Strach za oponou

SHERLOCK HOLMES MÁ BRILANTNÍ MOZEK. ELIÁŠ SATTLER NAVÍC DOKONALÝ ČICH… Na prknech, která znamenají svět, se nejhlubší lidské sny stávají skutečností. Jenže jaro 1913 přináší pražskému Novému německému divadlu samé nešťastné příhody. Ředitel Heinrich Teweles je přesvědčen, že nejde jen o souhru náhod, proto si na pomoc pozve soukromého vyšetřovatele Eliáše Sattlera. Sattler sice disponuje extrémně vyvinutým čichem, který mu pomáhá při řešení podobných případů, ovšem tentokrát se nemůže spolehnout pouze na něj. V prostředí divadla a opery není nic, jak se zdá, a pod pozlátkem rekvizit, vrstvami pudru a honosnými kostýmy se skrývá řada temných tajemství. Je v pozadí okouzlujícího světa andělské hudby a dramat na scéně bez viny alespoň Sattlerova výstřední průvodkyně Beatrix? Jsou Wagnerova díla prokletá a přinášejí neštěstí? Pátrání odkrývá vydírání, drogy i podezřelé úmrtí a viník, který už tuší, že je mu Sattler na stopě, rozehraje nebezpečnou hru…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390066/strach-za-oponou-OrK-390066.jpg 4.151

Eliáš Sattler 2.

Detektivky, Romány, Historie
Vydáno, Mystery Press

Kniha Strach za oponou

Rade

Druhá „Sattlerovka“. Komu se líbil první díl, bude spokojený i s druhým.
Působivá atmosféra Nového německého divadla v Praze roku 1913. Při popisech úplně cítíme vůni líčidel, prachu jeviště i zákulisí, výtečně přiblížena operní představení té doby. Pro toho, koho tohle zajímá rozhodně doporučuji, občas jsem si připadala, že jsem přímo v prostorách divadla.
Pro mě velké plus za vůně a smrady, které nás provázejí celým dějem a vyšetřováním. Úžasný nápad, tohle mě moc bavilo.
Čtyři a velké plus, do plného hodnocení mi přeci jen něco málo chybí, přesto autorovi moc fandím, nechal za sebou obdivuhodný kus poctivé práce při studiu dobových dokumentů a těším se na další díl.

Radka2564

Těším se na Zločin na stříbrném plátně

milary

Mně se to líbilo a hodně. Kouzlo divadelního prostředí a retro-napětí příběhu, skvělé postižení atmosféry i excelentní informované vyprávění by ke spokojenosti určitě stačilo. A ono to uspokojení ještě graduje autorem připojenými Historickými perličkami; nebo - li celou řadou báječných upřesnění, zajímavých podrobností, odkazů a citací, zlomků divadelního slangu a hrstkou anekdot, souvisejících s předchozím. A nakonec udičkou Pozvánky do světa první republiky s návnadou tématu příští knížky, a sice zločinu na stříbrném plátně... Těším se!!!

Randik
27.12.2019

Opět skvělé čtení od Viléma Křížka,který umí dokonale vykreslit historickou i divadelní atmosféru a poutavým psaním vtáhnout čtenáře do děje. Už se těším na další knihu tohoto autora s Eliašem S.

avicha
07.11.2019

Velmi dobře zpracovaná atmosféra a prostředí německého divadla na sklonku století, která přináší mnoho zajímavých informací té doby. Včetně odkazu na periodika v knize zmíněná, která lze dohledat a o době se více dozvědět. Zápletka sama není vůbec špatná, ale na této knize jsem více ocenil atmosféru prostředí a doby. Velice rád si přečtu další knihu z pera tohoto autora

babystar
01.11.2019

Zajímavý pohled do zákulisí Nového německého divadla v Praze (nyní Státní opera). Musím se přiznat, že než detektivní zápletka, byla pro mne zajímavější atmosféra divadla, postoje všech, co se podílejí na divadelním představení, ať jde o herce, hudebníky, kulisáky, či osvětlovače. Pocházím z rodiny ochotníků, takže mi to vzdáleně připomnělo i mládí, kdy jsem se také pohybovala po prknech, která znamenají svět, ale hlavně v zázemí divadla.

Boogie007
10.09.2019

Pokud si z četby detektivky mohu odnést nějaké zajímavé poznatky, je to další plus. U VK je to především má oblíbená historie a v případě této knihy ještě úplně viditelně/hmatatelně popsané divadelní prostředí. Přímo cítím ty vůně typické pro divadlo, prach mě lechtá v nose, dotýkám se těžké látky opony, poznávám, co lidské práce, jež se skrývá za kulisami, ale bez které by divadlo nemohlo fungovat. I Eliáš Sattler se pohybuje v prostředí, které mu bylo dosud vzdálené. Rozplétá pavučiny vztahů, lásek, nenávistí, tužeb, které se vytvořily ve specifickém divadelním mikrosvětě.

jprst
07.09.2019

Po první knize v sérii tak trochu zklamání, nemá to spád a chvílemi se to dost vleče. Vylepšuje to dobře popsaná atmosféra tehdejšího divadla i Prahy, která dělá z knihy docela příjemné čtení. Ale s četbou další knihy z této série přece jen nějakou dobu počkám.