Alíša236 Alíša236 komentáře u knih

Stříbrný dědeček Stříbrný dědeček Tomáš Oulík

Tohle jsme doma nedali. Je to absurdní literatura a možná se u ní bude bavit dospělý, který má tento žánr rád. Moje děti to nejdříve vůbec nechápaly a ptaly se a pak to vzdaly a už se jen nudily. Pro nás to tedy nebylo.

28.02.2021 2 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Velice dobrá kniha, ale ve srovnání s Klubem nenapravitelných optimistů pokulhává. Autor píše hodně reportážním stylem, což mi vyhovuje, pohužel to ale selhává ve chvílích kdy jde o milostnou linku, která není příliš uvěřitelná. Zde především ta linka s dcerou. Nejde o faktickou uvěřitelnost (historický kontex je mi znám) ale o uvěřitelnost chemickou - prostě jsem jim ty city nevěřila, nebyly napsané k uvěření. Skvělá byla první část knihy a především ta z Alžíru, možná i proto, že knih pojednávající o době a místě z druhé části knihy jsem četla již dost a lepších, ale ta první část byla pro mě neokoukaná a zajímavá.

27.02.2021 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Uf....Mám dojem, že nezvládnu více než jednu válečnou knihu ročně, je to silné čtení... ale tahle kniha tedy stála za to. Velice poutavě napsaná, její hrdinové nejsou tradiční, je možné je chápat a ztotožnit se. Také je za mě plus, že se autorka v brutalitě a tragédiích nevyžívá, jako mnoho jiných a že se jednoznačně nepřiklání k žádné straně.... a ano, válkou nejvíce trpí lidé, všichni lidé.

20.02.2021 4 z 5

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

V zásadě je to moc pěkná kniha. Dlouho trvá, než se člověk začte, pak příběh za to stojí, některé části jsou úplně magické, ale přesto to není ono. Ve srovnání s knihou Vango či s Tobiášem stojí o několik příček níže.

19.02.2021 3 z 5

Nela a růžová velryba Nela a růžová velryba Mária Lazárová

Báječná kniha, přesně se trefila do naší noty, bavila kluka (5,5) i holku (7,5) a mě také. Velice milé, zároveň se děti něco dozvědí ale opravdu nenásilně a o legraci také není nouze. Opravdu moc doporučuji.

19.02.2021 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Předem se omlouvám všem milovníkům, ale dle mého to byla děsná blbost. Spoustu nelogičností, zkratkovitosti, nepravděpodobného chování většiny postav a že by mě spisovatelka dokázala vtáhnout do děje abych nadšeně četla a byla zvědavá co se stane dál, to také ne. Moc ráda si občas u YA odpočinu, ale tohle opravdu ne. Ve srovnání s knihami Kerstin Gier nebo Sarah J. Maas je tato hluboce pod průměrem.

15.02.2021 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

S touto knihou jsem se nepotkala ač se nepovažuji za náročného čtenáře. Tolik klišé, tolik zbytečných slov, jednotlivé části, které jsou za sebou zařazeny, ale nějak nedrží dobře při sobě... Obecná předvídatelnost nevadí, ta je v tomto žánru jasná, ale tady se dalo předvídat úplně úplně vše o úplně všech postavách... a to už je trochu moc.

05.02.2021 3 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Autorka píše čtivě a s knihou jsem byla rychle hotová, ale že by mi to něco dalo? Vůbec nic... Bohužel, toto ne pro mě.

02.02.2021 3 z 5

Strach za oponou Strach za oponou Vilém Křížek

Četla jsem prvního Křížka, který mě nebavil a druhého jsem si ani přečíst nechtěla. Kvůli aktuálnímu nedostatku jiného čtiva jsem po něm sáhla a byla velmi příjemně překvapena. Pro mě o hodně lepší než první díl. Sattler mě nebaví. Detektivní zápletka jako taková také ne, ale tady ji chápu spíše jako doplněk k nádherně popsanému prostředí divadla, doby, stavu komediantů - toto a veškeré historické perličky mě na čtení bavilo opravdu mnoho.

30.01.2021 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Velice překvapivá kniha, toto jsem od ní nečekala, tolik vrstev, jsem moc ráda, že jsem se nenechala odradit obálkou a anotací, kniha je jiná a mnohem mnohem lepší.

30.01.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Ano, je to sladkobolné, ale na druhou stranu, proč ne. Když se člověk celou druhou půlku knihy uculuje, tak za to čtení prostě stojí. A za scénu ve skříni by to snad chtělo hvězdičku navíc :)

27.01.2021 4 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Jsem velmi překvapená, jak vysoké má tato kniha hodnocení. Pro mě je to velice průměrná detektivka. Snad jen prostředí mě bavilo... a doslov.

24.01.2021 3 z 5

Poslední stupeň důvěrnosti Poslední stupeň důvěrnosti Ivan Klíma

Skvělá kniha, takto dle mého vypadá hodnotná literatura. Přijde mi, že současní autoři buď "jen vypráví" bez hlubšího propracování nebo se naopak snaží o hlubokou psychologii a člověk pak už vůbec neví na čem je. Tato Klímova kniha je jiná, zajímavá, propracovaná, vrstevnatá a opravdu se při čtení člověk zastavuje, přemýšlí... Na mém osobním žebříčku rozhodně výš, než Soudce z milosti.

22.01.2021 5 z 5

Auto z pralesa Auto z pralesa Daisy Mrázková

To je taková nádhera. Ten výběr slov, jejich poskládání, žádné slovo není zbytečně, žádné nepřebývá a poselství úžasné, opravdové. Četla jsem dětem naprosto uchvácena a dětem se tedy také velmi líbilo.

22.01.2021 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Ach, mě to tak baví, si jednou za čas odpočinout u knížek tohoto typu a tato je opravdu milá

10.01.2021 5 z 5

Tajemství dědečkova deníku Tajemství dědečkova deníku Martina Boučková

Tahle byla dobrá. Především velice oceňuji její vtip. Zjistila jsem, že opravdu vtipných knih je velmi pomálu a v dětských knížkách snad ještě méně. Když už, tak jsou většinou obhroublé, nebo ve stylu Laurela a Hardyho, zde byly vtipy opravdu vtipné, někdy i poučné a hlavně pobavily děti i mě. Tedy doporučuji.

09.01.2021 5 z 5

Ve svitu plynových lamp Ve svitu plynových lamp Steven Price

uf, teda, dala mi zabrat....jsem rychlo čtenář, ale tato kniha se rychle číst nedala. Dle mého autor neumí vytvořit napětí a zcela vtáhnout do děje a když už se mu to podaří, čtení začne bavit a příběh vás v táhne, tak najednou hopne o desítky let dopředu, nebo dozadu .... někdo toto skákání umí a drží napětí stále, ba naopak napětí to zvyšuje...tady to tak není. Celkové finále také velmi slabé.... člověk pořád čeká, co se stane, až se to stane a ono nic...prošumí to a nic. Plus ten problém s těmi uvozovkami, nechápu proč tam nejsou a zvykala jsem si na to dobře dvě stě stran. Oceňuji navození atmosféry doby, ale to je příliš málo.

07.01.2021 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha mi byla moc vychvalovaná, tak jsem čekala více. První polovina byla zdlouhavá, jednoduchá, příliš jasná a předvídatelná. V druhé polovině se konečně začalo něco dít a čtení mě více bavilo. Dám tedy šanci druhému dílu. Toto za mě 3,5 hvězdičky.

11.12.2020 4 z 5

Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda David Michie

Autora mám ráda, ale tahle kniha mi dala opravdu zabrat. Četla jsem ji po kouskách mezi jinými knihami velmi dlouho. Občas jsem si připadala, že čtu disertaci a žák chce "nahnat" co nejvíce stránek. Stále stejných důkazů bylo moc, byly si hodně podobné udržet pozornost bylo těžší a těžší. Skvělé byly praktické příklady, postupy a příhody. Ale raději doporučuji jiné knihy stejného autora.

05.12.2020 3 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Tentokráte to bylo dost špatné. Začátek se rozjížděl velice slibně, ale pak to bylo horší a horší, nejhorší byl prostředek knihy kde se vůbec nic nedělo. Celé to bylo natahované a člověk už jen čekal, kdy bude konečně konec, který byl také takový nijaký jako celá kniha.

31.10.2020 3 z 5