Hříšné úmysly

V jedné z nejchudších částí Londýna, čtvrti St. Giles, zápasí v první polovině 18. století mladá vdova Temperance Dewsová spolu se svým bratrem Winterem Makepeacem o zachování sirotčince, který založil jejich otec a v němž se nyní oni dva starají o osmadvacet malých sirotků. Po smrti jejich patrona rychle docházejí peníze, proto Temperance přijme nabídku cynického lorda Cairea, který je nechvalně známý pro své zvláštní sexuální choutky, že se stane jeho průvodkyní po této čtvrti, kde lord hledá tajuplného vraha své milenky. Za to ji lord Caire má uvést do společnosti londýnské smetánky, kde chce Temperance nalézt nového patrona pro sirotčinec. Dva naprosto odlišní jedinci zjišťují, že toho mají společného víc, než by se na první pohled zdálo. Ctnostná Temperance v sobě skrývá dlouho potlačované touhy a cynický a sobecký lord Caire v sobě naopak dokáže najít city, o nichž si vždy myslel, že jich není schopen. Bude jim to stačit k tomu, aby našli k sobě cestu, zachránili sirotčinec a odhalili bezcitného vraha, který děsí i jinak otrlé lidi z této chudinské čtvrti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445437/big_hrisne-umysly-cqz-445437.jpg 478

Maiden Lane 1.

Vydáno: , Baronet

Wicked Intentions, 2010

Kniha Hříšné úmysly

uminaa

Nebolo to úplne najhoršie. Kniha sa celkom dobre a plynulo čítala. Bolo tam aj trošku toho napätia "kto je vrah", trošku tej ťuťu-muťu atmosféry...
Celkom ma zaskočilo, keď boli odhalené lordove "nezvyčajné" chúťky. Musím priznať, že mi to prišlo trošku vtipné. Podľa rúška tajomstva, ktoré chcela navodiť autorka, som očakávala väčšiu "zvieracinu" (niečo podľa vzoru markíza de Sade), ale nakoniec lord Caire z toho vyšiel ako miernejší Christian Grey z Odtieňov (čo netvrdím, že je zlé).
Celú knihu som s napätím očakávala, že sa dozviem, kto bude záhadný Duch zo St. Giles (mám menšie podozrenie, kto by to mohol byť), ale k rozuzleniu, bohužiaľ, neprišlo. Aspoň mám o to väčšiu chuť prečítať si aj ostatné knihy série.

moudivlacek

Pěkná romantika, kde se nejen vypráví o nečekaném vzplanutí citů mezi mladou vdovou Temperance a hříšným šlechticem Lazarem, ale i o dětech bez domova a snaze pár lidí je nejen zachránit před životem na ulici, ale zajistit jim do budoucna slušný život a naději na práci. Zabrousíme lehce i do "podsvětí" čtvrti St. Giles a společně s hlavními hrdiny se pokusíme najít stopu vraha prostitutky.
Je tu věčné téma - je sex něco hříšného a odpuzujícího, co vše je člověk ochotný udělat z lásky k tomu druhému. Co z člověka dělá stvůru a co ušlechtilou duši?
Velmi dobré čtení pro potěchu duše romantika.

Lofda
21.10.2021

Historické romance moc často nevyhledávám, ale občas si nějakou přečtu a musím uznat, že tentokrát vůbec nejsem zklamaná. Nebudu přemýšlet nad reálností postav, příběh se četl hezky a jako oddychovku mohu doporučit.

lusitta05
07.10.2021

Pekná romantika,bolo to fajn.

Arsi
31.05.2021

Moc pěkně napsaná kniha. Dobře jsem se u ní bavila.

Dellphi
23.05.2021

Od prvních slov mě kniha vtáhla do děje a už mě nepustila. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne, a i když jsem v tom hledala nějaký hlubší smysl, tak mi jednodušší konec vůbec nevadil. Hrozně se těším na díl se Silence, i když je v pořadí až jako 3. Nevadí, hurá na lady Hero, snad to bude stejně tak dobré jako tento díl. A vsuvka s králem Necitou byla moc povedená, takže za mě knihu rozhodně doporučuji a autorku si přidávám ke svým oblíbeným.

Zomy
31.12.2020

Výborná záležitost. Opět se ukazuje, že i knížky tohoto žánru můžou být dobře napsané, napínavé, zábavné - děj je důkladně promyšlený a úplně mě při čtení napadali všichni další možní hrdinové - a na všechny se těším!
Ta erotická linka je na můj vkus příliš vyhraněná a ačkoliv jsem nikdy nečetla 50 odstínů, tak mi tam určitá podobnost často naskakovala.
Prostředí londýnské chudiny je překvapivě atraktivní. No a hlavně - bohatý aristokratický král Necita, kterému rozmrzne srdce díky prosté ženě, to přece neomrzí! :-)

Kešu1981
21.12.2020

Moc mě to bavilo, vážně strhující! Nešlo se prostě odtrhnout. Vážně skvěle napsaná romantika z temných ulic Londýna!
Hned se vrhnu na další díl a už teď se těším i na další z této série. Jen doufám, že na ně nebudu čekat věčnost :o)