alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Velmi dobře napsaná kniha o závažném onemocnění. Četl jsem ji jedním dechem.

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Jedna hvězdička je za obálku a druhá za námět. Ale autorka to nějak nedala a vytvořila blábol o ničem.

19.11.2022 2 z 5

Místo pro každého: Léto komisaře Ricciardiho Místo pro každého: Léto komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Pro mě je tento díl zatím nejlepší v sérii, čtenář se dozví i něco z dětství inspektora, trochu mu tam zamotávají hlavu ženy a kriminální případ je velmi dobře promyšlený. Už mám objednaný díl čtvrtý :-)

19.11.2022 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

kniha Doupě mě hodně mile překvapila a byl jsem z ní nadšený :-) Jdu prozkoumat i ostatní knihy od paní spisovatelky.

Záhadný pan Quin Záhadný pan Quin Agatha Christie

Tak Agatha, co dodat, dobré čtení, ale některé povídky mně připadaly takové prostinké, ale určitě stojí kniha za přečtení.

27.10.2022 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Skvělé čtení. Chci další autorovu knihu :-)

27.10.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Za mě je to ještě lepší než Stvůra, takže už se těším na další díl :-)

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Jsem nadšený, toto je skvělá detektivka, která je napsaná úžasně, svižně a já tedy vraha neodhalil :-) jdu hned na další knihu od autorky.

Velký sešit Velký sešit Agota Kristof

Skvělé, ale dost drsné čtení .

Pasáček z doliny Pasáček z doliny Ladislav Fuks

Za mě velmi zajímavé čtení, které jsem od autora nečekal. Ano je to hodně poetické, ale já byl nadšený.

Madame Picasso Madame Picasso Anne Girard

Moc pěkné, milé čtení a pohled na období začátku 20. století :-)

Tajná válka Coco Chanel Tajná válka Coco Chanel Hal Vaughan

Velmi zajímavé čtení, já vůbec netušil, že Coco kolaborovala s nacisty. Zajímavé, poučné...

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Vtipná motivační kniha :-)

Únikovka Únikovka Marc Meller

Tak já nevím, i jsem se fakt zasmál, německá policie asi pracuje s věšteckou koulí, některé situace mám pocit nedotažené, nevysvětlené a tak trochu vykradená Agatha Christie. Ale tak námět zajímavý, ale to zpracování?

11.08.2022 2 z 5

Hodiny Hodiny Agatha Christie

Nechci se moc pakovat, ale ani tato kniha od Agathy nezklamala, skvělé čtení.

11.08.2022 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Pěkné letní čtení, autorka opět nezklamala, cestování, jídlo, romantika, nedoporučuji tuto knihu číst na lačno :-) Jen ten konec mně připadal takový překombinovaný, jako ve filmech pro pamětníky, ale to byla jen drobnost :-)

02.08.2022 4 z 5

Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. ideál Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. ideál Anna Beatrix Bártová (p)

Skvělá oddechovka :-)

02.08.2022 5 z 5

Caligula - hrozivý bůh Caligula - hrozivý bůh Siegfried Obermeier

Zde je příklad, že i historická kniha může být skvělá a strhující a ...

29.07.2022 5 z 5

Aristoteles a Dante objavujú hlbiny neznáma Aristoteles a Dante objavujú hlbiny neznáma Benjamin Alire Sáenz

Moc se mně líbí styl psaní autora, kniha je poetická, humorná, smutná... Doufám, že u nás přeloží i ostatní knihy tohoto autora.

29.07.2022 5 z 5

Krvavá hraběnka Alžběta Báthoryová Krvavá hraběnka Alžběta Báthoryová Vladimír Liška

Tato kniha mě velmi mile překvapila, je skvěle napsaná, čte se jedním dechem a přináší velmi zajímavé informace o hraběnce Báthory. Pokud máte rádi historii určitě doporučuji :-)

16.07.2022 5 z 5