Záhadný pan Quin

Záhadný pan Quin

V sérii detektivních příběhů Záhadný pan Quin se českému čtenáři poprvé představuje nejtajuplnější a nejneuchopitelnější postava, jakou kdy Agatha Christie stvořila, pan Harley Quin. Tento muž se zjevuje či mizí naprosto nečekaně a do běhu událostí zasahuje téměř nepostřehnutelně, takže nejen čtenář, ale dokonce i samotné postavy v příbězích nejednou zapochybují o jeho reálné existenci. Zanechává však za sebou zcela změněné, znovu rozehrané nebo jinak završené osudy lidí živých i dávno zemřelých; ne nadarmo v jedné z povídek sám sebe nazve „obhájcem mrtvých“.
Ačkoli jsou povídky s panem Quinem o poznání nejednoznačnější než většina děl Agathy Christie a mají i značně melodramatičtější atmosféru, vedle typicky přesných charakteristik postav v nich většinou nechybí ani ta – pro autorku nejzásadnější – ingredience: úkladná vražda. Ať už mrtvola tvoří dokonale naaranžované zátiší v saloncích starobylých a poněkud strašidelných rodinných sídel či v jejich rozlehlých zahradách, nebo je obklopena mondénním prostředím přímořských letovisek s luxusními hotely a restauranty, v nichž krásné dámy šustí nákladnými róbami a skrývají temná tajemství… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/217/zahadny-pan-quin-217.jpg 4.3111

The Mysterious Mr. Quin (1930)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

renefer
12.12.2016

Nemám ráda povídkové knihy, ale po této knize jsem sáhla z nouze a nelituji. Krátké detektivní povídky s propracovanou zápletkou a v hlavní roli s tajemným panem Quinem. Delší dávku bych ale nesnesla.

locin
26.10.2016

Můj první příběh kde nevystupuje H. Poirot ani slečna Marplová a musím říct, že nejsem vůbec zklamaná. Opravdu to byla velmi příjemná změna. Báječně se hodí na cesty do práce, díky krátkým povídkám. :)

Market = )
10.11.2015

Měla jsem za to, že povídky moc nemusím, ale tahle kniha mě vyvedla z omylu :-). V poslední době jsem se vrhla do víru severských detektivek, takže jsem se bála, že setkání se "staroanglickou" Agathou pro mě bude moc rozvláčné a nebudu schopná se začíst (což už se mi jednou po sérii akčního čtení stalo), ale opak byl pravdou - spád a příběhy povídek mě skutečně nadchly!

Filda
15.09.2015

Pan Quin - záměrná psychologická inspirace pana Satterthwaita, který povolá své "harlekýnsky divadelní" podvědomí na podporu toku myšlenek a oživení představivosti? Někdy si říkám, jestli sama autorka neměla podobného imaginárního, romantického přítele detektiva, když psala své knihy. Protože jinak je to velice originální.

Sebasti
20.12.2014

Tato knížka mě prostě a jednoduše bere! Ať už je to tou záhadnou temnou atmosférou, příjemným panem Satterthwaitem nebo samotným panem Quinem. Nejvíce se mi samozřejmě líbily ty povídky s vraždami, u kterých jsem na konci jen seděl s vytřeštěnýma očima. Povídky by si určitě zasloužily zfilmování, nechápu, že to nikoho nenapadlo.
Nejlepší povídka - Skvrna na skle

markétka2002
04.04.2014

pecka fakt

Trina1
01.12.2011

Super!!! Moc se mi líbila, tohle je jedna z knížek, kterých se nemůžete dočkat při cestě z práce a máte takový ten blažený pocit, když ji vezmete do ruky a usednete s ní do křesla :).

safira111
27.11.2011

Pan Quin je záhadná a nečekaná postava od ACH, ale moc se mi líbí, škoda, že nenapsala o něm více.Vřele doporučuji.

LenaBil
04.02.2011

Kniha se mi líbila, povídky měly zajímavou atmosféru s nádechem tajemna.