Aligator805 Aligator805 komentáře u knih

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Opět skvělý příběh. Tentokrát trošku jiný než jsme zvyklí.

01.02.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velice příjemné čtení. Přečteno za jedno deštivé odpoledne. Vraha jsem odhadla hned na začátku, ale i tak to byla velice pěkná detektivka.

24.04.2022 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Velice pěkný příběh. Příjemná detektivka na deštivý den.

06.07.2020 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Opět zajímavé téma. Čtivá detektivka. Zatím ale nejslabší díl oddělení Q. Už se těším na další díl.

15.02.2020 3 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Opět skvělý příběh. Rafinovaná vražda a několik podezřelých. Jako odpočinkové čtení skvělé.

23.03.2022 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Skvělé. Napínavé od začátku do konce. A to setkání na konci velmi potěšilo. Tak uvidíme co z toho bude v další knize.

27.05.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Místy možná i trochu "humorné ", ale jinak nic moc. Stále stejné vtipy, jejich neustále vysvětlování. Zbytečně vulgární. Snaha nacpat vtip nebo vulgarismus na každou stránku. Čekala jsem víc.

16.01.2021 2 z 5

3x Hercule Poirot 5 3x Hercule Poirot 5 Agatha Christie

Velice pěkný výběr případů H.P. Zejména poslední příběh Hodiny byl velmi zajímavý.

17.08.2020 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Opět skvělé čtení. Tato série nemá chybu!

02.03.2020 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Zatím nejlepší díl série. Vše do sebe konečně začalo zapadat. Už se těším na další díl!

07.01.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kdybych od Bryndzy nečetla jeho předchozí knihy, tak super. Knihy o Erice,ale byly skvělé. Tato mi bohužel přišla taková nedotažená. Skryté těhotenství po tom co Kate pobodají nebo útěk z léčebny. Snad bude další díl lepší!

29.12.2019 2 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

Opět zajímavý případ. Otevřený konec slibuje další pokračování, kde se snad více projeví muž v šedém obleku s mateřským znaménkem pod okem. A vysvětlí se role inspektora Fiska v celem případu. Tento díl mi přišel trochu nudný a roztahaný. Chyběl takový ten hybatel děje který vám nedovolí knihu odložit. Ale i tak to bylo příjemné čtení a série s Erikou je sázka na jistotu.

28.05.2024 4 z 5

Svědectví oběšence Svědectví oběšence Ann Granger

Pohodové čtení. Skvělé navozená atmosféra viktoriánské Anglie. Zajímavá zápletka staré vraždy a postavení žen ve společnosti.

08.05.2023 5 z 5

Přetížená archa Přetížená archa Gerald Durrell

Velice milé čtení. Humorné líčení cesty za exotickými živočichy Kamerunu, které získával pro zoologické zahrady. Z jeho knih je cítit láska k přírodě a jejím obyvatelům, kterou dokáže podat velice humorným způsobem. A třešničkou jsou potom domorodí pomocníci se svojí angličtinou.

10.03.2023 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Upřímná a otevřená zpověď. Bylo velmi zajímavé dočíst se kde brala inspiraci ke všem svým knihám. Jak přišel na svět Poirot nebo slečna Marplová. Velmi hezké vzpomínky na dětství. Opravdu moc pěkná kniha.

13.02.2023 5 z 5

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Pokud to budu brát s nadhledem, tak je to prima oddechové čtení.

08.08.2022 5 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

A. Christie a H. Poirot jsou záruka dobrého čtení. Opět skvělá detektivka.

18.08.2021 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Dobrá a čtivá detektivka. Zajímavé téma.

28.11.2020 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Jsem ráda že jsem Kate dala ještě šanci. Kanibal u mě moc nebodoval, ale tento díl byl o mnoho lepší. I když Erika je lepší.

23.11.2020 3 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Dobrá detektivka, která vždy potěší. Velice příjemné čtení.

07.06.2020 4 z 5