Alix Alix komentáře u knih

Meč a píseň Meč a píseň Václav Cibula

Jako dítěti se mi to líbilo, jako dospělá už to samozřejmě vidím trošku jinak, ale podle mne kniha splňuje, co má. Pro děti tak akorát.

10.12.2020 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Je to opravdu jednohubka a mrzí mne, že než jsem si ke kterékoliv postavě mohla vytvořit vztah, kniha skončila. Je to sice něco jiného, než co od SK čekáme, ale je to milé a takové ... něžné. Pravda ovšem je, že když Scott začal "hubnout", naprosto jsem neměla představu, jak by to mohlo skončit a pořád se mi do toho pletla kniha "Zhubni!", která je ovšem, mimo hubnutí, o něčem úplně jiném.

16.10.2019 3 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Tahle kniha je trošku jiná, než jsem byla zvyklá. Není tak temná, ale stejně, jako v každém románě E. M. Remarque, se tady potkáváme s lidmi, kteří se snaží dát svůj život do pořádku, najít si místo v životě a prostě ... žít.

01.02.2018

Buch! Buch! Terry Pratchett

Samuel Elánius, velitel Hlídky, řeší nejen své osobní problémy, týkající se určité hodiny, kdy prostě MUSÍ číst malému Samíkovi jeho oblíbenou knížku, ale řeší také lidskou hloupost, závist a nenávist. K těmto třem zajímavým hnutím mysli totiž stačí lidi jen trošku popostrčit. Neověřená zpráva, zaručená informace, důraz na vlastní identitu, protože ta jiná identita je špatná... A hlavně, pokud se nějaká informace často opakuje, stává se pravdivou.
Četla jsem tuto knihu znovu včera a ohromilo mne, jak dobře nás pan PT znal.

26.01.2018 4 z 5

Hitler a Stalin : paralelní životopisy Hitler a Stalin : paralelní životopisy Alan Bullock

Musím dát pět hvězd, protože kniha byla napsána velice pečlivě a se smyslem pro detail i historické skutečnosti. Nikdy by mne nenapadlo takto porovnávat tyto dva lidi nebo co vlastně byli. Byla to lidská monstra, ale oba měli jiné pohnutky pro to, co dělali. Hitler měl svou ideu, za kterou šel a zřejmě to myslel vážně. Stalin chtěl mít nekontrolovanou moc a neměl žádnou ideu. Aspoň já si nemyslím, že nějakou měl. Hitler chtěl zlikvidovat "nečisté" a podřadné rasy, Stalin vraždil vlastní národ a neměl s tím vůbec žádný problém. Nic není bílé nebo černé. Tím spíš mne děsí, že se dnes objevuje spousta neonacistických skupin, které Hitlera vykopávají z hrobu a že v Rusku se Stalin dostává vysoko na žebříčku popularity. Myslím, že toho bychom se měli bát.....

01.08.2017 5 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Knihu jsem v dětství milovala a jen díky ní jsem zjistila, že vůbec existuje poušť Llano Estacado, pamatuji si, co jsou to Eliášovy plamínky a taťka mne musel poučit, kdo je to Yankee. A taky jsem si zapamatovala má první anglická slovíčka.

06.05.2012

Tři mušketýři 2. díl Tři mušketýři 2. díl Alexandre Dumas, st.

V dětství jsem byla Mušketýry úplně posedlá a četla je pořád znovu a znovu, úplně jako blázen. I dnes se jich nezříkám, Dumas byl mistrem slova a historii dokázal podat naprosto fantastickým způsobem.

20.11.2011 4 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Dojemný příběh osamělého vojáka, který našel nový smysl života tam, kde by to nikdy nečekal. Filmové zpracování knížce v žádném případě nedělá ostudu.

15.10.2011 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Která kingovka je nejlepší si netroufám rozhodnout. A tato se mi líbí. Ano, je dlouhá, jsou tam rozvláčné popisy, občas se nic moc neděje, pak se zase toho děje moc najednou, ale i tak se mi kniha líbí. Mám ráda Kingovy popisy, ať už situací, nebo myšlenkových pochodů jeho postav. Protože jsou bravurní a mám pocit, že bez nich by to už nebyl ten pravý King.

05.02.2011 4 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

V tom správném věku jsem to prožívala tím správným způsobem.

30.11.-0001 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kdo má rád češtinu, zažije při čtení pravé hody!

30.11.-0001 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Ať už byl Schindler, jaký byl, zachránil kolem tisíce lidských životů a tady není třeba žádný komentář.

30.11.-0001 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Geniální kniha, jak expedice ze Země začaly objevovat Mars a po počátečních neúspěších se jim podařilo planetu skoro dokonale zničit. V ničení civilizací máme praxi.

30.11.-0001 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Je to fakt jednohubka a ilustrace jsou opravdu krásné. Připadá mi, že si tady SK tak trochu odpočíval, protože jeho styl to úplně není. Nejsou tady popisy čehokoli, ani charakteristika postav, snad jen u kluka na vozíčku se trošku rozepsal. Ale i tak je to hezké a dobře se to četlo.

26.12.2023 4 z 5

Ivan Ivanovič Ivan Ivanovič Antonina Dmitrijevna Kopťajeva

Kniha je sice napsaná v roce 1952, takže některé pasáže jsou samozřejmě poplatné době, knize to ale na kouzlu neubírá. Příroda i lidské charaktery jsou popsány velice poutavě, lidské osudy jsou zajímavé a opravdu nelituji, že jsem tuto knihu četla, což platí i o dvou dalších dílech.

28.06.2021 4 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Sice se mi to, svým způsobem, líbilo, ale pravý King to není. A je to sakra znát! Nemyslím si, že je to zaměřeno na menší čtenáře, nemyslím si, že by dokázali pochopit, co vlastně skřínka obnáší.
Tak mne ale napadlo, jestli si to vůbec uvědomujeme my, dospělí?

27.03.2019 3 z 5

Školní pravidla českého pravopisu Školní pravidla českého pravopisu Marie Sochrová

Co k tomu říct.....

Přečtěte si to.....

24.01.2015 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Jsem sice už celkem ostřílený kingomol, ale u této knihy se mi poprvé v životě stalo, že jsem ji musela na pár dní odložit a vzít si něco lehkého na čtení. To, že jsem měla noční můry, nic nebylo. Já jsem se tak děsila, co přijde, že jsem ji prostě odložit musela, abych si odpočinula a vzpamatovala se. Komentovat nebudu, není třeba, všechno už tady napsali čtenáři přede mnou.

13.05.2013 5 z 5

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Obdivuji pana Dänikena, protože nalézá věci, které by neměly existovat a dává otázky, na které často není odpověď. Viktor Farkas, který se zabývá nevysvětlitelnými fenomény, o něm napsal něco ve smyslu, že když pan Däniken dává otázky, vědci skřípou zuby a převádějí hovor jinam. Což je, podle mne, velká poklona právě panu Dänikenovi.

31.01.2012

Vane vítr z hor Vane vítr z hor Trygve Gulbranssen

Děj je, stejně jako v prvním dílu, naprosto úchvatný a směle můžu říct, že se mnou málokterá sága zamávala tak, jako tato.

20.11.2011 5 z 5