Vášnivé touhy

Lady Hero Battenová, sestra vévody z Wakefieldu, má vše, co si může žena přát, včetně úctyhodného a poněkud nudného snoubence. Po neomšelém seznámení s jeho nechvalně známým mladším bratrem Griffinem Remmingtonem, lordem Readingem, se vše začíná hroutit, zvlášť když k sobě oba mladí lidé pocítí vášeň, jež je vyvádí z míry. Dokážou najít pravou lásku ve světě, který se všemožně staví proti nim?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445455/vasnive-touhy-9Qp-445455.png 4.315

Maiden Lane 2.

Vydáno, Baronet

Notorious Pleasures, 2011

Kniha Vášnivé touhy

Zomy
včera

Knížka je takový lepší průměr. Oba hrdinové mi byli chvíli sympatičtí víc, chvíli méně, ale příběh se četl hezky. Ovšem byl vlastně jako jakýkoliv jiný, zaměnitelný s dalšími historickými romancemi. První díl byl rozhodně mnohem čtivější, temnější, romantičtější.
Další díly si ale samozřejmě nenechám utéct a těším se na ně :-)

Bess.h

„Hero,“ zasténal.
„Grifine,“ hlesla.
„Proboha,“ zamumlal znechuceně někdo poblíž.

Musím souhlasit s třetí osobou. Tentokrát autorka ustřelila a po skvělém prvním dílu, kde jsme řešili zajímavé psychologické traumata hlavních postav, jsme dostali v díle druhém klišé za klišé. Lady Hero ze začátku působila jako správná lady vědoma si svého postavení a tak se mohlo zdát, že se pokusí nabourat konvence ale tou správnou cestou a ono nic. Prostě se jí jen zapálili lejtka a ona zblbla. Naštěstí její protějšek zblbl ještě víc. A takovej trvďák, jak se nám ho snažila autorka vylíčit, taky nebyl.
Ale abych nebyla jen negativní, kniha měla spoustu skvělých momentů. Snoubenec lady Hero není vyloženě záporák, ale taky člověk se svými touhami a nakonec i on měl happy end, pak stále sledujeme osud sirotčince a pekla na zemi St. Gilesu. Škoda že Temperance se neukázala alespoň na skok, no... alespoň se nám rozjíždí linka s její sestrou. A tohle je opravdu zajímavý prvek, autorka nám tady už od první knihy předkládá další příběh, který je souběžně s hlavní dějem a vyvrcholí nám v další knize.

Závěrem: nejsem sice tak odvařená jako u knihy první, ale pobavila jsem se. Prostě oddechovka jak má být a už se těším na knihu třetí.

hana1039

Super série, a tento 2.díl byl zatím nej... Já tyhle historické romance miluji.. Kdysi jsem začínala se Stephanie laurens a ji podobné a zájem o tenhle žánr mi už zůstal :-)), láska,rozepře, napětí a drby :-)

alnahu

Tak toto byla skvělá romantika, prodchnutá jemným sexem. Dalo se to čekat již podle názvu. Četla se výborně, doporučuji všem ,kdo má rád historickou červenou knihovnu.

Kešu1981
22.12.2020

Ten příběh Vás prostě vcucne a nepustí...do poslední věty! Paní autorka píše fakt skvělé, čtivé a vášnivé romance z temných koutů Londýna.
Už teď se těším na příběh Silence a Mickeyho O'Connora!

historické romance

Elizabeth Hoyt