Alíša236 Alíša236 komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

takový holčičí dortíček.... začátek mě nebavil, konec také ne.... prostřední část ano, hlavně to společné nadšení, spolupráce - to mě baví. Milostná linka mi nepřišla moc uvěřitelná a vlastně mě nezajímala, což je škoda. Dalo se z toho udělat více

29.10.2020 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Super, rozhodně lepší než první díl. Vše bylo uvěřitelnější, promyšlnější a bavilo mě opravdu moc.

25.10.2020 5 z 5

Viktor a záhadná teta Bobina Viktor a záhadná teta Bobina Pavlína Jurková

Skvělá kniha, opravdu se mi moc líbila. Krásná, milá, taková opravdová. Skoro jsem se bála, že se takové knihy už dnes nepíší.
Dcera (7) byla úplně nadšená a bavila se. Syn (5) byl na ni ještě malý a říkal, že ho to nebaví, ale seděl u mě jako zařezaný a že je prý hrozně zvědavý jak to dopadne.

22.10.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Moc nevím co si o té knize myslím ani co napsat... Pořád jsem si říkala, že je to divné a hodně věcí mi tam nesedí a že mě to asi nebaví a pak jsem si všimla, že už je půlnoc a pořád čtu....

22.10.2020 4 z 5

Cesta kolem světa Cesta kolem světa Francesco Carletti

Tato kniha se nedá hodnotit jako klasická beletrie. Ale je opravdu skvělá a k přečetění moc doporučuji.

18.10.2020 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Skvělé téma, které šlo zpracovat filosoficky, psychologicky, společensky... dalo se s ním udělat tolik... autorka vybrala nejjednodušší možné řešení vzniklé situace, idealizovala všechny a udělala z nosného tématu spíše podprůměrný milostný román. Škoda nevyužitého potenciálu. Romantické knihy ráda mám, ale tohle pro mě nebylo.

12.10.2020 3 z 5

Fergus a létající kůň Fergus a létající kůň Paul Stewart

Mám fakt velkou radost, že jsou mé děti už větší (5 a 7) a tak mě knihy které jim čtu opravdu baví. Tato je jedna z nich. Je z ní jasné, že je pro menší děti, ale je to i tak zábava. Samotná bych ji nečetla, základní linka je opravdu jednoduchá a na mě je tam příliš mnoho detailních popisů a vysvětlování, ale děti nadšené a já se bavila. Co víc si přát.

11.10.2020 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Dobrá, spíše dámská, kniha, uvěřitelně vystavěný příběh a hlavně velice poutavé, netradiční prostředí.

11.10.2020 4 z 5

Velká zkouška Velká zkouška Ana Galán

Četla jsem dětem 5 a 7 let a moc je to bavilo, musíme z knihovny půjčit další díl.

06.10.2020 4 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy James R. Hannibal

Knihu jsem si půjčila v dětském oddělení knihovny, kde jsem půjčovala knihy svým malým dětem a rychle jsem chtěla i něco pro sebe. Je tam spousta nelogičností, které nutně musí dospělého čtenáře dráždit, ale pro děti (myslím tak kolem deseti let) to musí být super. Je to trochu kombinace Browna a Rowlingové - nic moc nového a nic objevného. Ale je to napínavé a dobrodružné. Proč ne, já se bavila. Dávám 3,5 (Pět hvězd je moc málo, potřebovala bych alespoň desetibodovou stupnici)

26.09.2020 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Moc ráda jsem se cítila opět na patnáct. Opravdu jsem se bavila, hlavně v první polovině, kdy bylo vše nové. Těším se na pokračování

09.09.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nic výjimečného, prostě čtivá detektivka moderního střihu, obsahující velké množství klišé. Naštěstí nebylo moc detailních brutalit, ale autorka se stejně nevyhnula velkému počtu obětí a týraným dětem.... tohle mě na moderních detektivkách ,které jsem měla v ruce, hodně vadí. Ráda bych si přečetla pěknou současnou detektivku, kde je jen jedna (dospělá) oběť a celou knihu se to vyšetřuje... Nepotřebuji mrtvolu v každé kapitole, ani žádné brutální detaily, chci pěkné vyšetřování a překvapivý závěr... možná jen nemám štěstí.

07.09.2020 4 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Velice dobře se četlo a celkově mě i bavilo více než první díl. Hlavně hlavní hrdinka byla více uvěřitelná.

05.09.2020 4 z 5

Jak přežít blahobyt Jak přežít blahobyt Ivan Klíma

Dobré si přečíst i když na několika místech s autorem nesouhlasím a i když se doba za těch 20 let přeci jen trochu změnila.

05.09.2020 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Za mě horší než první díl. Plusem je opravdu rychlé čtení, spád to má. Celek je ale už překombinovaný, více krutější a na závěr si čtenář spíše oddychl, že už je konec, než že by došlo k nějakému nečekanému rozuzlení a překvapení... Jestli budu číst třetí ještě nevím, ale rozhodně si dám pauzu.

21.08.2020 3 z 5

Anička na řece Anička na řece Ivana Peroutková

Děti si knížky o Aničce velice oblíbily a tento je asi nejoblíbenější. Dcerka je téměř ve věku Aničky a příběhy opravdu prožívá. Mě čtení také baví, civilní milé a na nic si nehraje. Určitě doporučuji.

19.08.2020 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Rychlé a plynulé čtení. Zvrat tedy žádný, ten podtitul nevím kde vzali, snad hned od první třetiny bylo jasné, že jeden z těch dvou to je... ale na cestu vlakem ideál. Myslím, že další díl zkusím.

19.08.2020 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Pro mě to bylo velmi příjemné překvapení. Lepší zážitek než jsem čekala a konec byl hodně nenadálý... (hlavně když čtečka hlásí ještě 40 stran a ono to nebylo pokračování ale ukázka nějaké další knihy). Není to úplně pro milovníky knih o 2 sv.v. spíš je to dámské čtení, ale proč ne.

15.08.2020 4 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Měla jsem velkou chuť si přečíst něco milého, dámského, nenáročného a romantického...přesně odpovídající titulce této knížky....ale... bohužel. I kniha tohoto tipu se dá napsat kvalitně, tato kvalitní není. Z mého pohledu je kniha špatně napsaná, nejde o předvídatelnost příběhu, to mi u této literatury nevadí, ale o styl psaní, kompozici, větnou skladbu, popisy kdo si co myslí i když to řekl už příběh.......špatná spisovatelská práce... škoda.

13.08.2020 3 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Těžko se mi hodnotí. První půlka (možná i 2 třetiny ) byla skvělá, napínavá, dobře se četla. Pak to najednou ztratilo spád. Napětí vyšumělo, "nečekaná" odhalení nebyla tak nečekaná a tak náhlá. Zvraty nebyly převratné a nějak mi to pak bylo už celé jedno. Také hlavní hrdinka si mě zcela nezískala a vlastně nikdo jiný z posádky také ne, což je vždy mínus. Každopádně dobrý námět a jako lehké letní čtení uspokojivé.

11.08.2020 3 z 5