alibaba72

PopravčíPopravčíC. Carter

Chris Carter je fakt dobrý autor, Popravčí je dle mého názoru stejně dobrý jako první příběh Dvojitý kříž. Já tu knihu přečetl na jeden zátah a myslím, že tak týden budu číst jen pohádky o princeznách, abych se připravil na další případ detektiva Huntera.

PyramidyPyramidyT. Pratchett

Dal bych i deset hvězdiček :-) Zeměplocha je fantastické čtení a Pyramidy mně pobaví opravdu vždy :-)

Setkáme se v rájiSetkáme se v rájiH. Bakkeid (pseudonym)

Kniha se mně líbila, bylo tam možná trochu navíc občasné odbočení k používání léků :-) ale příběh se mně líbil a knihu jsem přečetl jedním dechem. Trochu jsem byl ovlivněný hodnocením zde na databázi, dokonce jsem myslel, že ani knihu číst nebudu, ale jsem rád, že jsem se nenechal odradit a do čtení jsem se pustil.

Dvojitý křížDvojitý křížC. Carter

Skvělé čtení na jednu noc, to vás chytne a nepustí. Už dlouho jsem nečetl tak dobrou, napínavou knihu. Hned se jdu začíst do dalšího případu detektiva Huntera.

Slepá mapaSlepá mapaA. Mornštajnová

Tak už mám přečtené všechny knihy Aleny Mornštajnové co zatím napsala a žádná mě nezklamala. Už aby byla nějaká další :-)

Zhasínáme v říši divůZhasínáme v říši divůD. Pierre (pseudonym)

Já myslel, že to snad ani nedočtu, ale naštěstí je kniha od druhé půlky zajímavější, rychlejší... závěr mě dokonce překvapil až zarazil, ale určitě se k této knize vracet nikdy nebudu.

Královny nemají nohyKrálovny nemají nohyV. Neff

Skvělá kniha :-) Proč jsem ji nechával tak dlouho ležet v ústraní? Už se těším na pokračování.

Oblékni se pro smrtOblékni se pro smrtA. Bradley

Vášnivá milovnice chemie, Flavie, mě vždy pobaví :-)

Neviditelná knihovnaNeviditelná knihovnaG. Cogman

Námět je zajímavý, ale hodně mě rušily chyby v knize. Tak ještě zkusím druhý díl, třeba to bude lepší :-)

SlonSlonM. Suter

Zajímavý nápad, svižné čtení a asi bych chtěl potkat malého růžového slona :-) trošku, ale jen trošku mě nudil konec.

KomediantiKomediantiG. Greene

Občas mě některá kniha donutí jít dohledávat informace na Wikipedii a Komedianti k nim patří. Děj se odehrává na Haiti, v období diktatury F. Duvaliera (Papa Doc) a sledujeme příběh třech osob: hoteliéra, prezidentského kandidáta a odhodlaného skoro vůdce partyzánů. Je to velmi dobře napsaný příběh, kniha se čte dobře a vlastně mě i překvapila, očekával jsem totiž něco strašlivě nudného (tak je to kniha z roku 1966 - tedy asi klasika už) a ono ne :-) Ještě že je tady knižní výzva a potřeboval jsem knihu od autora jehož příjmení i jméno začíná na stejné písmeno, jinak bych tuto knihu z knihovny asi nikdy nevytáhnul a rozhodně nelituji a už pokukuji po dalším románu G. Greena, Tichý Američan.

Polibte si!Polibte si!W. Davis

Tak jsem to dočetl a myslím, že jsem asi čekal něco víc... ale tak čte se to dobře, je to i občas vtipné, ale znám lepší knihy s LGBT tematikou.

Tiché rokyTiché rokyA. Mornštajnová

Kniha se mně líbila moc, mám rád autorčin styl vypravování. Doufám, že už má paní Mornštajnová dopsanou další knihu :-)

Jemná lhostejnost světaJemná lhostejnost světaP. Stamm

Příjemné čtení na jedno odpoledne.

NimbusNimbusN. Shusterman

Vzhledem k tomu, že měl dnes rychlík dvě hodiny zpoždění, a k tomu jsem cestoval ještě další hodinu a půl, tak mohu říct, že jsem knihu přečetl jedním dechem :-) Zajímavý svět, zajímavé postavy, zajímavý děj, tak jsem zvědavý na další pokračování.

VitkaVitkaK. Tučková

Doufám, že tuto hru brzo uvidím někde na jevišti. Moc zajímavé dílo.

Koláčky a spiklenciKoláčky a spiklenciT. F. Addair

Milé a odpočinkové čtení na víkend :-) Já se těším na další knihy od Thea Addaira.

ClonaClonaS. Bjørk (pseudonym)

Poctivá detektivka, ale autor v minulých knihách ukázal, že to umí i lépe.

Vymazat Garrarda ConleyhoVymazat Garrarda ConleyhoG. Conley

Tato kniha mě nebavila a pro mě to bylo jedno velké zklamání.

Pátá oběťPátá oběťJ. Barker

Pátá oběť je kniha nebezpečná, přečet jsem ji za 24 hodin a díky této knize, jsem se nevyspal, druhý den ráno zaspal, v průběhu čtení v MHD jsem o dvě zastávky přejel, tím jsem dorazil pozdě do práce, v práci jsem odmítal o přestávkách komunikovat se spolupracovníky (již dva dny mně to nemohou odpustit), na cestě ze zaměstnání jsem opět v MHD přejel, tentokrát jen o jednu zastávku, cestou ze zastávky jsem vrazil do sloupu a kolemjdoucí se náramně pobavili a poslední stránku jsem přečetl krátce po osmé večerní. V průběhu čtení jsem zhubnul dvě kila, projevila se dehydratace a spánkový deficit. Vzal jsem si dovolenou. A co ten konec? To nám autor nemůže dělat.... Žádám nakladatelství Domino a o co nejrychlejší vydání další knihy s Opičákem :-)

KříďákKříďákC. J. Tudor

Od této knihy jsem asi čekal více. Byl jsem zklamaný, kniha mě nebavila. Dle mého názoru je rozvleklá, až moc překombinovaná a opravdu nudná. Dvě hvězdičky jsem dal za námět.

Kniha hřbitovaKniha hřbitovaN. Gaiman

Pět hvězdiček, to jinak nejde. Dlouho jsem nečetl tak krásnou knihu pro "děti" Já mám chuť si ji dát ještě jednou a to hned.

BossBossD. Kaps

Tak to byla opravdu rychlooddechovka s LGBT tematikou... A mě to bavilo, četlo se to rychle a dobře.

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Co víc k této knize napsat, když už níže bylo vše sepsáno. Příběh je to velmi zajímavý, poutavý, byl jsem nadšený. Ale ten závěr, co to bylo? Na mě to působilo tak, že už paní spisovatelka usoudila, že už je to dost dlouhé a tak to utnula a rychle dovysvětlila, to mně tedy rozladilo a tak jsem dal jenom čtyři hvězdy.

LessLessA. S. Greer

Hodně zajímavé čtení, je tedy třeba se víc soustředit, ale stojí to za to :-) cestopis nejenom po světě.

První hrob napravoPrvní hrob napravoD. Jones

Taková to je romaticko/detektivní/duchařina. Nečetlo se to špatně, občas jsem se zasmál, ale ta detektivní zápletka byla trochu zvláštní, nudná, roztahaná a připadalo mně to, že když autorka neví kudy kam, tak to vyřeší duch. Myslím, že to mohlo být trochu více propracované. Ale i přes to všechno dám šanci druhému dílu, když nic, tak se možná trochu zasměju :-)

Život před sebouŽivot před sebouÉ. Ajar (pseudonym)

Život před sebou. Tak to byla opravdu skvělá kniha. Malý Momo nám vypráví svůj příběh, který je velmi zajímavý, vtipný, smutný, závažný. Hlavní hrdina Momo je totiž dítě pařížské prostitutky, která ho odložila do výchovy k staré židovce Růžence, která vede tajnou školku pro děti prostitutek. Růženka před dávnou dobou patřila také k prostitutkám, ale pověsila řemeslo na hřebík a stará se o děti, ale začíná stárnout, děti pomalu odcházejí a zůstává jen Momo. Kniha je občas i mírně přisprostlá, ale vůbec mě to nevadilo. Přečetl jsem to jedním dechem. Opět musím konstatovat, že Pestrá řada mě zatím nikdy nezklamala.

HotýlekHotýlekA. Mornštajnová

Hotýlek jsem si přečetl až po Haně a tedy řeknu vám, že jsem byl nadšený, já to přečetl na jeden zátah a bylo to super. Kniha plná překvapení :-)

Čtvero ročních období v ŘíměČtvero ročních období v ŘíměA. Doerr

Myslím si, že ten kdo nebyl nikdy v Římě, neocení tuto knihu naplno. Řím jsem už párkrát navštívil a je to moje oblíbené město a s touto knihou jsem měl mnohokrát deja vu. Já ji určitě budu číst víckrát.

V zemi stínůV zemi stínůE. Kostova

Od Elizabeth Kostove už jsem četl Historičku a moc se mně líbila a tak když se na pultech objevila její nová kniha, hned jsem si jí pořídil, aniž bych četl anotaci. A neprohloupil jsem. Příběh má dvě časové roviny a odehrává se v Bulharsku. Jedna rovina je současnost a druhá jsou poválečná léta. Příběh a osoby jsou smyšlené, ale tak se to asi dělo. A co? Pracovní tábory v zemích bývalého komunistického režimu. Nebudu víc prozrazovat, román je to napínavý, mrazivý, čtivý... A čtyři hvězdičky jsem dal jen proto, že to je chvilku pomalé, ale to bylo i u Historičky. V každém případě je to kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

1 2 3 4