Tajemství dědečkova deníku

Tajemství dědečkova deníku
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211358/bmid_tajemstvi-dedeckova-deniku-eQw-211358.jpg 5 29 29

Zatímco rodiče odjeli na dovolenou, Karlík tráví prázdniny u babičky Vodněnky v Přelouči. Původně poklidné prázdninové lenošení se ale rázem změní ve velké dobrodružství, když babičku jednou ráno odveze sanitka do nemocnice a městský kluk Karlík se o sebe najednou musí postarat sám. Pustí se do pátrání po svém dědečkovi, o němž ví, že byl námořníkem. Ale nesahají snad jeho kořeny až k pirátům, nebo dokonce vodníkům? Dobrodružný příběh pro mladší čtenáře, v němž jednu z hlavních rolí hraje příroda a krajina v okolí Přelouče, Semína a Slavíkových ostrovů. Pro čtenáře od sedmi let... celý text

Přidat komentář

postmoderna
14.07.2022 2 z 5

Na knize mi vadily vsuvky, propašované se záměrem děti poučit o všem možném.

Alíša236
09.01.2021 5 z 5

Tahle byla dobrá. Především velice oceňuji její vtip. Zjistila jsem, že opravdu vtipných knih je velmi pomálu a v dětských knížkách snad ještě méně. Když už, tak jsou většinou obhroublé, nebo ve stylu Laurela a Hardyho, zde byly vtipy opravdu vtipné, někdy i poučné a hlavně pobavily děti i mě. Tedy doporučuji.


mol007
30.01.2018

Střídali jsme se ve čtení s dcerou (7 let) a všechny nás to bavilo. Hezky podaný příběh, srozumitelně napsaný, humorný a bez příkras - tím myslím, že tam není (v první půli) nic přehnaně nafouklého. Klidně by se vše mohlo stát a přesto je to krásně dobrodružné... A to si myslím, že děti právě ocení.
Druhá půlka je tak trochu splněný sen... nejen Karlíkův, ale i čtenářův.
Naši Vilmu to moc bavilo. Knihu po přečtení s úsměvem objímala a zároveň si zoufala, že nemá pokračování. Takže se za něj přimlouváme a budeme se těšit!

Reader007
20.11.2014 5 z 5

tak to byla prča... je jedno, že je to pro děti, nasmál jsem se. Líbí se mi ty dvojsmysly :)
Jako kluk jsem si vždycky přál, abych mohl taky prožít takové dobrodružství v přírodě a ještě k tomu mít ten kouzelný deník :) No, snad to bude mít pokračování, s tím deníkem by se daly ještě dělat věci :)

Pihtipudas
13.11.2014 3 z 5

Knížka pro nejmenší čtenáře (myšleno samostatné čtenáře, tedy pro prvňáčky a výš) zaujme především svým zpracováním. Nádherné ilustrace, kterých je kniha plná, skvěle doplňují text. V něm nalezneme jakési dva "vrcholy", jako by se autorka nedokázala rozhodnout, co bude v knize tím hlavním. V první části sledujeme Karlíkovo dobrodružství v okolí Přelouče, kam odjel na prázdniny k babičce (ta lepší půlka), ve druhé části se s Karlíkem dostaneme na palubu lodi jeho dědečka poté, co se mu do rukou dostane dědečkův deník. Text oživují zdařilé vtípky, přesto by občas autorka mohla být míň upovídaná. Každopádně děti zaujme.

Štítky knihy

prázdniny prarodiče babička dědeček

Autorovy další knížky

Martina Boučková
česká, 1975
2022  82%Deník zoufalé třicítky
2023  83%Past na sňatkového podvodníka
2024  87%Šílená babička
2014  91%Tajemství dědečkova deníku
2019  88%Já a Anastázie