Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nečekala jsem nic, proto jsem také byla nadšená. knížku jsem zhltla za dva dny a jsou tam pasáže, že jsem vyprskla nahlas smíchy. Ano, vtipy jsou na každé stránce přehršle, ale zasmát se opravdu neuškodí. Poučení jsem nečekala ani velkou oduševnělost, a proto se mi kniha pro pohodové chvíle líbila a doporučuji rozhodně přečíst. Alespoň pro rozveselení pracovního dne :).

15.03.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Této sérii jsem se dlouho vyhýbala a v době nicnečtení se mi připletla do ruky. Zvládla jsem ji za cca 4 dny. Je to jedna z nejlepších detektivek co jsem četla. Příběh z minulosti mě naprosto uchvátil a stránky se otáčely samy. Lisbeth je správně tajemná a jsem zvědavá, jak se více představí v druhém díle. Mikael se mi jednáním líbil a jeho postava vystupuje reálně a uvěřitelně. Není zde nic předimenzovaného – no možná až trochu na ten konec… Ale celkově je kniha skvělá a stojí za přečtení.

24.10.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Přiznám se, že nejsem autorčin fanda, ale ta knížka mě dostala. Je to takové svěření, trochu zpověď, trochu deník, obyčejné holky o životě. Ne vždy musí mít vše happyend. Za mě postupem knihy lepší a lepší. Celkem musím dát i kladné hodnocení za vtipy a vtipné narážky, v několika jsem se našla a nebyly přehnané. Super.

18.11.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Je to opravdu podobné, jako Bábovky.. Kniha neurazí, příliš nenadchne. Vyprávěno je zde několik příběhů a osudy rozvětvené rodiny v dobách od války po dobu komunismu. Hotýlek se četl dobře, ale nějaký vztah jsem si k postavám neudělala. Václav spíš příběhem proplouval a vlastně ostatní postavy, než jsem si na ně zvykla, tak taky. Zajímavé, ale v porovnání s jinými knihami, bych zde dala tak 3,5 hvězdičky.

27.09.2021 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásná kniha, přečtená jedním dechem asi za 3 hodinky. Na knize se mi líbí, že nepopisuje dění koncentračního tábora jako takového, ale přežití dvou mladých lidí. I přesto je vidět, že situace byla v táboře strašlivá. Nikdo nemůže hodnotit něco co nezažil ( a ani zažít nechce byť na jeden den). Trochu jsem se zarazila, že se Lale vrátil z trestu, ale dobrá. Příběh je to silný a byla jsem zvědavá na závěr příběhu. Kniha se mi líbila i více než Hana. Na tyto knihy jsem opatrná, že nerada prožívám v knihách utrpení a zde to bylo sice napsáno okrajově, ale všichni si můžou domyslet, co následovalo a jak to dopadalo. Viz jeho příběh s Leonem a s Naďou.

12.09.2019 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Málo kdy ohodnotím pěti hvězdami, ale toto bylo něco. Nprosto skvělé duchařské čtení. Přenesete se na maloměsto, a prolíná se zde příběh z počátku 20. století a současnosti. Postupem knihy rozpletete záhadu Sáry a její rodiny a co číhá u místa zvaném Ďáblův pařát. Bála jsem se komického zakončení,ale vůbec nic takového. Kniha končí nádherně, a jak jinak, i trochu strašidelně :)

11.01.2019 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Naprosto skvělá kniha! Začátek jsem si říkala co to bude, trochu jsem se cítila i zamotaně a představa trochu sci-fi, nedejboha zombíci mě děsila. Pak jsem se ale začetla a fakt to stálo za to. Příběh je krásně napsaný, není nějak přehnaně vyumělkovaný a líbilo se mi, že Mel/Poutnice měly takové reálné myšlenkové pochody. To jsem hodně ocenila. Postupem, jak jsem se pročítala knížkou jsem nestačila ani otáčet stránky. Pořád jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Ke konci jsem musela držet knihu dál od sebe, abych si nezabrečela stránky. Byly chvíle, jako bych byla přímo s nimi v jeskyních. Rozhodně doporučuji přečíst.

26.02.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Romantika pojatá trochu jinak. Knihu jsem zhltla skoro na jeden zátah. Krásný dojemný příběh, který chytne za srdce. Krásně je zde ukázáno, na čem vlastně záleží a jak si to uvědomíme, až přijdeme o ty možnosti to prožít. Opravdu krásná kniha, kterou doporučuji přečíst.

22.02.2017 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Hodně povedený díl. Se sérií jsem si teď dala chvíli pauzu a zase začala číst a neodtrhla jsem se do poslední stránky. Příběh upoutá, je čtivý a napínavý. Žádné průtahy ani Bondovské scény. Rozhodně doporučuji

23.02.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Musím říct, že celkově mě tento díl spíš zklamal. Ano, bavila jsem se, ale bylo by fajn, kdyby se struktura knihy vrátila více na začátek, jako byl 1. díl. Tam byl děj doplněn humorem, tady mi přijde, že jsou jen nasekané vtipy jeden za druhým a trocha děje. Zasmála jsem se, ale některé příhody mi nepřišly ani tak zábavné, jako nablblé.

18.12.2022 2 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Úplně jiný pohled na svět. Knihu, respektive její radiovou podobu jsem poslechla na doporučení kamarádky. Situace v KLDR je každému podvědomě známá, ale toto jsem nečekala. Příběhy jsem vyslechla a vedou k zamyšlení. Nedá se hodnotit jestli je to dobré dílo nebo ne, ala je to sepsaná krutá realita. Mě toto dílo celkem vzalo a doporučovala bych ho každému.

22.06.2021 5 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Nejprve jsem si myslela, že kniha bude podobná a podle stejné předlohy jako ostatní - případ, chytré sklepnice atp. Pak jsem se začetla a neodložila knihu, dokud jsem ji neodložila. Případ je do poslední strany napínavý a řešení nápadité.
SPOILER!:
Pátá hvězdička je za poslední větu knihy, která mě rozesmála ze všeho nejvíc - "Tenhle případ se určitě zapíše do dějin zločinu v našem království, protože se ještě nikdy nestalo, aby vrahem byl zahradník." :D

04.03.2020 5 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout jestli 3 nebo 4 *, ale v součtu se mi kniha vážně líbila. Je tak absurdní, že si ty 4* zaslouží. Líbila se mi víc než Stoletý stařík, je čtivě napsaná a děj se zajímavě proplétá. Nečekala jsem žádnou osvětu a ani ji kniha nenabízí. Humor musí čtenáři sednout, ale na volnočasové čtení je to ideální. Příběh atomové bomby, dvojčat a připravované revoluce stál za to :).

27.11.2018 4 z 5

Kniha ve mně vyvolávala rozporuplné názory. Historická část mě nebavila, ani ne tak, že období válek, reforem a převratů mě nebavilo nikdy, ale je to spíše vše stejně napsané podle jedné šablony. Současnost Alana a jeho výletu z okna byla místy hodně vtipná a tam jsem se těšila jak vše dopadne. Celkově je to nenáročné čtení, někdy s vyumělkovaným humorem vytvořeným na základě použití sprostých slov, kdy nás mají rozesmát. Ale líbilo se mi pěkné zakončení. Do dalších autorových knih se mi moc nechce, ale asi bych jim dala šanci.

27.06.2018 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Knihu jsem si přečetla na doporučení skoro jedním dechem a opravdu je to síla! Skvělý napínavý příběh. Jako u jedné z mála detektivních příběhu jsem do posledních stránek neměla podezření, kdo je hledaným pachatelem. Od knihy dostanete vše co očekáváte – napětí, prožitek děje s postavami, propracovanost, spád. Bála jsem se brutality, ale v poměru k jiným knihám je to v normě, ale ano, násilné scény nejsou nic pro slabé povahy. Naprosto skvěle napsané a čtivé. Rozhodně lepší než Nesbo a podobní. Myslím, že nezůstanu jen u tohoto dílu série. Pro milovníky detektivek rozhodně doporučuji.

22.11.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Když jsem knihu otáčela v ruce, tak jsem se hodně bála válečné tematiky. Přiznám se, že tyto knihy nevyhledávám, ani nejsem podobného žánru velký fanda. Rozhodla jsem se na základě hodnocení knihy, že bych mohla přečíst i něco jiného. A rozhodně jsem nelitovala. Kniha se četla celkem sama. Během 4 dnů přečteno. Příběh je silný, ale je tak nenásilně podaný, že mi přišel skvěle srozumitelný. Autor použil skvělou vypravěčku, která neubírá na vážnosti situace a ani není dané téma nijak zlehčováno. Kniha mě chytila za srdce. Jsem ráda, že posledních několik stran jsem četla doma, kde jsem mohla v klidu brečet jak želva, aniž by se na mě někdo otáčel ( i když celý příběh na takový konec pomalu čtenáře připravuje). Určitě bych doporučila k přečtení.

12.02.2017 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Knihu jsem dostala dárkem a šetřila si ji na vánoční období. Měla jsem tušit, že knihu neodložím, dokud ji nepřelouskám a musím říct, že ač jsem dospělá, úplně jsem při popisu postav cítila prasátko a chtěla zachránit snad každou hračku. Ke konci knihy ukápla i slza. Je to nádherný příběh nelehkých rozhodnutí, překvapení a strašně hezkého konce.

02.01.2023 5 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Naprosto dechberoucí kniha. Nedovedu říct, přesně čím mě kniha zaujala, jestli zápletkou, samotným příběhem, tajemnem, nadpřirozeností.... Jediné, čím jsem si jistá, je, že mě bude mrzet, že nebudu moct dál číst příběh našeho hlavního hrdiny, nedozvím se více o Menšikim atp. Autor prostřednictvím malíře, který prožívá životní rozpolcení a ocitne se v těžké životní situaci, nám nastiňuje boj dobra a zla, jeho vyvrcholení i rozuzlení. Kniha stojí za to přečíst.

29.08.2022 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

DOKONALÉ! Dlouho jsem neviděla knihu, která by tak vtipně a výstižně mluvila za všechny knihomoly :)

22.11.2019 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Pět hvězd za originalitu, styl psaní a dobrý nápad. Všechny tři díly - ač každý malou kopií předešlého - dívka a chlapec utíkají před nákazou/zkázou/smrtí. Toto bylo stejné až monotónní, ale i tak mě příběh neskutečně bavil a detaily i překvapoval. Nechybí ani skvělý happy ending, který vykouzlí úsměv na rtech. A všichni žili šťastně až do smrti :)

26.08.2019 5 z 5