Alíša236 Alíša236 komentáře u knih

Pokání Pokání Ian McEwan

Brilantní kniha, můj druhý McEwan a stejně skvělý jako první. Naprosto skvělé věty, jazyk, myšlenky, propracovaná psychologie. Za knihou je vidět obrovská autorova práce, ale tím nechci říct, že se čte kniha těžkopádně, naopak.
Mimochodem, viděla jsem i film a četla jsem tady, že je skvělý a věrně zobrazující knihu - ano skvělý je a režisér zfilmoval to co z knihy zfilmovat šlo, ale ta kniha jako taková je nezfilmovatelná, to prostě nejde. Všechny ty myšlenkové pochody, úvahy atd. Tahle kniha se prostě musí přečíst, protože nejde jen o příběh, ale o to jak je sepsán!

11.10.2017 5 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Knížka se mi moc líbila, nápad je skvělý i když děj předvidatelný. Jen během čtení mi pořád naskakovalo, že je to kniha určená dětem. Nějak jako dospělý, který už přečetl hodně historických románů a z dějepisu pojem o historii lidstva trochu má hodnotím určité pasáže a situace jako příliš prvoplánové a zjednodušené. Ale právě pro děti mi tato forma přijde skvělá a až dorostou děti mé, určitě jim knihu doporučím. (Mimochodem, velmi mě bavilo, že i když je v knize dosti klišé, tak tam občas zazáří nějaké moudro, které klišé není a dopadne s žuchnutím do mysli čtenáře, který se musí zastavit a moudro vstřebat... většinou jde jen o jednu větu, která řekne vše... a takových vět je v románu tak deset?? ale stojí za to)

11.10.2017 4 z 5

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Ne, že bych s autorkou nesouhlasila, ale kniha mi nepřinesla nic nového, žádný nový pohled, novou informaci, nebo nějaké překvapivé souvislosti.

31.08.2017 3 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Fantastická kniha, velice mě překvapila a dostala. Většinou nemám ráda, když většina knihy jsou popisy myšlenkových pochodů postav a jejich úvahy, ale tady se vzdávám. Styl psaní je naprosto vycizelovaný, každé slovo tam patří a má své místo. Nic není zbytečné. Tohle je pro mě pravá spisovatelská práce, takovou knihu opravdu nemůže napsat každý. A jak se to četlo dobře a jak člověk musel o všem přemýšlet. Opravdu jsem nadšena a určitě si přečtu od autora další knížky.

18.08.2017 5 z 5

Kája Mařík V., VI. a VII. díl Kája Mařík V., VI. a VII. díl Felix Háj (p)

Kniha mého dětství, jako malá jsem četla několikrát - pořád znovu, teď už moc nechápu, co se mi tak moc líbilo, ale milovala jsem ji.

28.07.2017 5 z 5

Školák Kája Mařík I. - II. díl Školák Kája Mařík I. - II. díl Felix Háj (p)

28.07.2017 5 z 5

Školák Kája Mařík III. - IV. díl Školák Kája Mařík III. - IV. díl Felix Háj (p)

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Četla jsem tuhle knížku, protože je od Agathy Christie a já od ní za svůj život zcela jistě přečtu všechny knížky. Ale i když mám moc ráda i její špionážní romány (což toto je, žádná detektivka), tak tenhle byl prostě dost slabý. Však to je také teprve druhá autorčina knížka. Čtení každopádně nelituji, čte se svižně, je to legrace a je to hlavně Agatha!

28.07.2017 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha je to dobrá, rychle se čte, čtení vás baví, jste napnuté jak to bude pokračovat... ale ... první jsem četla Sedmilhářky a tak jsem byla trochu zklamaná, že Manželovo tajemství je kniha psaná stejným stylem a je z podobného prostředí. Což je asi důvod proč dávám nižší hodnocení - bylo to příliš stejné.

20.07.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velice špatně se mi tato knížka hodnotí. Nedávno jsem si tu u jiné knihy s válečnou tematikou stěžovala, že je to pořád stejné a je těžké pojmout toto téma jinak. Zlodějka knih je jiná! Takto zpracovanou válečnou tematiku jsem ještě nečetla a už jen to si zaslouží pět hvězdiček. Dalších pět si zaslouží jazyk, volba slov a jejich řazení a další pak neuvěřitelná poetika celé knihy. Co je trochu slabší je z mého pohledu děj samotný, ale všechny ostatní výše zmíněné klady tuto slabinu převálcují. Děkuji za zážitek.

20.07.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mě moc bavila a styl vyprávění mi sedí. Odpočinkové čtení, trochu z jiného světa a stejně máte pocit, že to vše znáte - zvlášť pokud jste také matka a potkáváte jiné matky. A i přes závažné téma a to že jsou některé postavy k zešílení a pokrytectví z nich přímo kape, chcete být také součástí...nebo alespoň nahlédnout.

08.07.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po přečtení knížky vám zůstane nepříjemná pachuť v ústech. Nevěřím tomu, že všichni lidé žijí tak, jak je v knize popsáno, věřím že existují i lidé, kteří jsou ve svém životě a partnerství šťastní a věřím, že i to by se ostatním četlo dobře, čtivé není jen to, co je ušmudlané, ošklivé a depresivní. Jestli měl být v knize humor, tak ten jsem nepoznala. Knížka by také mohla být o třetinu kratší a nic by se nestalo, naopak by ji to prospělo. Přemýšlím, jakou myšlenku chtěla autorka knihou sdělit a nic mě nenapadá...Každopádně je napsaná svižně a nemusíte u ní přemýšlet. Ti co toto hledají, nebudou zklamáni.

22.06.2017 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Čekala jsem více. Knih s podobnou tematikou jsem četla dost a tato patří k průměru, ne ke špičce. A přijde mi, že se v tomto tématu hodně recykluje, je těžké přijít s novým pohledem na věc a tady žádný nový nepřišel. Konec pro mě nebyl překvapivý a to mě zklamalo (že jsem nebyla překvapená)

18.06.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pro mě zklamání. Čekala jsem rozhodně více. Příběh je předvídatelný a z mého pohledu není moc dobře vystavěn. Ani forma a styl psaní mě nijak nezaujal. V této knize není co by mě nadchlo a nutilo číst dál, nebo naopak se k něčemu vracet, přemýšlet....

15.06.2017 3 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Moje nejoblíbenější z díla Agathy Christie.

05.06.2017 5 z 5

Nevěsta pro Moonrakers Nevěsta pro Moonrakers Madeleine Brent (p)

Četla jsem v patnácti nebo ve čtrnácti letech a zanechala ve mě hluboký dojem. Červená knihovna se vším všudy a napínavý příběh.

05.06.2017 5 z 5

Ostříží panství Ostříží panství Madeleine Brent (p)

Nejčervenější knihovna jakou jsem četla. Četla jsem to když mi bylo asi 16 a hrozně mě to bavilo.

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Slabší detektivka. Vraha jsem poznala před koncem a to se mi nestává a nemám ráda, když se stane. Ale jinak se četla dobře.

05.06.2017 3 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Nejde o detektivku, je to spíš naivní špionážní román. Je to lehké čtení pro holky a stršaně mě bavilo. I jsem se místy smála nahlas. Jako nenáročné čtivo velice doporučuji, ale nečekejte agátinu detektivnu.

28.05.2017 5 z 5