Strach za oponou

SHERLOCK HOLMES MÁ BRILANTNÍ MOZEK. ELIÁŠ SATTLER NAVÍC DOKONALÝ ČICH… Na prknech, která znamenají svět, se nejhlubší lidské sny stávají skutečností. Jenže jaro 1913 přináší pražskému Novému německému divadlu samé nešťastné příhody. Ředitel Heinrich Teweles je přesvědčen, že nejde jen o souhru náhod, proto si na pomoc pozve soukromého vyšetřovatele Eliáše Sattlera. Sattler sice disponuje extrémně vyvinutým čichem, který mu pomáhá při řešení podobných případů, ovšem tentokrát se nemůže spolehnout pouze na něj. V prostředí divadla a opery není nic, jak se zdá, a pod pozlátkem rekvizit, vrstvami pudru a honosnými kostýmy se skrývá řada temných tajemství. Je v pozadí okouzlujícího světa andělské hudby a dramat na scéně bez viny alespoň Sattlerova výstřední průvodkyně Beatrix? Jsou Wagnerova díla prokletá a přinášejí neštěstí? Pátrání odkrývá vydírání, drogy i podezřelé úmrtí a viník, který už tuší, že je mu Sattler na stopě, rozehraje nebezpečnou hru…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390066/strach-za-oponou-OrK-390066.jpg 4.222

Eliáš Sattler (2.)

Detektivky, Romány, Historie
Vydáno:, Mystery Press

Kniha Strach za oponou

Lost Soul

Velmi milé překvapení. Čekala jsem oddechové čtení šestákového typu :) ale bylo to velmi sofistikované a místy i poučné.

wooloong

Dobře vykreslená atmosféra předválečné Prahy a divadelního prostředí. Detektivní zápletka se vydařila. Těším se na další knížku.

Gewinner

Opět jako u prvního dílu - nádherně vykreslená atmosféra, která na čtenáře dýchne z každé stránky (a za kterou musí stát hodiny a hodiny rešerší autora). Za mě stejně jako u předchozího dílu plný počet.

Arbenin

Prijemne se cetlo, rozuzleni opet prekvapilo. Tesim se na dalsi dil

lapagerie

Kdyby se dalo o detektivce napsat, že je milá, tak bych to napsala. Strach za oponou není plný odsekaných končetin nebo vydloubaných očí. Naopak jemně splétá nitky klasické detektivky. Trochu mi připomíná Hercula Poirota nebo třeba Sherlocka Holmese. Ani tam netekly potoky krve, a přesto jsou to příběhy napínavé. A to se mi líbí. Akorát mě mrzelo, že Adam Křížek byl tentokrát upozaděn.

Modrina

Tohle nebyl svist po dálnici, ale kochací cesta po okreskách. :) Jen bych ocenila větší prostor pro spolujezdce (pana Křížka). :) Pěkné, rozhodně stojí za přečtení.

mikika

skvělá atmosféra pro milovníky divadla, úplně jak Fantom opery...

klodnerovic

Nejsem z těch, co potřebují, aby knížka měla spád od začátku do konce. Baví mě (i) knížky, co jsou spíše o atmosféře, takže... mě se Strach za oponou líbil(a). Snesla bych více Adama Křížka, aspoň náznak toho, jak to má Sattler s ženami, ale ... jinak dobrý. Vilém Křížek mi opět rozšířil obzory a umožnil mi, přečíst si detektivku bez toho, že bych se u ní bála nebo se mi z ní natahovalo, což oceňuji :-).