Strach za oponou

SHERLOCK HOLMES MÁ BRILANTNÍ MOZEK. ELIÁŠ SATTLER NAVÍC DOKONALÝ ČICH… Na prknech, která znamenají svět, se nejhlubší lidské sny stávají skutečností. Jenže jaro 1913 přináší pražskému Novému německému divadlu samé nešťastné příhody. Ředitel Heinrich Teweles je přesvědčen, že nejde jen o souhru náhod, proto si na pomoc pozve soukromého vyšetřovatele Eliáše Sattlera. Sattler sice disponuje extrémně vyvinutým čichem, který mu pomáhá při řešení podobných případů, ovšem tentokrát se nemůže spolehnout pouze na něj. V prostředí divadla a opery není nic, jak se zdá, a pod pozlátkem rekvizit, vrstvami pudru a honosnými kostýmy se skrývá řada temných tajemství. Je v pozadí okouzlujícího světa andělské hudby a dramat na scéně bez viny alespoň Sattlerova výstřední průvodkyně Beatrix? Jsou Wagnerova díla prokletá a přinášejí neštěstí? Pátrání odkrývá vydírání, drogy i podezřelé úmrtí a viník, který už tuší, že je mu Sattler na stopě, rozehraje nebezpečnou hru…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390066/big_strach-za-oponou-OrK-390066.jpg 4.192

Kniha Strach za oponou

renefer

Tak to se mi moc často nestává, ale nedočteno. Opravdu se mi už nechtělo ztrácet čas s touto knihou. Napětí nulové, detektivní zápletka žádná, počet postav neomezený, detektiv s nízkým IQ ale čichem policejního psa. Spíš bych to zařadila do žánru poučných knih, dozvíte se, kdo co v divadle dělá, jak členíme hlasy podle výšky, jak probíhá obsazování her a divadelní zkoušky, úryvky Wagnerova díla v originále, plus jako bonus libreto k některé z oper. Tak pokud nejste fanoušky divadla, tak vás tahle kniha nijak neuchvátí.

mcabr

Nebylo to špatný, ale nějak se to táhlo.

soupik2012

Kniha Smrt má vůni inkoustu mě bavila o něco málo víc. Ale to bylo dáno tím, že nápad s vyšetřováním pomocí čichového orgánu, byl naprosto nový a zcela originální. Nicméně velice vydařená je také tato kniha. Jedná se o klidný detektivní příběh, ve kterém se autor nesnaží šokovat brutálností pachatele, což je teď velmi moderní a je téměř zázrak narazit na krimi příběh, ve kterém netečou potoky krve. Je to příběh ve stylu Sherlocka Holmese, navíc okořeněný špetkou humoru. Stejně tak jako první část, tak také Strach za oponou načetl velmi dobře pan Zdeněk Kupka.

Vesmich

Takže tentokrát divadelní prostředí a to také bylo na textu to nejlepší. Proč je nebo byla opera takovým fenoménem, kdo je v divadle kdo a co dělá. Detektiv Hrdina mi nějak lezl na nervy, přestože v první knize ne. Čím to bylo nevím, ale nejspíš mám nějak plný zuby všeho toho čichání a rozborů nosů. Také tady asi tentokrát na mě bylo příliš málo přítele Křížka a příliš mnoho brilantního nosaře Sattlera. Také mi nějak zůstalo utajeno, jestli je to především kniha o divadle a aby se to dalo nějak uchopit, tak je tam zločin, anebo kniha o zločinu a aby se to dalo někam zasadit, tak do divadla.

Chesterton
06.08.2021

Tenhle styl mi přesně zapadl ve správný čas na správné místo. Nečekala jsem žádný zázrak, ale bylo to hodně čtivé a historická atmosféra spolu s dobovými detaily, vše povýšilo na víc než příjemný odpočinek. Je znát, že tato doba autora baví a mě hodně bavil jeho "čmuchal" :o)
Fajn nápad zručného autora.
6/5

jaroiva
09.04.2021

Můj dojem z knihy je ovlivněn tím, že jsem nedávno četla Tichého zabijáka, kterého považuji za velmi podařeného. A ve srovnání s Kutscherem se mi Strach za oponou prostě líbil míň.

Alíša236
30.01.2021

Četla jsem prvního Křížka, který mě nebavil a druhého jsem si ani přečíst nechtěla. Kvůli aktuálnímu nedostatku jiného čtiva jsem po něm sáhla a byla velmi příjemně překvapena. Pro mě o hodně lepší než první díl. Sattler mě nebaví. Detektivní zápletka jako taková také ne, ale tady ji chápu spíše jako doplněk k nádherně popsanému prostředí divadla, doby, stavu komediantů - toto a veškeré historické perličky mě na čtení bavilo opravdu mnoho.

Kočičáci
10.01.2021

Opět skvělý příběh soukromého vyšetřovatele Sattlera, jenž nás zavede na prkna co znamenají svět - do Nového německého divadla roku 1911. Tentokrát není detektivní příběh nijak brilantní, ale o to víc je to čtenáři vynahrazeno ve vykreslení dobové atmosféry a fungování divadla a jeho zákulisí. Velmi oceňuji všechny detaily, které autor do příběhu zakomponoval a které mu dodávají tu správnou šťávu a autenticitu. Už mi jenom chybí, aby stránky byly napuštěné těmi správnými vůněmi, abych mohla jen zápěstím přetřít a dojem by byl dokonalý. Těším se na další díl!