alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Kdo zabil mého otce Kdo zabil mého otce Édouard Louis (p)

Zajímavé, komorní čtení :-)

20.03.2022 5 z 5

Dějiny násilí Dějiny násilí Édouard Louis (p)

Kniha je to velmi zajímavá, dokonce bych řekl, že i lepší než kniha předchozí, Skoncovat s Eddym B. Jenom jsem se občas ztrácel, je to napsané tak trošku chaoticky, ale nakonec jsem se zorientoval.

16.03.2022 4 z 5

Flétnové hodiny Flétnové hodiny Hans Christian Andersen

Pohádky H. CH. Andersena jsou moc pěkné a vracím se k nim rád a často :-)

16.03.2022 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Laskavý, humorný, melancholický příběh... Ideální pro milovníky koček :-)

15.03.2022 5 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Velmi zajímavé čtení.

15.03.2022 5 z 5

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Mimořádně zajímavé dílko.

08.03.2022 5 z 5

Legenda o jazyku Legenda o jazyku Pavol Rankov

Skvělé čtení, pěkná sonda do sedmdesátých let minulého století a ještě i zajímavé historické údaje :-) více takových knih.

08.03.2022 5 z 5

Prokletí: Jaro komisaře Ricciardiho Prokletí: Jaro komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Skvělá, klasická detektivka :-)

01.03.2022 5 z 5

Ella & Kandinský Ella & Kandinský Mary Bassonová

Další skvělý beletrizovaná životopis z Metafory :-)

01.03.2022 5 z 5

Tajemství prachu a krve Tajemství prachu a krve Anna Beatrix Bártová (p)

Jednoznačně skvělé čtení :-)

26.02.2022 5 z 5

Krásné čtení o přátelství, vztazích, odvaze a lásce...

07.02.2022 5 z 5

Talismany Talismany Alexandr Sergejevič Puškin

Poezii moc často nečtu, ale tato kniha je klenot a pohlazení na duši :-)

04.02.2022 5 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Co to je? Knihu jsem na straně 174 definitivně zavřel a nikdy více. Pro mě to byla ztráta času, zmatené, zápletka nudná, na některých místech jsem až žasnul, jestli to autor myslí vážně a pasáže kdy měl Tomáš své noční můry, jsem po přečtení dvou snů, přeskakoval. Ta jedna hvězdička je za myšlenku...

04.02.2022 1 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Velmi pěkné a zajímavé čtení, paní autorka to má skvěle vymyšlené a postupně příběh graduje, jen mně ze začátku přišel trochu moc pomalý, ale to je jen drobnost.

04.02.2022 4 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Toto je mimořádně zdařilá kniha, silný příběh. To bude myslím, kniha, ke které se budu vracet častěji.

26.01.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Při čtení této knihy jsem měl neustále chuť jíst něco dobrého a okamžitě odjet do Chorvatska :-) moc pěkné oddychové čtení.

26.01.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Čtení je krásné, dojemné a měl by si to přečíst úplně každý :-)

17.01.2022 5 z 5

Germania Germania Harald Gilbers

Přečetl jsem jedním dechem a doufám, že nám přeloží další díly :-)

17.01.2022 5 z 5

Odkiaľ je život dokonalý Odkiaľ je život dokonalý Silvia Avallone

Velmi zajímavý příběh, sledujeme intelektuální manželský pár, který by chtěl děti a nedaří se a na druhé straně příběh 18 leté dívenky, řekl bych mdlého rozumu, kterou přivede mladý grázlík do jiného stavu a ona dítě nechce. Je to skvělé čtení.

16.01.2022 5 z 5

Noe na úteku Noe na úteku John Boyne

Tato kniha si zaslouží jen samé superlativy. Je sice určená pro mladé čtenáře, ale myslím, že by ji měl číst úplně každý. Kniha mě chytila za srdce. Ze začátku mně to připadalo jako takové snové vyprávění (vybavila se mně dokonce opera Bohuslava Martinů Julietta), ale pak jsem autora pochopil a dočetl jsem knihu jedním dechem a myslím, že se k ní budu pravidelně vracet.

06.01.2022 5 z 5