Případ šíleného tambora

Tajuplná krajina jižních Čech v první polovině sedmnáctého století, města Třeboň a České Budějovice s přilehlými vesnicemi i samotami jsou dějištěm vyprávění o lidech, kteří se v rozhodujícím okamžiku svého života ocitli pod klenbou temné mučírny budějovické radnice. Spravedlivě i nespravedlivě obvinění, jejich žalobci, soudci a kat se svým mladým pacholkem. Právě ten začal zapisovat své vzpomínky na průběh soudních případů, ať šlo o zločiny bývalého vojenského bubeníka a zběha Lukáška či o záchranu dvou krasavic, nevinné Klárky, obviněné z travičství, a kovářovy manželky Magdaleny, která se rozhodla pomstít krutou smrt svého muže. Také osudy a charaktery dalších postav poznamenala třicetiletá válka, autor však vychází ze zásady, že všichni tito lidé – bez ohledu na dobu, v níž žili – dokázali milovat, nenávidět, myslet i snít podobně jako my dnes....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444546/big_pripad-sileneho-tambora-8WS-444546.jpg 4.530

Kniha Případ šíleného tambora

orinka3

Třicetiletá válka připravila hodně lidí o život, ale ani po ní nebyly příliš klidné časy. Dezertéři nebo navrátilci se potřebovali nějak uživit, a tak se dávali i na loupeže a vraždy. Právě tím začíná první díl historického románu. Seznamujeme se s tragédií uhlířovy rodiny a jejím vrahem. Banda "němého" tambora řádí po okolí a decimuje pokojné obyvatele. Současně tu je dějová linka z domácnosti městského kata v Třeboni, který nečekanou náhodou získává svého pomocníka. Pestré osudy všech osob jsou poutavé, jazyk románu je živý a čtivý. Už se moc těším na druhý díl.

alibaba72
21.12.2021

Velmi zajímavá historická detektivka.

Dandy1
20.12.2021

Nic jsem neočekávala a byla jsem příjemně překvapená.

ERIK 2
25.07.2021

Příjemné čtení,dozvěděl jsem se mnoho zastaralých výrazů, které jsem si zapisoval do sešitku. Jelikož jsem původem Slovák, tak mne trochu tyto výrazy dělali problém. Ale super.

Lumír23
05.06.2021

Velké pozitivní překvapení. Kniha je velice čtivá, napínavá a nekomplikovaná, jde tvrdě za svým cílem - pobavit a upoutat čtenáře. Pobavit ne drsností příběhu, ale zručností sdělení. Opravdu povedené čtení. Doporučuji.

martin9929
22.02.2021

Drsné ale pěkné počtení.

DraculasLady
29.12.2020

Ano, tak toto byla knížka přesně pro mě. Syrová a až krutě upřímná, neberoucí si žádné servítky. Katova Intermezza mě občas dokázala i na chvíli pozastavit a donutit k přemýšlení, ale v zápětí už mě zase strhával napínavý děj. I když od začátku tušíte, že bude hlavní záporák jednou dopaden a postaven před soud a následně pod šibenici, dokáže Vás příběh udržet celou dobu v pohotovosti. Jediné, co mi přišlo tak trochu navíc, byla Čertova kazatelna... Lidé sice byli v této době velice pověrčivý, ale myslím si, že se dalo s tímto faktem vyrovnat i poněkud méně ve fantasy stylu.
Uvítala bych i přesnější časovou dataci. Jediný údaj, který v knize najdete, je rok 1641. Nedá se z něj ale usoudit, jak moc je vzdálen od hlavní dějové linky, která se mimochodem táhne několik let, které se musíte v hlavě srovnat sami.

Bobina74
14.08.2020

Autor hned od začátku rozjíždí svůj děj naplno. Syrový popis vražd vás ani chvíli nenechá na pochybách, že tímto románem bude proudit krev a katovské náčiní se nezastaví. Kdo by rád nečetl o katech – lidech vypovězených ze společnosti a „živících“ se smrtí? Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).