Hitler a Stalin : paralelní životopisy

Chronologicky řazené, souběžně se odvíjející politické životopisy obou diktátorů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32405/hitler-a-stalin-paralelni-zivotopisy-32405.jpg 4.440

Hitler and Stalin - parallel lives (1993)

Literatura světová, Literatura faktu, Historie
Vydáno:, Levné knihy

Safinka

Knihu jsem četla v jiném vydání, cca 10let zpět a líbila se mi

DuchDoby
16.12.2018

Přiznám se. jsem jakýmsi způsobem fascinován diktátory. Ne, nejsem fašista a už vůbec ne Stalinista, což je v podstatě rudý fašista. Fascinuje mě spíš jedna věc. Jak je možné, že zmanipulovali tak obrovské masy slidí?? Jak je možné, že to vedlo k tolika mrtvolám na odou březích a dav za nimi šel?
Velice precizně napsaný životopis dvou diktátorů. Je to životopis magorů, kteří změnili lidstvo v danou dobu a pak snad až na věky.

Lili429
03.11.2017

Prosím Vás nevíte kde bych koupila tuhle knížku??

Crimble
16.08.2017

Žádnou jinou knihu jsem asi nečetl tak dlouhou dobu. Ale stálo to za to. Originální pojetí historie, většinou velmi čtivé, dobře analyzované paralely i odlišnosti životů těchto zrůd. Zároveň se mimoděk můžete dovzdělat i v základních vědomostech o druhé světové válce a poválečné politice.

Alix
01.08.2017

Musím dát pět hvězd, protože kniha byla napsána velice pečlivě a se smyslem pro detail i historické skutečnosti. Nikdy by mne nenapadlo takto porovnávat tyto dva lidi nebo co vlastně byli. Byla to lidská monstra, ale oba měli jiné pohnutky pro to, co dělali. Hitler měl svou ideu, za kterou šel a zřejmě to myslel vážně. Stalin chtěl mít nekontrolovanou moc a neměl žádnou ideu. Aspoň já si nemyslím, že nějakou měl. Hitler chtěl zlikvidovat "nečisté" a podřadné rasy, Stalin vraždil vlastní národ a neměl s tím vůbec žádný problém. Nic není bílé nebo černé. Tím spíš mne děsí, že se dnes objevuje spousta neonacistických skupin, které Hitlera vykopávají z hrobu a že v Rusku se Stalin dostává vysoko na žebříčku popularity. Myslím, že toho bychom se měli bát.....

jirickovazuzka
26.05.2017

Děsila mě ta podobnost a kdo byl vlastně větší zločinec?

Pavelpi
14.04.2014

Moc pěkně a kvalitně udělaný dokument.Ty paralelní životopisy jsou velmi dobrý nápad.Pokud by každý životopis běžel samostatně,nebylo by to ono.