alnahu alnahu komentáře u knih

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Další velmi čtivá kniha z doby vlády Jana Lucemburského .Čtivě napsané dějiny na královském dvoře divoké vztahy mezi jeho rytíři a rivaly. Největší část knihy je věnována Wolframovi Katzingerovi z Olšové ,tomu se narodí syn a on touží již po klidu, ale je jmenován do významné funkce a to nemůže odmítnout ,to přináší spoustu problémů a zášti .Po té co byla zákeřně zavražděna jeho manželka Eleonora se zcela oddá službě králi a pomstě.

15.02.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Příběh z drsné norské krajiny -z poklidné vesničky ,kam se vracejí bratři Opagardové. Mladší z nich má spoustu problému a tak straší z bratrů, jako vždy se mu snaží pomoct, ale i on se díky tomu dostává do velkých potíží .Příběh o cestě za snem a bratrské lásce .Kniha mě příliš neoslovila.

15.02.2021 3 z 5

Domácí pekárna: praktická kuchařka pro každý den Domácí pekárna: praktická kuchařka pro každý den Radka Hrevušová

Tuto knihu jsem dostala ,jako dárek a jsem z ní nadšená ,Již jsem podle receptů v ní dělala spoustu dobrot- chleba i pečiva a také knedlíky. Protože si nejraději peču doma- hlavně chleba je mi opravdu velkým pomocníkem. Já si některé recepty upravuji trochu podle sebe .Pekárna je mi velkým pomocníkem ,třeba jen na přípravu těsta a pak chléb nechám kynout v ošatce a peču v troubě. Miluji tu vůni voňavého chleba ,která se vám line kuchyní.

12.02.2021 5 z 5

Úsměv a smích u pomáhajících profesí Úsměv a smích u pomáhajících profesí Karel Nešpor

Školou smíchu -který tak všichni v této době potřebujeme ,nás provede emeritní primář MUDr. Nešpor z psychiatrie. Kniha obsahuje medicínský kurz humoru, který v tomto oboru velmi pomáhá. Text této knihy provází také cvičení, které jsou některá opravdu zvláštní. Nelituji ,že jsem po ní v knihovně sáhla .Kniha nás naučí častěji se smát a život nás bude víc bavit.
"Smích je nejméně nákladný a nejúčinnější zázračný lék.Je to univerzální medicína".

12.02.2021 4 z 5

Běda ženám, kterým muži vládnou Běda ženám, kterým muži vládnou Jiřina Tejkalová

Příběh tří čtyřicátnic -kamarádek ,které prožívají své životní trable a společně se dokáží i radovat. Kniha se mi četla dobře.

12.02.2021 4 z 5

Dcera na zabití Dcera na zabití Marcela Mlynářová

Tak toto byla poslední kniha od této autorky ,která mi scházela přečíst- i když jsem ji měla číst jako první. V této knize se dočteme o autorčině dětství ,jejím dospívání, životních partnerech, prožijeme s ní chvíle štěstí při narození dcer ,ale i zážitky z cestování. Tato žena si umí užívat života.
"Cestujme! Víc si pak vážíme života".

10.02.2021 5 z 5

Dobře utajený Skot Dobře utajený Skot Suzanne Enoch

Dalších ze čtivých romantických romancí ve ,kterých se nám představí ,krásná chytrá dáma a urostlý, větrem ošlehaný skot. A nechybí ani nálož erotiky a nebezpečná zápletka. Určitě si přečtu i první díl této série. Líbí se mi i obálka této knihy.

09.02.2021 4 z 5

Vytoužený polibek Vytoužený polibek Rowan Keats

Pěkná romantická kniha s dějem -vše začne vášnivým polibkem, který dostane Morgana od urostlého skotského válečníka ,když ho zachrání. Taková milá pohádka ona zachrání jeho a on ji. Dobře se mi četla a navodila mi dobrou náladu.

08.02.2021 5 z 5

Safírová vdova Safírová vdova Dinah Jefferies

K přečtení této knihy mě nalákala moc pěkná obálka ani příběh nebyl špatný. Příběh se odehrává v Cejlonu v roce 1935 manželé Eliot a Louisa ,žijí ve spokojeném manželství. Eliot při plachtění přijde o život a po jeho smrti vyjde najevo pro Luisu nečekané překvapení. Opravdu jsem ji obdivovala, jak se s touto situací vyrovnala. Barvitý příběh lásky a zrady.

06.02.2021 4 z 5

Sága rodu Hardacrů Sága rodu Hardacrů C.L. Skelton

Poutavě vyprávěný román o životě několika generací rodiny Hardacrů ,který začíná koncem devatenáctého století a končí v 50 letech století dvacátého. Zakladatelem tohoto rodu je chudý dělník Sam,který se živí kucháním ryb a jeho manželka Mery. Když si Sam zraní ruku a nemůže pracovat -dostane nápad ,jak si vydělat a to se mu podaří. Jeho sen se mu splní a může zakoupit luxusní sídlo a tak rodině začne lepší život. Autor nás postupně seznamuje se všemi potomky rodiny Hardacrů o jejich životě, který poznamenali tři války. I přes tragické události zbylí členové rodiny stále drží při sobě a schází se ve svém rodinném sídle Hardacres. Tuto knihu doporučuji k přečtení všem kdo mají rádi historické romány.

05.02.2021 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Další díl této historické, romantické série ve které se opět setkáváme s dvojčaty Pandorou a Cassandrou ,Pandora je již vdána a teď čekají námluvy také Cassandru i ta je nevinná okouzlující kráska ,která zcela okouzlí chladného Toma .Tak, jako vždy je v příběhu několik milostných scén tak ,jak je umí popsat právě paní Lisa. Kniha je čtivá ,ale předchozí díly se mi líbily víc.

01.02.2021 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tak s této knihy jsem rozčarovaná-čekala jsem něco jiného. Tato kniha mě nijak nezaujala- v ději jsem se nějak ztrácela.

30.01.2021 2 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

Spíše dobrodružný román ve kterém se archeologové v čele s Norou Kellyvou vydají po záhadné Donnerově výpravě, která kdysi skončila tragicky .Potvrdilo se ,že tehdy členy výpravy zastavila sněhová bouře a donutila je uchýlit se ke kanibalismu. Trošku morbidní ,ale četla se dobře.

30.01.2021 4 z 5

Stupně viny Stupně viny H.S. Chandler

Tak toto byl spíš psychothriller- na téma týraných žen. Kniha začíná zvláštně -manžel .který svou ženu celý život psychicky i fyzicky týrá je utlučen nohou od stolu. Ze zabití je obviněna manželka, on útok přežije i když zmrzačen. U soudu se jí ale nedaří dokázat ,že byla týraná. Má však zastání u porotkyně ,která si prožívá skoro to samé se svým milencem. Rozuzlení případu je opravdu nečekané. Kniha je opravdu k zamyšlení.

28.01.2021 5 z 5

Zakázaná píseň Zakázaná píseň Laura Walden

Kniha z ostrova Taupatiti- v překladu Kouzelný ostrov je majetkem rodiny a povinností je dle zákona předků ho chránit. V minulosti byli dědici jen ženy ,ne je jinak je i v tomto příběhu. Ostrov vlastnila Moana ,která porušila tuto tradici a umírá na rakovinu-věří tomu ,že je to klatba a neměla ostrov nikdy opustit a proto sepíše závěť a ostrov zdědí její dcera Stella. Ta se cítila ,jako běloška a musela přijmout dědictví Maorů. Prožije na ostrově velmi dobrodružný život a najde zde po letech i životního partnera.

27.01.2021 4 z 5

Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Michala Jendruchová

Příběh Květy třicátnice, která by se chtěla vdávat-její problém je ale váha a mizerné sebevědomí. Její babička se rozhodla ,že jí pomůže a nechala ji odkaz v podobě oblíbených sladkých receptů. A tak se rozhodne svůj život změnit -vydá babiččinu knihu receptů vystupuje v televizi ve vlastní Bakershow a nakonec si otevře i svoji kavárnu a najde i svého vyvoleného .V tom všem ji pomáhají místní babky-kamarádky její babičky .Příjemná oddechovka .V knize je také několik receptů podle babičky, které určitě vyzkouším.
"Někoho milovat ,znamená především přijmout ho takového, jaký je!"

25.01.2021 3 z 5

Rodinné klbko Rodinné klbko Táňa Keleová-Vasilková

Další skvělá kniha ze života. A přesně jako název této knihy ,je rodina svázána klubkem lásky. I v tomto příběhu je to tak .Děti jim dospěli a rozletěli se z rodinného hnízda ,každý po svém a tak si konečně Sára a Vlado začnou užívat vše na co neměli čas. Ovšem to netrvá dlouho a opět mají plný dům lidí a musí se vyrovnat i s jejich starostmi a děti u nich hledají pomoc a oporu a to naruší veškerý poklid. A od tohoto jsou tu právě rodiče aby se opět klubko stmelilo.

24.01.2021

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Již páté setkání s Marii Kostkovou z Kostky a opět skvělé. Tentokrát se s Marií vydáme na cestu na královský dvůr do Haagu ,kam je s matkou pozvána -královnou Beatrix. Na cestu se s nimi vydá i jejich hospodyně paní Tichá i díky ní je kniha plná humoru a opět velmi čtivá. Autor nám již připravuje další díl tentokrát by měl být o Marii a komplikacích v lásce při výběru partnera. Tak nám nezbývá ,než se těšit na další díl -této skvělé série.

24.01.2021 5 z 5

Opět krásný čtivý příběh od této autorky, který mě docela uchvátil. V ději se střídá vyprávění Niny a její babičky Alžběty, která měla docela složitý život ,který právě Nině při chvilkách u kávy a dortíku vypráví. Ta ji za to vezme na výlet do míst, kde babička strávila dětství a mládí, aby spolu pátrali po minulosti co tenkrát rozdělilo rodinu na dlouhá léta. Život v Sudetech tenkrát nebyl jednoduchý a válka velmi ovlivnila zdejší obyvatele. Vůbec mi v knize nevadilo ,že je psána ve dvou časových linkách ve ,kterých se příběh odvíjí.

A jak říká babička "Každý jsme nějaký. Každý máme svůj osud".
Již se těším na další knihu od této mladé nadějné autorky.

22.01.2021 5 z 5

Královna Rejčka Královna Rejčka Melita Denková

Na tuto knihu jsem se těšila ,ale jsem tak trochu zklamaná. Nějak jsem se v ději ztrácela.

20.01.2021