alnahu alnahu komentáře u knih

Tati, už tam budem? Tati, už tam budem? Vojtěch Bernatský

Kniha ,kterou doporučuji těm ,kteří se chtějí pobavit. Připomněla mi dětská léta mých dětí a jejich průpovídky k různým událostem a také jsem si je skvěle užívala, jako pan Bernatský .A nezapomněla na ně i když jsou již moje děti dospělé-občas jim je připomenu a věřte ,že to mají rádi a smějí se tomu se mnou. Výborně jsem se u knihy pobavila.

14.05.2021 5 z 5

Mrtví milovat nemohou Mrtví milovat nemohou Erika Jarkovská

Příběh tak trochu zvláštní, ale zajímavý .Taková oddechovka ze života ,kterým nás provede zvláštní žena Heda, která prožívá docela špatné období.

13.05.2021 3 z 5

Zdání a manžel vždycky klamou Zdání a manžel vždycky klamou Alena Jakoubková

Opět pěkné čtení ze života. Příběh Stelly dívky ,která chtěla žít ,jako ostatní dívky ,ale její matka ji naplánovala život a naprosto ji ovládá .Stella se snaží ve všem matce vyhovět do té doby než se zamiluje ,pak se své matce dokáže postavit a to je rozdělí na celý život. Příjemná oddechovka.

10.05.2021 5 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Také jsem byla při čtení této knihy docela zklamaná, čekala jsem trochu něco jiného.

10.05.2021 2 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Od tohoto autora je to moje první kniha ,kterou jsem četla a nezklamala mě .Mrazivý příběh který nás zavede do Švédska roku 1986,kde si potrpí na oslavy vítání jara ,při této oslavě se stane obětí šestnáctiletá dívka na rituálním místě ,která se stala jarní obětí .Do rodného města se vrací po letech Thea a David. Thee tato vražda nedá spát a začne pátrat po tom co se událo před lety o Valpružině noci. Kniha napínavá s nádechem duchovna-což se mi líbí.. Určitě sáhnu i po dalších knihách.

10.05.2021 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Skvělé čtení. I druhý díl rodinné ságy Gerbanových z Alsaska se četl sám. Opět se v tomto díle vracíme k Franzovi a Ireně a jejich odloučení. Během dvou let se událo spoustu věcí .Zatím co Franz se stará o rodinný podnik vinařství a nepřestává pátrat kam se Irena poděla. Ta se doslova protlouká životem ,po té co porodila syna pracuje v textilní továrně za nelidských podmínek, kde se snaží pomáhat ostatním ženám o lepší život. Kniha má šťastný konec a my se můžeme těšit na další díl.

04.05.2021 5 z 5

U dvora římského krále Josefa U dvora římského krále Josefa Soňa Sirotková

Zajímavý, čtivý historický román z českého prostředí ze 17. století. Nejdříve se ocitneme v Nelahozevsi ,kde vládne rod Lobkowicz a odehrává se zde svatba Vilemíny a nemanželského syna knížete Lobkowicze Fabiana,který přijímá při obřadě příjmení manželky Bělinský. Jeho otec kníže Lobkowicz ho obdaruje tím ,že mu udělí hraběcí titul .První část knihy se odehrává právě na zámku Nezaholeves .V druhé části se vydáme s Vilemínou do Prahy, kde prožívá nelehké období .V třetí části se Vilemína s manželem vydá do Vídně ke dvoru rakouského císaře Leopolda I. Nakonec se zklamaná vrací zpět na zámek do Nezaholevsi. Příběh kterému nechybí napětí ,láska a tajemno. Dobré čtení pro milovníky historických knih.

30.04.2021 4 z 5

Lucifer a Markétka Lucifer a Markétka Kristýna Freiová

Tak tato kniha mě dala docela zabrat do 100 stránky jsem se s dějem docela potýkala, ale pak se příběh nesmrtelného hraběte de Saint-Germai. a jeho nerozlučného přítele Lucifera rozvinul. Nakonec jsem ho dočetla i když žánr fantasy nemusím, Kniha k zamyšlení - zda něco mezi nebem a zemí existuje. Ke knize mě přilákala pěkná obálka, ale čekala jsem něco jiného.

27.04.2021 3 z 5

Neodolatelný ničema Neodolatelný ničema Valerie Bowman

Odpočinková ,čtivá, historická ,romantická oddechovka ,kterou přečtete za večer. Příběh Daphne a okouzlujícího kapitána Rafa ,která jeho kouzlu stále odolává a snaží se ho pokořit, ale přeci jen je pro ni příliš přitažlivý. Kniha ,která má děj a není to jen tlachání o lásce.

27.04.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Další a opět skvělý díl krimisérie s inspektorkou Kim Stoneovou .Opět je kniha psána v krátkých kapitolách ,což mi vyhovuje. Opět Kim vyšetřuje několik brutálních vražd ,tentokrát s novým kolegou ,který nastoupil po smrti Kevina Dawsna -ten přišel o život v minulém díle .I tentokrát je kniha napínavá od začátku ,až do konce a ten je nepředvídatelný a překvapivý.

25.04.2021 5 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Psychologický thriller spíše pro ženy. Tento příběh nám vypráví Tabitha ,její vyprávění je proložené kapitolami Niny ,která v nich odhaluje svou minulost-obě jsou zamilované do jednoho muže. Každý z nich ,ale má své tajemství. Další knihu od této autorky číst nebudu.

23.04.2021 3 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Příběh štěňátka zlatého retrívra ,který se odehrává v předvánočním čase ,kdy si pejska pořídí Veronika s Richardem ,pojmenují ho pan Čenichálek. Seznámení s nimi bylo skvělé, ale bohužel dopadl špatně ,jeho páníčkové měli úplně jiné představy o životě s pejskem .A tak se rozhodl utéct a vyhledat si nový domov sám a to se mu povedlo. Krásný příběh, který vás zahřeje u srdce.

21.04.2021 4 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Dojemný příběh ,plný smutku a bolesti ze ztráty V tomto příběhu jsou hlavními postavami tři ženy Megan, Sabina a Lily. Příběh je psán ve dvou časových osách .V té současné Sabina ,která čeká dítě a svěří se s tím rodičům, při té příležitosti se dozví ,že je adoptovaná- netuší ,proč ji musela žena ,která ji porodila opustit .V té druhé se vracíme o 38 let zpět a dočteme se o Lilly .které bylo šestnáct ,když otěhotněla a proč ji bylo dítě odebráno. Emoční příběh o síle mateřské lásky.

21.04.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Čtivý psychothriller od kterého se nemůžete odtrhnout .Autorka nás drží v napětí až do konce ,abychom se dozvěděli ,jak tento příběh skončí -co je pravda a co lež. Je to moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu i další.

20.04.2021 4 z 5

Sklíněné korálky Sklíněné korálky Petr Sýkora

Čtivý historický román ze 17.století nás zavede na zámek Velké Losiny a nechá nás nahlédnout do osudů a myšlení místních obyvatel. Na zámku žije princezna Anna Vilemína ,která má u sebe pouze služebnou a proto se upne právě na sklíněné korálky ,které ji přivezl z ciziny doktor, který ji léčil. a ta jim svěřuje své pocity a tajnosti Celý příběh je opředen temnou atmosférou tehdejší doby ,kdy byly lidé odsuzováni za čarodějnictví a spolčení s ďáblem. Inkvizice tehdy měla dlouhé prsty, majetek nařčeného vždy propadl inkvizitorům. Dějově není kniha náročná ,ale docela obšírně rozepsána.

19.04.2021 4 z 5

Ďábel z Frejštejna Ďábel z Frejštejna Martina Novotná

Detektivní příběh ,který nás zavede do 13.století na hrad Frejštejn ,kam nohy donesou Jakuba ,který se zde ocitne na hostině pořádané tehdejším pánem Jindřichem z Frejštejna. Při hostině se setká Jakub s jeho synem Vilémem, ten mu ukáže svoji stříbrnou sponu z opasku a ta se ztratí a tím se rozvine tento příběh. Z krádeže a vraždy je obviněn právě Jakub. Skvěle popsané historické prostředí .Kniha mě opravdu bavila.

16.04.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další příjemná romance s pera této autorky. Tentokrát se vydáme do země ohně a ledu, na daleký Island -do hotelu s krásným jménem "Polární záře" Kam se vydá zoufalá Lucy ,aby zde našla svůj smysl života. Již jsem přečetla všechny knihy od této autorky a těším se na další knihu Čajovna v Tokiu.

13.04.2021 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Tina Frennstedt

Tak tohle byla jízda-první díl švédské krimi-odložené případy se mi velmi dobře četl, kniha byla napínavá již od začátku. Inspektorka Tess Hjalmarsson a její parťačka Marie Erling pátrají po muži, který znásilňuje a vraždí ženy přímo v jejich domově ,zároveň se snaží vyřešit starý případ zmizelé dívky. Za mě dobrá detektivka.

13.04.2021 5 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Po delší době jsem sáhla po knize od Sandry Brown .Tentokrát dobrodružné téma s kriminální zápletkou. Celý příběh se odehrává v krátkém časovém úseku, označeném časovými údaji. Kolem převozu léku se rozpoutá děj plný lží, zrady a intrik .Od této autorky jsem četla již lepší knihy.

10.04.2021 3 z 5

Dům na druhé straně ulice Dům na druhé straně ulice Lesley Pearse

Příběh z malého městečka v Anglii, kde žijí v sousedství dvě ženy, mají spolu docela dobrý vztah a právě proto je pro jednu šokující, když sousedka s dcerou uhoří ve svém domě. A obvinění padne na blízkého člověka. Zápletka je zajímavá. Je to taková příjemná oddechovka s pěknou obálkou.

08.04.2021 3 z 5