allyce allyce komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Stalo se? Nestalo? Věřím? Nevěřím? Kniha je napsána velmi čtivě, ale můj mozek neměl čas si ani na chvíli odpočinout, stále rozebíral, koumal, pitval, vyhodnocoval..... téměř zavařený to nakonec vzdal a nechává, ať si jiní lámou hlavu.

02.06.2019 4 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Pan Dán psát prostě umí. Sice se v knize toho moc neděje, ovšem dialogy jsou parádní a atmosféra dokonale vystižena.

11.03.2019 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Parádní zážitek, určitě jednou v čase přečtu znovu.

27.02.2019 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Mé první setkání s autorem a po přečtení knihy vím, že mě polapil do svých sítí a jsem ztracena. Už se těším na další pekelnou jízdu.

08.03.2018 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Půl knihy jsem si říkala, ať už se konečně něco děje.... Chování hlavní hrdinky mě spíše rozčilovalo, než aby mi jí bylo líto. Pak vyšlo téměř vše najevo a začalo to být zajímavé. No a závěr byl překvapivý, není všechno tak, jak se to jeví. Rozhodně to není napínavý thriller, ale spíš zajímavý vzorek chování jedinců v určité situaci.

13.06.2017 3 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Šest set stran o ničem, vlastně o něčem být musí, takže: miluji tě, nemiluji tě, miluje mě, nemiluje mě, miluje mě, nemiluje mě, miluje mě!!!

08.05.2016 1 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jelikož jsem přečetla všechny knihy autora a k Netopýrovi jsem se dostala nakonec, jsem schovívavá, protože vím, že pan Nesbo píše skvěle. Netopýr sám o sobě mě chvílemi nudil tak, že jsem měla chuť knihu odložit. Pár světlých momentů a jinak nic.

11.02.2020 2 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Čtvrtou hvězdu dávám za závěr knihy a první tři za vše ostatní.

12.08.2019 4 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Mně se kniha líbila, jsem z ní unešena a je mi zcela fuk, co je dle skutečných událostí, a co je jen fikce. Jako celkek je kniha báječná, zavedla mě na spostu míst, která nikdy neuvidím, představila mi kulturu, která je zcela odlišná naší a ne zcela jí rozumím, obohatila mě o spoustu vědomostí a donutila mě zamýšlet se společně s autorem nad mnoha otázkami lidského bytí. Lin mě dokonale provedl cizokrajným světem, někdy lehkou procházkou, jindy náročným výšlapem, prožila jsem spalující žár slunce i nevlídnost ledové zimy, brečela jsem, smála jsem se....

12.06.2019 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Obě knihy, Do tmy i Ke dnu, hodnotím vysoko, protože obě mě vtáhly do své ponurosti stejnou silou. Ke dnu - zmar a beznaděj, listopadový, mlhavý a ponurý čas promítnutý do lidských duší.

28.11.2018 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Prvních pár stránek bylo hodně nudných, ale doporučuji všem vydržet. Ve chvíli, kdy na scénu nastoupí stará paní Winterová a začne vyprávět příběh, kniha vás v té chvíli pohltí a zvědavost vám nedá knihu nadlouho odložit.

24.04.2018 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Sláva, konečně detektivka, ve které mě "genialita" vyšetřovatele nerušila, ale naopak jsem mu ji s radostí věřila. Aby taky ne, vždyť měl jen o něco nižšší IQ než da Vinci a ten měl 220 :-) Polámané panenky překvapily, kniha byla úžasně čtivá, chytrý Winter sympaťák, téma lobotomie děsivé, ale zajímavé. Navíc byla kniha prodchnuta špetkou nenásilných humorných dialogů. Doporučuji!!!!!!!!!!!!!

09.04.2018 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Celkem příjemné oddychové čtení, kniha, která za chvíli z hlavy vyšumí...

14.03.2018 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Pro mne tato kniha byla hluboký zážitek, který jen tak nevyšumí. Kniha není oddychové čtení, byť je psána velmi čtivě, je to nápor na naše emoce všeho druhu. Kdo je empatický a dokáže se nechat vtáhnout do mozku a srdcí všech postav, bude po přečtení téměř "vyždímán". Smutné, ale dokonalé. Doporučuji!!!

17.12.2017 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Doporučuji a zároveň pochybuji, že si ještě někdy nechám vzít krev :)

26.09.2017 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Nehodnotila bych tuto knihu jako oddechové čtení. Naopak, je to čtení depresivní a alarmující. Byť jsem o generaci starší než Marta, neodsuzovala jsem ji, že je sobecká a sebestředná. Je velmi málo mladých zamilovaných, kteří dokáží docenit "dobře míněné rady" svých rodičů. Každý si na to musí přijít sám. No a Marta je ukázkový případ. Její pozdější chování je jen důsledek neschopnosti řešit problém v jeho začátku a velmi malé odolnosti vůči stresu. Ve chvíli, kdy nebyla schopna vstát z postele, to už nebylo její rozhodnutí...

POZOR SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!
Úplně nejvíc mě dostal ten konec. Nebyl otevřený, byl bezvýchodný. Bylo zcela zřejmé co se děje, a kam Marta opět padá.

26.09.2017 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Souhlasím se všemi oslavnými komentáři níže. Naprosto dokonalá kniha! Dávám plný počet hvězd a nezabrání mně v tom ani snad sto gramatických hrubých chyb, nebo výraz faktura místo fakulta :)))

30.06.2017 5 z 5

Až tohle skončí Až tohle skončí Clare Mackintosh

Smutné čtení o tragické skutečnosti, která je to nejhorší, co může rodiče potkat.

11.02.2020 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Pro mě zatím nejslabší počin autora

11.02.2020 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Jsem unešena a již dnes vím, že si knihu jistě jednou přečtu znovu. Tak nádherně popsané pocity, projevy, chování, myšlení, žití, nežití, závislost, láska, zmar, naděje všech hlavních postav, až dech přechází. Paní Třeštíková píše srdcem, její věty jsou dokonalé, uvěřila jsem jí každé slovo. Vynikající psychologický román.

22.07.2019 5 z 5