzko, otoč se čelem ke slunci a všechny stíny budeš mít za zády. Jan Werich


1 2 3 4 5 6 >