Alienn Alienn komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další velmi povedený případ mé oblíbené inspektorky. Opět se poměrně záhy dozvídáme pachatele, ale to knize vůbec nic neubírá. Moc se mi líbí prostřídávání kapitol - inspektorka x pachatel. Celá série je tak neuvěřitelně čtivá, že jí člověk jen nerad odkládá.

07.04.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak toto byl opravdu hodně dobrý psychologický thriller. Žádná slabá místa, vše do sebe v ten správný čas zapadá, napínavé až do konce. Doslova jsem ho zhltla a vřele doporučuji.

07.04.2020 5 z 5

Nirvana byla jedna z mých nejoblíbenějších kapel vůbec. Jsem ráda za tento životopis, který bez nějakých příkras mapuje Kurtův život. S postupujícími kapitolami, kdy se toho o něm člověk dozvídá více a více, mu dochází, že jeho život musel skončit přesně takto. Škoda takového mladého života a takového talentu.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další porce skvělého čtení od mého již oblíbeného autora. Tato série rozhodně patří mezi ty nejlepší detektivky, co jsem četla.

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Pana Honzáka si vážím a jeho náhled na život je mi blízký. Kniha se mi moc líbila a věřím, že se k ní budu ráda vracet.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Také u druhého dílu nelze než doporučit. Skvělé čtení! A vůbec mi nevadilo, že pachatele poznáváme již v průběhu knihy. I přesto je kniha opravdu napínavá a čtivá až do konce.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Naprosto skvělá detektivka. Styl autora mi vyhovoval již od prvních stránek. Napínavý děj, dobře a poctivě vedené vyšetřování a pro mě sympatická inspektorka. Již se těším na další díly.

Nemilovaná Nemilovaná Virginia Cleo Andrews

Smutný příběh jedné rodiny. Zatím ale nevím, jestli se budu pouštět do dalších dílů. Styl autorky je nezaměnitelný.

06.04.2020 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Tuto knihu čtu v podstatě tak nějak nepřetržitě. Mám jí v knihovně a když je potřeba, nakouknu do ní, nebo si některé kapitoly zopakuji. Velmi mile a lidsky napsána.

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Také druhý díl se mi moc líbil. Úplně jiné téma než v první knize, ale také velmi zajímavé. A opět mě moc zaujalo propojení případu do osobní roviny inspektorky. Doporučuji oba díly.

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Velmi podařená detektivka, opravdu mě bavila od začátku do konce. Líbilo se mi i propojení s rodinou hlavní hrdinky. Jen tedy na samotnou inspektorku jsem si musela chvíli zvykat, její vyšetřování mi přišlo takové nesystematické až chaotické. Ale už se těším na další díl.

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Vyloženě thrillerem bych knihu asi nenazvala. Byla to ale slušná nálož, byť jsem v první polovině knihy váhala, jestli jí neodložím. Takové ty neustálé náznaky mě tady vysloveně nebavily, přišlo mi to takové umělé. Ale jsem ráda, že jsem dočetla a hodnotím pozitivně.

06.04.2020 4 z 5

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

Skvělé pokračování, které končí tak, že už se čtenář těší na další díl. U této série není slabšího dílu, všechny jsou výborné.

06.04.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Četla jsem celou sérii, tudíž poslední díl byl pro mě v podstatě povinností. Zároveň musím napsat, že tento díl byl pro mě z celé série nejslabší. Nemohu vytknout čtivost, to autorka umí a nevadilo mi ani to, že se příběh dostal více do osobní roviny obou aktérů. Ale vadila mi rozvláčnost celého příběhu a to, že po té detektivní stránce byl příběh prostě slabý. Asi jsem na závěr čekala více.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Skvělá knížka! Mám velmi ráda detektivky Agathy Christie a tato je přesně v tom stylu. Přečteno jedním dechem, super zápletka, rozuzlení celého případu a ten závěr... klobouk dolů.

05.04.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha a pro mě opět pohlazení od této skvělé autorky. Uvěřitelný příběh, který volně plynul a četl se tak lehce. Opravdu moc se mi to líbilo a nemám výhrady.

05.04.2020 5 z 5

Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali Adele Faber

Zajímavé a poučné čtení. Sice z mého pohledu poměrně dost zjednodušené, protože jednotlivé scénáře předpokládají určitou reakci teenagera, nicméně připusťme si, že ta reakce může být úplně jiná. A také si nemyslím, že i přes předpisovou reakci rodiče, si teenager vždy uvědomí tu správnou cestu. Ale i tak kniha stojí za přečtení.

05.04.2020 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Kniha se ke mně dostala náhodou a jsem za to moc ráda, ačkoliv je určená pro jinou věkovou kategorii. Líbila se mi i přesto a docela jsem se u ní pobavila.

05.04.2020 4 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Pana doktora a jeho tvorbu sleduji již delší dobu, dosud především na internetu. Jeho názory jsou mi natolik blízké, že mě to přimělo zakoupit nějaké jeho knihy. Tuto jsem přečetla s chutí a mohu to shrnout, že se mi opravdu líbila. Jediné, bez čeho bych se obešla, je politika, ale to je čistě můj problém.

05.04.2020 4 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Autorku mám mezi oblíbenými. A většinou po její knize sáhnu, když nechci číst nic náročného, když chci jen vypnout a pobavit se. A to se podařilo i v tomto případě.