Hříšné úmysly

V jedné z nejchudších částí Londýna, čtvrti St. Giles, zápasí v první polovině 18. století mladá vdova Temperance Dewsová spolu se svým bratrem Winterem Makepeacem o zachování sirotčince, který založil jejich otec a v němž se nyní oni dva starají o osmadvacet malých sirotků. Po smrti jejich patrona rychle docházejí peníze, proto Temperance přijme nabídku cynického lorda Cairea, který je nechvalně známý pro své zvláštní sexuální choutky, že se stane jeho průvodkyní po této čtvrti, kde lord hledá tajuplného vraha své milenky. Za to ji lord Caire má uvést do společnosti londýnské smetánky, kde chce Temperance nalézt nového patrona pro sirotčinec. Dva naprosto odlišní jedinci zjišťují, že toho mají společného víc, než by se na první pohled zdálo. Ctnostná Temperance v sobě skrývá dlouho potlačované touhy a cynický a sobecký lord Caire v sobě naopak dokáže najít city, o nichž si vždy myslel, že jich není schopen. Bude jim to stačit k tomu, aby našli k sobě cestu, zachránili sirotčinec a odhalili bezcitného vraha, který děsí i jinak otrlé lidi z této chudinské čtvrti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445437/hrisne-umysly-cqz-445437.jpg 4.133

Maiden Lane 1.

Vydáno, Baronet

Wicked Intentions, 2010

Kniha Hříšné úmysly

Zomy
31.12.2020

Výborná záležitost. Opět se ukazuje, že i knížky tohoto žánru můžou být dobře napsané, napínavé, zábavné - děj je důkladně promyšlený a úplně mě při čtení napadali všichni další možní hrdinové - a na všechny se těším!
Ta erotická linka je na můj vkus příliš vyhraněná a ačkoliv jsem nikdy nečetla 50 odstínů, tak mi tam určitá podobnost často naskakovala.
Prostředí londýnské chudiny je překvapivě atraktivní. No a hlavně - bohatý aristokratický král Necita, kterému rozmrzne srdce díky prosté ženě, to přece neomrzí! :-)

Kešu1981
21.12.2020

Moc mě to bavilo, vážně strhující! Nešlo se prostě odtrhnout. Vážně skvěle napsaná romantika z temných ulic Londýna!
Hned se vrhnu na další díl a už teď se těším i na další z této série. Jen doufám, že na ně nebudu čekat věčnost :o)

LilianaFalcon
16.11.2020

Mně to vážně bavilo a protože zůstalo spoustu nezodpovězených otázek, doufám, že se dočkáme dalších dílů.

mikika
16.11.2020

Další variace na klasické téma "ubohá žena ze sirotčince versus zlý šlechtic", ale autorka je profík a píše tak čtivě, že jí všechno zbaštíte, jako by šlo o originální motiv.

Sidonka3
28.10.2020

Čtení jsem si docela užívala. Místy skutečně až hypnotické romantické vyprávění s obstojnou dávkou dobrodružství i erotiky. Na někoho bude možná knížka trošku drsnější, protože se jedná o nenáročnou, béčkovější četbu, v níž čtenářky očekávají hlavně samé sladké příhody. Tím jsou ovšem Hříšné úmysly trochu výjimečné, mírně překvapující a to je dobře. Některé pasáže mi bavily méně, některé byly až úsměvné, jiné pasáže až skoro uchvátily. Líbila se mi hlavně první polovina romance.
Spisovatelka zatím v sérii nazvané Maiden Lane napsala neuvěřitelných 14 knih a zjistila jsem, že skoro všechny vedlejší postavy, o kterých se zde zmiňuje, mají také svojí vlastní samostatnou knihu, vlastní příběh, který se dále rozkošatí. Snad budou postupně všechny romány přeloženy i do českého jazyka a snad nás nezklamou. Druhý díl už je nachystaný.
Naivní, ale potěšující pohádka pro ty, co potřebují vypnout.

Mi--LADA
24.10.2020

No sláva, konečně jsem se po delším úmorném pátrání dopracovala k obstojné červené knihovně, kterou jsem přečetla jedním dechem. Oddechová romance mě potěšila z několika důvodů:
- Mezi mužem a ženou je uvěřitelná přitažlivost, emoce postav se na mě uměly přenést
- Spisovatelka nám ženám prostě rozumí, vidí nám do duše a umí napsat sice jednoduchou, nenáročnou, přesto fajn oddechovou jízdu, která vybočuje z obvyklého průměru, má i zábavné dialogy.
- okrajově ukazuje i odvrácenou stránku života než jsou jen večerní róby, plesy a hledání toho pravého. Takže letem světem jsem nahlédla do sirotčince v nejchudší části Londýna v 1.pol. 18.st., procházky večerním městem jsou působivé.
Dvojice, která má na tu dobu "zvláštní sexuální a společensky nepřijatelné potřeby", se pokouší vyšetřit vraždu, takže nechybí napětí, temnější stránka je vyvažovaná tou světlejší.
Dávám palec nahoru. Řadím jí k nejlepším historickým romancím pro ženy, které jsem tento rok četla.
Jsem sice vybíravá romantička, ale téhle autorce dám určitě další šanci.

rampapa
14.10.2020

Kniha se mi moc líbila. Příběh je poněkud netradiční ale je nádherně napsaný.Hlavní postavou Temperance jsem si zamilovala. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Ála1968
08.10.2020

Příběh z chudinské čtvrti Londýna byl celkem hezký,no každopádně mám raději z plesových sálů.Ale kdo má rád napětí-kterého bylo dost-at si knihu určitě přečte.Jen mi to přišlo takové jakoby nedokončené.