Neodolatelný ničema

Lady Daphne Swiftová vždy obdivovala své dva bratry, kteří hrdě sloužili koruně. Ona sama je možná žena, ale je odhodlaná dokázat, že dovede být stejně užitečná jako muži v její rodině. Dokonce zajde tak daleko, že se tajně vdá za špióna. Kapitán Rafe Cavendish byl navíc jejímu srdci už dlouho blízký. Jenže po jejich první společné misi, když si Daphne uvědomí, že Rafe vnímá jejich manželství jako ryze profesní záležitost, rozhodne se pro okamžité anulování sňatku. Dá si za cíl co nejrychleji se vdát za jiného, aby na Rafa zapomněla, a mohla se tak věnovat své další misi – najít člověka, který zabil jejího bratra... Kapitán Rafe Cavedish byl už na mnoha misích, jedna ho ale nikdy nepřestane pronásledovat. Ta, při které zemřel Donald Swift, Daphnein starší bratr. On sám život Daphne ohrozil už jednou, podruhé se to nestane. Teď musí najít muže, který zabil jejího bratra a přesvědčit Daphne, aby mu dala druhou šanci. Jenže Daphne už přemluvila svého druhého bratra Juliana, aby jí pomohl vyřídit rychlou anulaci sňatku. Hodlá se vdát za nějakého snoba, který se o ni zajímá jen pro její majetek a postavení. Podaří se Rafovi získat srdce Daphne a pomstít její rodinu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452064/neodolatelny-nicema-pGQ-452064.jpg 4.145

Hravé nevěsty 4.

Vydáno, Ikar (ČR)

The Irresistible Rogue, 2015

Kniha Neodolatelný ničema

avalonek

Další díl,a musím říct,že velice povedený..Vyloženě jsem si to užila.Jen tak dál.

tatafa

Knížka je napsána velice čtivým jazykem, který snadno vtáhne čtenáře do děje. Stejně jako předchozí díly se tento román sice odehrává přibližně v 18. století v prostředí anglické šlechty, ale všechny postavy hovoří velice moderním jazykem a není zde nouze o sarkastické či ironické slovní přestřelky (nejen) mezi hlavními postavami.

Tuto knihu lze zcela jistě pochválit právě za humorný a akční styl vyprávění, který bez zbytečných popisů stále udržuje čtenáře ve střehu. Hlavním kladem je u tohoto románu prostředí, kde se převážná část děje odehrává.

Autorka čtenáři představuje prostředí pirátů, přístavů a námořnických putyk v kontrastu s noblesním a korektním světem anglické šlechty, což je i v historických románech prostředí poměrně neobvyklé.

Jako drobný nedostatek lze u knihy zmínit naprostou historickou nereálnost příběhu - ať už v tom, jak spolu postavy hovoří a jak jednají, nebo také v situacích, které řeší a zažívají - např. anulování sňatku atd. Nicméně na to, že příběh není historicky věrný upozorňuje sama autorka také v poděkování.

Dále lze Neodolatelnému ničemovi vytknout množství klišé a generalizací, což jsou ovšem prvky, které k žánru historických románů ve stylu červené knihovny neodmyslitelně patří.

Román Neodolatelný ničema vřele doporučuji všem romantickým duším, které mají rády romantické historické příběhy se špetkou humoru, které se odehrávají na neobvyklých místech. :)

Zelvicka03

Kniha se mi moc líbila, teoreticky jsem si myslela, že to nějak takhle skončí, ale moc se mi kniha líbí.

Zomy

Ačkoliv vlastně není nic, co bych knížce mohla vytknout, autorka mě nějak neumí oslovit, nedokážu se vcítit, přijde mi to zdlouhavé.

Je tu všechno, co by v daném žánru mělo být - láska, humor, propletenec příběhů z minulých dílů,... ale pořád to pro mě není ono, přečtu, odložím. A jestli se k tomu někdy vrátím, to nedokážu říct.

Přesto mám pocit, že se autorka s dalšími díly zlepšuje. Tentokrát 3,5 hvězdy.

kacenka6144

Nakonec dávám jenom 3 hvězdičky. Nenáročná romantika s jednoduchou zápletkou. Téma špionství bylo zpracováno určitě lépe a napínavěji. Příjemný zpestřením byla postava Deliah. Ale s napětím očekávám další díl s Rafeovým "zlým" dvojčetem.

alzbeta4340

Ničím nevybočující historická romance, jednoduché čtení v podstatě na jeden večer. Motiv špionů nemám ráda, ale tady to autorka tak nějak pomíchala, že mi to ani nevadilo. Osvěžující byla malá sestřenice Delilah. Také zde vystupují postavy z minulých dílů, a to jsem měla trochu potíže vzpomenout si na jejich příběhy. 3,5 hvězdičky

jaja10

Nemůžu říct, že by se mi kniha líbila na 4*, ale zase 3 je málo. Příjemná, napínavá a romantická oddychovka. Líbilo se mi to.

Maruš.D

Knihy od této autorky jsem si vážně užila a nevadilo by mi, kdyby jich přeložili více. Na tuto dvojici jsem nevěděla jak se mentálně připravit ani co očekávat, ale nakonec to bylo zajímavé čtení. Příběh byl velmi dobrodružný, nesetkáváme se s machinacemi Lucy, ale i tak- možná i proto- je kniha zajímavá. Daphne jsem si oblíbila již v předešlém díle a na Rafa jsem byla zvědavá. U jeho postavy mne trochu zamrzelo, že se autorka více nerozepsala o jeho pocitech, jeho náhledu na svět po tom, co vše si prožil, ale zato přidala na příběhu. Hezké, nenáročné čtení :-)