Krvavá hraběnka Alžběta Báthoryová

Krvavá hraběnka Alžběta Báthoryová https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317777/bmid_krvava-hrabenka-alzbeta-bathoryova-CI9-317777.jpg 4 16 5

Tajemství hrůzných činů. Kdo byla vlastně hraběnka Alžběta Báthoryová? Sadistická vražedkyně, šílená žena? To už se dnes nedozvíme. Z dochovaných záznamů a výslechů je však jisté, že tento případ patří k nejhrůznějším kauzám světové kriminalistiky.

alibaba72
16.07.2022 5 z 5

Tato kniha mě velmi mile překvapila, je skvěle napsaná, čte se jedním dechem a přináší velmi zajímavé informace o hraběnce Báthory. Pokud máte rádi historii určitě doporučuji :-)

alnahu
30.05.2017 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, v které se dočteme ,jaká byla čechtická hraběnka , zajímavosti z jejího života i o jejím sklonu k sadismu. Výborná kniha- doporučuji.

čef
24.03.2017 5 z 5

Záhadologicko-spekulativní hodnocení doby a života veleznámé vražedkyně mne zajímalo spíše ve vztahu k reáliím 16. století v Uhrách. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavých věcí z té doby a trochu jsem si poupravil svůj dosavadní názor založený hlavně na románu Nižnaského aj.Tedy - pokud přežijete časté opakování faktů, dozvíte se leccos nového.

orinka3
30.12.2016 3 z 5

Nic nového jsem se nedověděla, bylo to pořád dokolečka a několikrát opakované. Takže hodnotím jako průměr.

Mandalka74
01.12.2016 5 z 5