alenkacermi alenkacermi komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Ač nejsem cílová skupina, tak se mi to moc líbilo. Hrdinka je sympatická. Příběh nadupaný akcí. A těším se na další díly.

06.08.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl nezklamal. Líbily se mi myšlenky Nimba. Konec překvapivý a skvěle připravený na další díl.

04.08.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Je to skvěle napsaná kniha. V podstatě je i dost morbidní. Nudit se v žádném případě nebudete. Je tam všechno - hodně nevšední příběh, dobrodružství, akce, nádech možné romantiky. Skvělé. Nakonec se člověk i zamýšlí, jaké by to bylo, kdyby....

04.08.2020 5 z 5

Krušné hory známé i neznámé Krušné hory známé i neznámé Petr David

Krušné hory, nádherné fotky, našla jsem i inspiraci na výlet, kde jsem ještě nebyla.
A navíc je to nová kniha. Proto nádherně voní, křídový papír a tiskařská čerň. Ještě pořád mě baví čuchat ke knihám, přivírat oči a snít.

21.07.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Půjčená kniha od kamarádky, která ji koupila pro svou 14-letou dceru s tím, že je to vhodná četba pro mladou romantickou duši. A ta z ní byla nadšená. OK. Tak já si ji také přečtu. Třeba to bude pro mou čtenářskou krizi vzpruha.
A....ano. Milá, krásná kniha. Na dnešní dobu krásně naivní a romantická

21.07.2020 4 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Krásná kniha. Příběh mě bavil hned od začátku. Cítila jsem vůni bougainvilleí i chuť limoncella. Líbili se mi příběhy ostrovanů i samotného ostrova. Příjemné nenáročné čtení

29.05.2020 5 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Milá, vtipná romantická kniha. A bavila mě. Bylo příjemné s ní trávit čas.

21.05.2020 5 z 5

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Na začátku jsem se nemohla pořádně začíst a nutila se pokračovat. Samotný příběh byl podobný těm od pana Vondrušky. Takže za mě - příjemné čtení

20.05.2020 3 z 5

Kdo zabije Evu S.? Kdo zabije Evu S.? Petr Eidler

Mně se kniha také líbila. Soukromé očko byl sympaťák. Jen já zjišťuji, že i když je málo podezřelých, tak já mám málokdy správnou trefu na vraha.

01.05.2020 4 z 5

S Bílým rytířem za sv. Jakubem S Bílým rytířem za sv. Jakubem Martina Josífek Zelinková

Autorka na začátku zdůrazňuje, že není spisovatelka. Mně osobně to vůbec nevadilo, napsané to bylo krásně a na kvalitním papíře, kde vynikly i ty úžasné fotky.
Přišlo mi to ale trochu jako pohádka, neuvěřitelná pohádka. Asi jsem to chvíli i jako pohádku četla. Jestli to bylo tím, že se autorka pořád usmívala - nevím.
Chvílema mi něco chybělo, asi takové ty trapně praktické informace, kolik měla s sebou peněz , kde si koupila jídlo a jestli bylo kde, apod. Ke konci jsem si uvědomila, že to vlastně píšou všichni ostatní, tak proč si to s ní jen neužít.
Ale, jak je to, jak chce. Hrozně jsem jí fandila, sama na tak daleké cestě. Klobouk dolů. Ta situace ve Francii v Dijonu s lidmi tmavé pleti - uff - to muselo být fakt dost nepříjemné.
Takže - knihu jsem přečetla jedním dechem - krásná. A konec? Posledních pár dní do Santiaga jsem už slzela s ní. Úplný konec jsem četla na tajňačku v práci a ty uslzený oči schovávala do počítače :)

29.04.2020 4 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Teda! S tímto autorem je to mé první setkání. A bylo nečekaně dobré. Bavili mě rozhovory mezi doktorem a Adamem, vlastně mi bylo Adama líto. Ale je fakt, že se do toho dostal sám. Jak se říká: Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Trochu mě překvapil ten krvavý konec, ne, že bych něco zlého nečekala, ale tohle mi přišlo už moc. Podle komentářů jsou autorovo další knihy ještě lepší, takže, až mi otevřou knihovny, tak hurá do víru společnosti :)

23.04.2020 5 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Jednoduchý romantický příběh. Nejlepší byl papoušek, měl, vlastně měla bezvadné hlášky. Příjemné čtení

20.04.2020 4 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Autor je můj oblíbený. Skvělý vypravěč, propracované příběhy. Na to je už čtenář u něj zvyklý, a opět nezklamal. Jsem ráda, že od něj ještě nemám všechno přečtené, aspoň se mám na co těšit.

16.04.2020 5 z 5

Satanarcheolegenialkohrozný punč přání Satanarcheolegenialkohrozný punč přání Michael Ende

Vlastně to byl takový rozkošný úlet. Už nevím, proč jsem tuhle knihu chtěla přečíst. Ale je hubeňoučká, má hezké obrázky a rychle se četla. Takže : u mě dobrý :) Pro děti super. Že by výzkum, pro moje vnoučata?.....tak za 10-15 let!? :)

23.03.2020 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Budu opakovat téměř všechny komentáře přede mnou. Skvěle napsaná kniha. Úžasně vykreslení hrdinové. Adrenalin, akce, dobrodružství. Přátelství a loajalita v jejich drsném světě. To byla jízda. Ani chvilka na vydechnutí. Super. Doporučím

21.03.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Výborná fantasy. Skvěle napsáno, styl psaní mi také sedl. Pořád se něco dělo a občas jsem zapomínala, že jsou hrdinové vlastně ještě děti. Děj je napsán ze šesti pohledů, ale vůbec mě to nebrzdilo ani nerušilo. Určitě doporučím i dospělým.

04.03.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naposledy jsem četla Kytici ve škole, asi jako většina čtenářů. Teď jsem po ní sáhla jen proto, že syn dostal za úkol přečíst Zlatý kolovrat a Vodníka. Konkrétně u Vodníka jsem se v básni musela vracet : kamže to schovaly ty ruce a nohy? :) Přečetl ho i manžel a pak jsme se smáli, protože se vracel kvůli tomu samému : Cože? - kam daly ty ruce a nohy?:) No a protože jsem si knihu chtěla přečíst celou, tak jsem se musela naladit na tu správnou vlnu, přeci jen to už není běžná čeština. U dnešních knih mi nevadí okolní ruchy, tady jsem se soustředila a uklidila se do ticha. A také jsem už zapomněla, jak moc hororová četba to je. Klasika. Výborné

27.02.2020 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Překrásná atmosféra Francie a voňavých parfémů. Pomalé odhalování tajemstvím opředeného dědictví a prolínání dvou, nepříliš vzdálených, časových rovin. Knihu jsem si užila, byla miloučká a voňavoučká. Tohle byl prostě balzám na duši. Doporučuji

25.02.2020 5 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Životopisný román z uměleckého - sochařského prostředí. Je těžké si představit ženy v korzetu a v šatech s obručemi a honzíkem, jak pracují s hlínou. Informace o lidech té doby byly zajímavé, ale nějak mi trvalo se začíst.

20.02.2020 4 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Pěkné zakončení série. Plno dobrodružství, nových světů, přátelství, intrik. I mně ale přišlo, že některé postavy možná zemřeli proto, aby to nebyl úplný slaďák. A konec byl nějaký uspěchaný, klidně bych snesla víc. Přesto to bylo velmi dobré čtení a knihy mají moc hezké obálky.

20.02.2020 5 z 5