Psmith to zařídí

Psmith to zařídí je dalším z dlouhé řady úsměvných románů P. G. Wodehouse, do jehož idylického světa, který tento mistr situačního a slovního humoru vytvořil, s potěchou vstupují stále nové čtenářské generace. V té nejlepší wodehouseovské tradici přichází na scénu, přesněji do zámku Blandings, mladý gentleman Psmith. Co na tom, že tam nemá co pohledávat? Když si ho lord Emsworth spletl s nadějným básníkem, jehož měl z nařízení sestry Constance doprovodit na zámek, Psmith mu to nevymlouvá. Pod jeho uhlazeným zevnějškem – nedá ránu bez cylindru, špacírky a monoklu – dřímá dobrodružná povaha a zvědavost, a navíc se mu naskýtá možnost pobývat v blízkosti jisté půvabné dívky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45965/psmith-to-zaridi-epu-45965.jpg 4.830

Zámek Blandings

Vydáno:, Vyšehrad

Leave it to Psmith

Kniha Psmith to zařídí

michal999
19.02.2018

Absolutně brilantní. S Wodehousem teprve začínám, objevil jsem ho před nedávnem, ale je excelentní. Vřele doporučuji a myslím, že se za panem Psmithem a na zámek Blandings budu velice často a rád vracet. (Nemohl by mi někdo poradit, na kterou se vrhnout dál? :) Opět s potrhlým lordem a postavou typologicky podobnou Psmithovi? :D )

bruntal
02.11.2017

Co dodat? Jemný, inteligentní humor.

BastMetztli
14.08.2017

Krásný britský humor. Patří k mým nejoblíbenějším ze série o zámku Blandings. :)

aginecka
01.06.2016

Noblesa, rozkošná absurdita a hlavně britský slovní humor v té nejlepší formě!

SalomeH
15.01.2015

Povstaň, veliké město, vzhůru, vzhůru, prapor věje! Sluníčko už vychází, má milá se prochází, a náš pán hospodář starostlivě vyhlíží tamo z okna a přemýšlí, co vás vedlo k metání květináčů do jeho komnaty. Co, co vás vedlo, smím-li se ptát?

Klasická Wodehousovka plná komických postaviček nalézajících se ve zcela absurdních situacích, plánů, zapleteností a popleteností - a hlavně báječného slovního humoru.

Merlinit
18.03.2014

Brilantní, skvělé dílo!

Bomber
11.03.2013

Opět kniha plná suchého britského humoru od klasika žánru, kterým Pelham Grenville Wodehouse mimo vší pochybnost je. V tomto případě nelze než pochválit i kouzelný překlad Ivana Vávry, který dokázal anglický humor tlumočit s mimořádným citem pro jemné finesy českého jazyka. Dialog Psmithe s tajemníkem Baxterem o nebezpečí závislosti na vrhání květináčů je nezapomenutelný. Jak je u Wodehouse často zvykem, opět půjde o poněkud "podpantoflového" pána domu, jeho ve všech směrech výraznou ženu, větší než malé množství podvodníků a - samozřejmě - o lásku.

Majollica
15.08.2012

Znamenité! Skvělý inteligentní humor, vtipné gagy, vynikajíci překlad. U Wodehouse se pokaždé báječně odreaguji ;o))