Ostříží panství

Ostříží panství https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51712/ostrizi-panstvi-51712.jpg 4 72 14

Romantický příběh o osudové lásce dívky z dalekého Tibetu, překonávající nejen nepřízeň osudu, ale i nepřátelské okultní síly. Po tragické smrti rodičů se musí dcera indické maharání a anglického důstojníka skrývat před nepřáteli v Tibetu, kde prožije dětství. Dostane se pak do anglického útulku pro chudé děti a konečně i na anglický venkov. Tajemný manžel její přítelkyně se snaží podrobit ji svým okultním schopnostem...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Merlin's Keep , 1977

Unka
18.10.2023 5 z 5

K této knize se váží nostalgické vzpomínky - byla vydaná v r.1994 a byla to první kniha, kterou jsem si koupila v Knižním klubu (založen v prosinci 1993). Teď jsem se k ní vrátila po 30 letech (pamatovala jsem si, že mě tenkrát opravdu zasáhla, a že jsem si pomyslela jak je dobře, že ji budu mít v knihovničce a není jen půjčená). Do rukou se mi vrátila díky letošní výzvě (Kniha, kterou nebudete číst poprvé) a opět mě vtáhla svým dějem opředeným nevysvětlitelnými jevy (proto mě v mládí tolik oslovila - bylo to něco nového, lákavého, zahaleného tajemstvím a šťastným koncem - tenkrát nadčasové, nyní stále atraktivní (pokud přistoupíme na fakt, že je to kniha určená ženám - zaměstná naši představivost a potěší srdce).

baji42
01.05.2021 4 z 5

Romantická kniha pro nás ženy.

Jája92
18.04.2021 4 z 5

Ze začátku bylo těžší se začíst do knihy, ale to trvalo jen chviličku a čtenář pronikne do poutavého příběhu plné odvahy, lásky a nebezpečí.

Hanka231
04.03.2021 2 z 5

Moc se mi líbila kniha Nevěsta pro Moonrakers, a tak jsem si vyhledala na Databázi další knihy od stejného autora. Bohužel tato mě příliš nenadchla. Sice jsem ji přečetla za tři dny, ale také mi vůbec nesedlo to prostředí okultismu a často zdlouhavý a předvídatelný děj. Přesto si přečtu další knihu od tohoto spisovatele.

Jarka_rybář
02.10.2020 5 z 5

Začínáme dětstvím hlavní hrdinky, neobvyklým a chudým, přesto spokojeným, pokračujeme sirotčincem a životem v Anglii, návratem na "místa činu", přičemž se dozvídáme dramatické okolnosti ohledně dívčina nejranějšího dětství...
... a nakonec to dobře dopadne. I když úplně bez mrtvol to taky nebude.

Jana-Marie
09.01.2020 2 z 5

Pro mě příliš "sladké", asi není můj šálek kávy.

tabaluga
20.03.2018 5 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, četla jsem ji jedním dechem, ale moc mi tam nesedlo to prostředí okultismu.jinak hlavní hrdinka byla nebojacne děvče..

Sandalkar
13.01.2018 3 z 5

Ke knize jsem se dostala v rámci knižní výzvy, byly na ní i dobré recenze. Mě za srdce nevzala. Děj je předvídatelný, sem tam se vleče, slibované napětí jsem hledala jen obtížně... znovu už bych si tuhle knihu nepřečetla.

Alíša236
05.06.2017 5 z 5

Nejčervenější knihovna jakou jsem četla. Četla jsem to když mi bylo asi 16 a hrozně mě to bavilo.

Veeris
07.04.2017 4 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, ale jedna ze slabších tohoto autora. Ale asi to bude i tím, že je dost stará, vadil mi ten starý a příliš zdvořilostní styl mluvy, jak z jiné doby no, což je.. Jinak děj zajímavý a poměrně akční. Ale zatím stále u mě vede dílo Bílá žena.

Maulaví
09.05.2016

První a pro mě stále nejlepší kniha tohoto autora. Vracím se k ní často. Ty další už byly slabší.

Ewik
11.08.2015 5 z 5

Neváhejte si knihu přečíst. Je úžasná, magická, laskavá a ukáže sílu lidské odvahy, věrnosti a oddanosti. Mladá hrdinka projde hodně nesnázemi, je odkázaná na cizí lidi, kteří by ji bez mrknutí oka mohli zradit. Zapracuje zde i osud, aby po dlouhém čase spojil 2 životy, které se k existenci potřebují a ktří dokáží vyléčit osamělé srdce toho druhého.
Četla jsem již 3x a stále je to jako poprvé.

pudlik
05.07.2013 5 z 5

Clovek az zasne kolik toho vydrzela mlada divka,spis jeste dite.S cim vsim se musela doslova poprat aby prezila.V Mongolsku s prirodou ,v Anglii s predsudky a bidou.A pak po chvili stesti v kruhu rodiny na Ostrizim panstvi s velmi silnym hypnotizerem,magem ,vestcem v jednom.Vynikajici vrele doporucuji

Dallia
08.02.2011 5 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem nedočkavě hltala každou další stránku knihy. Skvělé je, že vše dobře dopadlo.

pro ženy anglický venkov romantika

Madeleine Brent (p)
britská, 1920 - 2010