Velká zkouška

Velká zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248639/mid_velka-zkouska-248639.jpg 4 37 9

Dračí srdce (A. Galán) série

Kale je chytrý kluk a navíc dobrý sportovec. Žije na hradě, má skvělé kamarády, poštovního holuba, brnění pro svůj oddíl křižáků a pokoj s vlastním katapultem umístěným v okně. Ke štěstí mu chybí jediné: drak. A právě dnes nastal den, kdy mu bude jeho vlastní drak přidělen! Ovšem navždy mu zůstane, jen pokud s ním splní velkou zkoušku… Nádherně ilustrované příběhy plné dobrodružství a fantazie si získaly oblibu u dětí i rodičů po celém světě.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CPress

Mondragó. La gran prueba , 2012

Alíša236
06.10.2020 4 z 5

Četla jsem dětem 5 a 7 let a moc je to bavilo, musíme z knihovny půjčit další díl.

JankaV80
19.09.2020 5 z 5

Hodnotím s odstupem času, syn už čte 3. díl a musím uznat, že to je super série. Dej knihy je zasažen na hrad mezi draky, což je hlavně pro kluky neodolatelná záležitost. Ale abych nepředbíhala, než bude mít Kale svého draka, musí splnit zkoušku. Tak hurá do čtení, ať víme, jak to dopadne :)

š.m.i.k
20.01.2019 5 z 5

Celá série knih byla skvělá. Četla jsem dětem před spaním a byly nadšené. Moc to bavilo 8-mi letého kluka i 5-ti letou holčičku (a i mě, dospěláka) :) Rozhodně doporučuji.

Isew
12.08.2018 3 z 5

Knížka pro menší děti. Přečteno během hodinky. Hvězdičku navíc dávám za prima cliffhanger (existuje český ekvivalent tohoto slova?), který mě navnadil na čtení druhého dílu. Ten se zatím rozvíjí velmi zajímavě. Proto bych po prvním díle (který tedy není nic moc) nezavrhovala celou sérii. Uvidím, co se z toho nakonec vyvrbí.

miloslav0399
05.09.2016 2 z 5

Děti mají rády draky, tak jsem jim před spaním po pár večerů četl tuhle knihu. Musím říct, že začátek byl slabý, ale postupně se děj rozvinul. Žádný zázrak to sice není, ale děti teď chtějí vědět, co bude dál, takže se asi dalším dílům nevyhnu. Na čem jsme se ale shodli, byly ilustrace. Ty se nelíbily nikomu ani trochu a ubírám za ně jednu hvězdu,,,

Luipenox
15.08.2016 5 z 5

Velice pěkné čtení pro děti.

Kniha má poutavý děj a příjemný spád. Mně osobně se velice líbí a našim dětem stejně tak. Podařené jsou i ilustrace, díky kterým si i ti menší čtenáři přijdou na své.

cecetka
06.03.2016 5 z 5

Moc hezká série dětských knížek. Dětem se líbí a už se těšíme na 4. díl.
Příběhy jsou poutavé, psané jednoduchým jazykem a knihy nejsou tlusté, takže malé čtenáře neodradí.

Knižní střípky
31.10.2015 4 z 5

Opět další dětský titul, po které jsem ze zvědavosti sáhla, abych zjistila, zda jej mohu doporučit k přečtení své dcerce a ano, velmi ráda jí tuto knihu doporučím.....příběh je psán moc hezky, dobře se čte, hrdinové se svými draky jsou strašně fajn děti, které si pomohou vzájemně, když je to zapotřebí.....moc pěkné i poučné

JanaDor
09.05.2015 5 z 5

Za poslední dobu mě tato kniha z dětských novinek zaujala nejvíce. Je krásná po všech stránkách. Nádherné ilustrace doprovází dobře napsaný příběh, který mohou číst i začínající čtenáři. Je správně poskládána z kladného hrdiny Kala a jeho přítele draka, sympatických Kalových kamarádu, zlého kluka Murda a tajemství jež naznačuje dobrodružství. Prostě jsem nadšená.
Kniha se mi líbí i svým jednoduchým, ale poutavým vyprávěním. Mezi řádky je tu naznačeno poučení, které dětem ukazuje, že nemáme soudit druhé podle vzhledu. Přestože Mondrag vypadá svou mohutností neohrabaně, je mrštný jako rybička. I jeho přihlouplý výraz klame, dokázal svou chytrostí zachránit Kala před pořádným zraněním.

Ana Galán
španělská, 1964