alibaba72 alibaba72 komentáře u knih

Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Dokonalá, klasická kriminálka, super čtení. No je tam trošinku duchařiny, ale fakt jen trošku. Navíc je zajímavé prostředí, Itálie, Neapol, třicátá léta minulého století. Už mám doma druhý díl.

05.01.2022 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Velmi příjemná, oddechová duchařina :-) navíc od české autorky.

04.01.2022 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

K této knize stačí jen napsat, skvělé :)

03.01.2022 5 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Třetí díl této série výrazně převyšuje první dva díly, za mě je zábavnější, napínavější a trochu i temnější :-)

31.12.2021 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tři nádherné příběhy, které vás přinutí k zamyšlení nad životem... Skvělé čtení.

28.12.2021 5 z 5

Desátého prosince Desátého prosince George Saunders

J8 tedy všeobecně moc nemám rád povídkové knihy a v této knize jsem některé povídky přetrpěl, ale byly tam i dvě povídky mimořádně zajímavé :-)

21.12.2021 3 z 5

Případ šíleného tambora Případ šíleného tambora Jaromír Jindra

Velmi zajímavá historická detektivka.

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Tato kniha pro mě byla velmi příjemné překvapení :-) skvělé čtení.

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Jsem zvědavý, jestli se mně někdy podaří tipnout správně vraha. Opět povedený, zapeklitý případ :-)

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Pokračováním Medvědína jsem nadšený a vůbec by mně nevadil i díl třetí :-)

16.12.2021 5 z 5

Chrám divů Chrám divů Leslie Parry

Toto je naprosto fascinující román, já ho přečetl jedním dechem.

03.12.2021 5 z 5

O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru Bujaření O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru Bujaření Catherynne M. Valente

Toto je velmi zajímavé čtení, chvilku tedy hodně na zamyšlení, ale moc pěkné...

02.12.2021 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Skvělé napínavé čtení a jako bonus i vtipné :-)

01.12.2021 5 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Jestli je autor Ferrante posoudit nedokážu, ale knížka je velmi zajímavá sonda do života jedné rodiny.

28.11.2021 5 z 5

Apokryfy z éteru Apokryfy z éteru František Nepil

František Nepil byl skvělý. Já jsem tak moc nasmál :-) Jdu vypátrat, jestli není někde nahrávka opery Lotři od zubaté tety.

25.11.2021 5 z 5

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

To je první Agatha, která mě tedy úplně nebavila, tedy první půlka mně připadala ukrutně nudná, ale druhá půlka mě už tak nějak vtáhla. Pokud máte rádi špionážní romány, tak myslím budete nadšení.

23.11.2021 3 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Viděl jsem film a byl jsem nadšený. Dočetl jsem knihu a tedy to byla jízda, já jsem byl tak překvapený co všechno se dělo za války a hlavně po válce ve Vídni, to ve mně bude ještě dlouho doznívat. A asi bych chtěl vidět portrét Adel na živo :-)

21.11.2021 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Moc pěkné čtení, nejsem sice cílová skupina, ale i přes to jsem si příběh náležitě užil a mrknu se i na další autorčiny knížky :-)

16.11.2021 5 z 5

Ženojed Ženojed Theun de Vries

Čtení, které mě velmi mile překvapilo. Velmi zajímavě autor přibližuje čtenářům dvě skutečné postavy žijící na sklonku 19 století v Paříži.

14.11.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Skvělé čtení, původně se mně do toho nechtělo, protože já nejsem úplně sportovní fanoušek, ale překonal jsem se a knihu jsem přečetl. No tedy je skvělá, velmi dobře se čte a už mám doma i volné pokračování.

13.11.2021 5 z 5