alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Je to výborný historický román a já jsem moc rád, že to nesklouzlo k vysávání krve a brakovému upírskému románu. Jen jsem se občas trochu ztrácel v ději, ale to je drobnost, kterou vyváží informace o Vladu Draculovi.

02.11.2021 4 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

To byla tak skvělá kniha, že nechápu proč jsem tak dlouho otálel s jejím přečtením :-)

02.11.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Výborný začátek nové série, moc se těším na další díl :-)

20.10.2021 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Zajímavé čtení to bylo, pravdou je, že mně to chvilkama připadalo překombinované a závěr jsem čekal větší, ale i přesto jsem se rozhodl dát plný počet hvězdiček, protože jako celek mě kniha fakt bavila a vlastně vše bylo vysvětlené a už mám doma i další díl, tak se těším :-)

18.10.2021 5 z 5

Zabijáci Zabijáci John Connolly

Trochu mě nebavil začátek knihy, pomalé tempo, nemohl jsem se začíst, ale nakonec se to rozjelo a druhá půlka knihy je svižná, napínavá a závěr je skvělý.

17.10.2021 4 z 5

Papežka Jana Papežka Jana Peter Stanford

Tato kniha mě velmi překvapila. Je to sice naučné čtení, ale je to napsané velmi zajímavou a čtivou formou. Já jsem si to dokonce v mysli představoval jako hraný dokument, musím se podívat jestli třeba fakt neexistuje. Pokud máte rádi historii určitě se na knihu podívejte a není jenom o Papežce Janě, je hodně i o postavení žen v církvi. V neposlední řadě jsem byl překvapený i citací Jana Husa, který se o Janě také zmínil a překvapením byla i návštěva P. Stanforda v Brně u paní Ludmily Javorové, co spolu rozebírali se dočtete v knize. Jdu se podívat zda jsou do češtiny přeložené nějaké další tituly od P. Stanforda.

14.10.2021 5 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Je to kniha skvěle napsaná, je to kniha na čtení náročná, ale rozhodně stojí za přečtení. Ladislav Fuks mě neustále překvapuje.

13.10.2021 5 z 5

Detektivní hry Detektivní hry Agatha Christie

Agatha Christie opět nezklamala a zvláště hra Svědkyně obžaloby mě dostala úplně.

08.10.2021 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Kdyby to šlo tak dám 10 hvězdiček. Tento příběh je neuvěřitelně silný a knihu jsem četl jedním dechem.

26.09.2021 5 z 5

Psmith to zařídí Psmith to zařídí Pelham Grenville Wodehouse

Skvělé oddechové čtení plné humoru.

21.09.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Třetí díl je opět velmi čtivý a zajímavý, ale musím být upřímný, začátek knihy mně připadal takový chaotický, i jsem se chvíli ztrácel, ale pak se to rozjelo skvěle a závěr opět super počtení.

21.09.2021 4 z 5

Putovanie k bránam múdrosti Putovanie k bránam múdrosti John Boyne

To je naprosto skvělá literární jízda... kterou budu chtít často opakovat. Jsem zvědavý čím nás autor příště překvapí.

19.09.2021 5 z 5

Oběť bouři Oběť bouři Dolores Redondo

Finále celé trilogie je naprosto strhující, excelentní a já nutně chci číst další knihy Dolores Renondo.

12.09.2021 5 z 5

Z mého života Z mého života Fjodor Šaljapin

Z této knihy jsem byl hodně moc překvapený, Šaljapin si napsal vlastní životopis a tedy napsal ho skvěle. Mapuje převážně dětství, dospívání, první lásky a začátek své kariéry. A vůbec se nebál přiznat se k mladickým nerozvážnostem. Byl to tedy pěkný grázlík :-) Pokud máte rádi operu tak určitě doporučuji přečíst tuto knihu :-)

11.09.2021 5 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Tak to byla naprosto skvělá jízda :-) já si užil každou stránku a rychle se půjdu vrhnout na další díl.

04.09.2021 5 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Skvělé, excelentní a končí to tak, že musíte okamžitě vzít do ruky díl třetí :-)

30.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha :-) mám chuť jít okamžitě na výstavu Toyen a jejích přátel.

29.08.2021 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Zajímavý pohled na poválečnou dobu u nás, škoda, že Hana Podolská je jen okrajová postava a moc se toho o ní nedozvíte. Ale jinak je to čtení zajímavé a nechtěl bych v té době rozhodně žít.

25.08.2021 4 z 5

Impresionisté: Soukromé životy Impresionisté: Soukromé životy Sue Roe

Skvělá kniha, po jejím přečtení mám ohromnou chuť jet do Paříže a navštívit všechny galerie.

22.08.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tak za mě je druhý díl ještě o kousek lepší než byl první, skvělé čtení.

18.08.2021 5 z 5