Alisce Alisce komentáře u knih

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Ta obálka vůbec nevystihuje knihu. Asi nejhorší obálka ke knize, co jsem viděla. Dělá z ní průměrný románek, ale to tato kniha není. Musím, ale přiznat, že se mi asi podruhé za život líbil více film než kniha. Příběh je krásný, ale filmové zpracování je pro mě prostě více dojemné.

12.08.2014 4 z 5

Po přečtení knihy My děti ze stanice ZOO jsem občas pátrala po tom, jak se daří Christiane teď. Jsem ráda, že Christiane našla sílu rozpovídala se o svém životě po tolika letech a objasnila informace, které média podávala jak se jim to hodí. Kniha se skvěle čte, líbily se mi tam i ty fotky.

Christiane obdivuji už od první knihy a můj obdiv má stále. Vypadá na svůj věk dobře, ale to, co prožila, je vidět.

18.07.2014 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Konečně jsem našla knihu, kterou bych hned zařadila do povinné četby všech školáků. Problém je v tom, že hodně lidí nechce uvěřit, nebo knihu vůbec nepochopí. Ono zase tak nejde o celou tu knihu, ale hlavně o ty myšlenky v ní. Kniha se mi četla skvěle, uchvátila mě a troufám si tvrdit, že mi toho dost dala.

21.06.2014 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Bylo to krásné, veselé a hlavně dojemné. Knihu jsem četla ve škole tajně pod lavicí, ale konec naštěstí v pohodlí domova. Smích se v hodině dá ještě okecat, ale nevím, jak bych vysvětlovala, proč brečím uprostřed hodiny. Taková kniha byla. Chvilku jsem vybuchovala smíchy a další chvilku jsem přes slzy neviděla další řádky. Souhlasím s komentáři : Morsie, Neri, binysek

20.06.2014 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Nejdříve jsem viděla film a to byla veliká chyba. Ze začátku jsem se moc nemohla začíst, protože jsem si pořád nadávala, že čučím prvně na film a pak až čtu knihu. :-D Konec pro mě nebyl překvapivý, protože jsem prostě věděla jak to dopadne, ale i tak pro mě kniha byla krásná a lepší než film. Posledních přibližně 300 stránek jsem přečetla za dva dny i když jsem neměla zrovna přebytek času.

Dex a Em, Em a Dex! :-)

29.05.2014 5 z 5

Jack Russell teriér Jack Russell teriér Esther Verhoef Verhallen

Pohodová kniha pro čtenáře, kteří přemýšlejí o plamenu JRT či jen chtějí nastudovat nějaké čtivo o pejscích. Pěkně napsané, krásné fotky.

21.05.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem přečetla před pár dny, ale slíbila jsem sama sobě, že si nejdřív pořádně komentář rozmyslím. A co jsem vymyslela? Vlastně nic. Je to zvláštní kniha. Je to výjimečná kniha. Bylo to krásné, smutné a veselé zároveň. Ze začátku to vypadalo na blbý román, ale ono to bylo úplně jiné. Zatím jsem nenašla komentář, který by vystihl můj názor na knihu, ale já sama nejsem schopná u této knížky dát něco souvislého dohromady. Sice jsem zvědavá na filmové zpracování, ale myslím, že film ztratí to kouzlo, které má kniha.

17.05.2014 5 z 5

Memento Memento Radek John

Už jsem pár knížek se zaměřením na drogovou závislost četla, a proto ve mě tato kniha nevyvolala nějak velké zděšení. Dobře se čte, není to nějaké dlouhé.

10.05.2014 4 z 5

Láska na in-linech Láska na in-linech Jana Kotrčová

Průměrný román, který se mi dostal do ruky náhodou. Už mám za sebou dost takových románů, a proto z toho nejsem nějak odvázaná. Nic nového, ale zase žádný velký průšvih to taky nebyl. Jednou přečíst stačí.

26.04.2014 3 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Prvních pár stránek jsem si nemohla zvyknout na styl psaní ( e-maily, dopisy), ale nakonec jsem se během pár dnů knihou lehce prokousala. Je to krásný, výjimečný příběh, ale ten konec mě bohužel zklamal. SPOILER!!! Můžete si říkat, že jsem nějaká náročná, ale mě prostě mrzelo, že se Rosie dala s Alexem dohromady až za takovou dobu. Ve filmu není moc poznat kolik jim na konci příběhu je let, ale v knize to je jasné, že jim trvalo dlouho, že se dali dohromady. Sice se říká lepší pozdě než nikdy, ale mohli spolu žít už pěkných pár let. Pro nás čtenáře je to alespoň takové varování. :-)

20.04.2014 5 z 5

Sestry vzpomínají Sestry vzpomínají Marie Rozsypalová

Příjemné seznámení s povoláním zdravotní sestry. Jelikož studuji prvním rokem SZŠ, byla pro mě tato kniha tak trochu vyhlídka do budoucnosti. Dobře je zde popsán vývoj ošetřovatelství, ale také rozdíl mezi studiem na zdravotnické škole třeba před padesáti let a teď.

20.04.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Náhodou jsem se dostala do kina na film Zlodějka knih. Za pár dnů jsem si koupila knížku a jsem jsem z ní stejně nadšená jako z filmu.Na konci filmu jsem jen tak tak zadržovala slzy u knihy to nešlo. Určitě se ke knize zase brzy vrátím.Už teď mi chybí úžasný táta Hans, blonďatý Rudy, Žid ve sklepě Max, nadávající máma Rosa a samozřejmě i Liesel Memingerové/Zlodějka knih/Saumensch.

Jsem šťastná, že jsem si ten příběh mohla přečíst, vidět ho. Ta kniha je tak lidská! Člověk by nevěřil, že i tak smutná doba může být inspirací k tak překrásnému příběhu.

16.04.2014 5 z 5

Andělské rady pro šťastný život Andělské rady pro šťastný život Doreen Virtue

Milá kniha s krásným zaměřením. O andělech jsem ještě nečetla, toto byla moje první kniha zaměřená na tato stvoření, snažím se jim porozumět a tato kniha dost věcí vysvětluje.

11.04.2014 4 z 5

Autorce patří velký obdiv za to, jak skvělé dílo vytvořila. Vše je promyšlené, propracované do detailů. Nevím, co víc dodat. Možná jen EXPECTO PATRONUM!

08.04.2014 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Asi někdy uprostřed knihy jsem zaváhala, jestli je všechno v knize pravdivé..Proč? Protože to lidi prostě dělají. Nevěří takovým věcem. Po přečtení této knihy nad tím tak nepřemýšlím. Proč by se to vlastně všechno nemohlo splnit, když tomu budeme věřit?

17.03.2014 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Nelze v pár větách popsat velikost knihy Harry Potter mezi těmi ostatními. Harry Potter je prostě dokonalé dílo. Je to napínavé, veselé i smutné, navíc to baví děti i dospělé.

17.03.2014 5 z 5

Hlas pro němou tvář Hlas pro němou tvář Petr Vačkář

Další úlovek na burze knih za 5 Kč a jsem nadšená. Tolik moudra v jedné knize. Nádherné výroky! Doporučuji.

09.03.2014 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Tak pěkné zakončení série jsem nečekala. Bylo nádherné to ohlédnutí za celou sérií - návrat hrdinů. Určitě se jednou k sérii zase vrátím, protože je to srdeční záležitost. Alespoň chvilku uteču do tak krásného světa.

04.03.2014 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Poslední díl se mi líbil asi nejvíce. U druhého jsem nevěděla, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. U tohoto dílu jsem si jistá, že čtyři. V ČR knížka moc úspěch neměla, ale pro mě je to zatím nejvíce čtivá kniha. Sice se opakuji, ale nevím proč čtete všechny tři díly, když se už u prvního strašně nudíte a přemlouváte se k dalšímu čtení. To mi přijde trochu divný. Hodně lidí si nechce přiznat, že kniha se jim líbila, ale pokud sedíte u knihy a nemůžete se od ní odtrhnout nebude to asi tím, že vás kniha nebaví. ;) Na konci série mi bylo dokonce líto, že to všechno už končí. Jojo, Christian prostě umí zapůsobit.

24.02.2014 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Nejdříve jsem viděla film My Fair Lady a ten byl naprosto skvělý. Dnes jsem se pustila do knihy Pygmalión kvůli povinné četbě k maturitě a byla jsem nadšená z toho, že kniha je skoro stejná jako film My Fair Lady. Nevěděla jsem totiž o čem Pygmalión je. Film se mi líbil asi o trochu víc díky Audrey a jejímu ,,The rain in Spain stays mainly in the plain" . Audrey je prostě nezapomenutelná. :-)

19.02.2014 5 z 5