Svatební plán

Svatební plán https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436440/bmid_svatebni-plan-WBF-436440.jpg 4 60 24

Opatství Lancroft série

1. díl

Anglie roku 1811 Frederica, nejstarší dcera zemřelého vikomta z Panswicku, sní o báječné sezoně v Londýně. Jenže její otec zanechal rodině hromadu dluhů a tak se její matka ve snaze zachránit alespoň rodinnou usedlost rozhodne vsadit všechno na jedinou kartu. Místo Frederiky má být v Londýně uvedena do společnosti její krásná sestra Penelope a Frederica ji má jen doprovázet coby gardedáma. První pokusy navázat kontakty s vybranou společností ztroskotají. Podaří se Frederice splnit její poslání najít pro svou sestru bohatého ženicha a zachránit tak rodinu i Lancroft Abbey?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Heiratsplan , 2015

TVer
22.08.2023 3 z 5

(SPOILER) kniha byla ok, bylo to také pohodové čtení, co jsem teď chtěla.
Ale Penelope mě vysloveně vytáčela, jak se může 20 letá ženská chovat jako 5leté děcko.. Frederika mi připadala dost arogantní, zejména jelikož jely se sestrou do Londýna s jediným cílem, který by se jim podařilo splnit hned kdyby nebyla blbá. A Pucklechurch byl jak 12letý fakan, která nemá nic lepšího na práci, jen pomlouvat někoho, kdo mu právem vyplísnil za něvychovaného psa.

Ála1968
13.07.2023 4 z 5

Moc pěkná historická romance.Takové milé pohlazení na deštivé odpoledne.Bez padouchů,bez erotiky a přece velmi krásné.

Zelený.úval
29.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Překvapilo mě, že kniha nebyla tak prvoplánová a že to byl hlavně milostný příběh Freddy a ne Penelope. Ale jinak mě kniha moc neoslovila. Penelope mě v knize svým chováním vyloženě štvala.

Aranel15
28.03.2023 1 z 5

Kniha nebyla žádný zázrak. Penelope byla hloupá a Freddy, která na poprvé odmítla nabídku k sňatku dost sebestředná.

Marsí5
10.07.2022

Kniha ve mně nejdříve vyvolávala dojem, že se velmi podobá Bridgertonům, ale nakonec jsem byla mile překvapená a děj se posunul na vyšší úroveň, než jsem od něj očekávala :-)
V půlce příběhu jsem získávala pocit, že je zbytek už předvídatelný, ale spletla jsem se a nakonec se kniha vyšvihla na pěkný, čtivý, lehký nadprůměr :-)

bábuška
28.03.2022 4 z 5

Je začátek 19. století. V anglické společnosti je mnoho rodů, které se pyšní,mnoha tituly, ale rovněž dluhy. Začíná hledání finanční pomoci aby neskončili ve vězení pro dlužníky. Totéž se stalo i v rodině ovdovělé venkovské štěchtičny, obdařené pěti dětmi, která se rozhodla najít pro své dvě nejstarší dcery bohaté ženichy, kreří by jim pomohli,zachránit rodinné sídlo. Jde o celkem humoristický děj knihy, pěkně se příběh četl, opravdová oddychovka.

Barbara182
12.03.2022 3 z 5

Oddychové čtení, u kterého nesmíte moc přemýšlet, pokud si ho nechcete zkazit. Obě sestry (hlavní hrdinky) byly neskutečně naivní na svých dvacet let a víc, zápletka poměrně chatrná a postavy by snesly taky lepší vykreslení. Nicméně kniha je čtivě napsaná, a tak se ocitnete na konci, ani nevíte jak. Zkrátka taková oddychová jednohubka. Souhlasím s přirovnáním ke knize Panství Edenbrooke.

uminaa
28.02.2022 3 z 5

Už pri anotácii som vedela, ako bude dej postupovať a behom prvých pár kapitol som to vedela na "betón", ale kniha je tak milo a rozkošne napísaná, že som ju chcela prečítať až do samého konca. Taká malá jednohubka :)

Kudík
06.12.2021 4 z 5

Kniha, kterou máte za chvilku přečtenou s tím, že se zde moc napětí a zvratů nekoná, ale většina postav je sympatických, až na sem tam nějakého dandyho a strýce. Postavy Penelope a nejstarší Frederiky mi přišly na počátku přesně opačného ražení, než v závěru. Nad naivitou Penelope jsem musela i vrtět hlavou. Bavila jsem se u hraběnky a hraběte z Derryhillu. Každopádně tento díl se měl více věnovat příběhu Frederiky, protože další díly jsou o jejích mladších sourozencích. Vyjdou-li, ráda se do Lancroftu vrátím.

Janík511
19.09.2021 3 z 5

Nic moc, celou dobu jsem se nudila.

vikimi
20.08.2021 2 z 5

Zápletka velmi dobře promyšlená, ale kniha se mi nedobře četla. Jsem zvyklá na styl Quinn, Jeffries, tohle bylo slabší, ale zase velké plus bylo, že zde konečně nejsou žádné postelové scény.

Liduka
16.05.2021 5 z 5

Popravdě jsem se dlouhou dobu zdráhala si knihu přečíst a byla to velká chyba. SPOILER: Kniha mě poté, co se Fredericka seznámila nic netušíce s Anthonym, už nedokázala pustit a já hltala jednu stránku za druhou a musím říct, že to byla opravdu skvělá kniha, která předčila mé očekávání a zařadila se do top 5 mých nejoblíbenějších historických romancí. Už se moc těším na další díl.

Zomy
02.05.2021 3 z 5

Velmi příjemné čtení, které je silně inspirované Pýchou a předsudkem. Je to dobře napsané - čtivé, svěží, laskavé a úsměvné.
Knížce bych správně měla dát 4 hvězdy, ale snižuju na 3, protože má podle mě 2 chyby:

1. Ačkoliv je to romantický příběh, tak samotná dvojice tu má jen minimální prostor. Chybí mi tu jejich interakce, rozhovory, jiskření, vyvíjení vztahu. Lásky je tu vlastně pomálu a ještě velmi platonicky - vůbec se nemusíme bát dát knížku číst dospívající dívce.

2. Vydalo to nakladatelství Ikar a jeho vydávání sérií mi dost často připadá spíše jako výstřel do tmy. Vždycky něco začne a pak toho v půlce nechá (jako např. skvělé knížky od Christi Caldwell, Sarah MacLean nebo Janny MacGregor). Takže mám vážné obavy, jestli se dalších dílů od Sophie Farago vůbec dočkáme...

alnahu
05.01.2021 4 z 5

Docela čtivá nová série z Anglie odehrávající se v roce1811.Po delší době jsem sáhla po romantice a příběh Frederici ,která hledá pro svou sestru ženicha a přitom i ona propadne kouzlu lásky.

alzbeta4340
21.12.2020 3 z 5

Svatební plán je historická romance nepříliš překvapivá - ovšem je dobře napsaná a občas zableskne i jiskřička humoru, a to mě vždy potěší. Knížku beru jako úvod nové série, který nás navnadí i na čtení dalších dílů. 3,5 hvězdičky

Jamalu
11.12.2020 5 z 5

Správná oddechovka u které člověk nemusí moc přemýšlet a lehce plyne.

LilianaFalcon
14.11.2020 3 z 5

Začátek mi přišel trochu zavádějící, Frederika na mě působila jako ta méně vyspělá. Jen co se ocitly v Londýně, tak to bylo naopak. Od poloviny mě knížka vyloženě začala bavit.
Nebýt toho prvního dojmu, tak knihu asi hodnotím lépe.

Leonor
09.11.2020 4 z 5

Hezká, milá, nenáročná. Občasná chybná oslovení, což lze vzhledem k jejich složitosti pochopit. A musím ocenit velmi zdařilý překlad.

Skalara
12.10.2020 4 z 5

Pýcha a předsudek se tomu nemůže rovnat ale přesto jsem to přečetla jedním dechem.

modranka
04.10.2020 5 z 5

V roku 2020 píše autorka uz 6-tu časť série. Dúfam, že vydavateľ bude mať dosť trpezlivosti vydať všetky časti. Je to zaujimava séria, lebo osudy súrodencov sa odvíjajú na pozadí skutočných dejín a politických udalosti.
Text je písaný zaujímavo a preklad je skvelý!

Anglie 19. století romance historické romance regentská Anglie

Autorovy knížky